Каталог кімнатних рослин – назви і фото

У нашому каталозі ви знайдете перелік популярних кімнатних рослин та квітів з фото. Для отримання детальної інформації по догляду за рослиною, потрібно натиснути на посилання на назві квітки та перейти на сторінку з детальним описом та умовами вирощування потрібної вам рослини.

Особливості догляду за кімнатними квітами випливають з тих умов, де вони будуть рости. Деколи наш клімат не дозволяє квітці вижити в кімнатних умовах, і це зовсім не означає що ви за рослиною погано доглядаєте, просто, рослині не підходить цей клімат. Тому перед тим як купувати кімнатні рослини варто заглянути у наш Каталог кімнатних рослин, знайти відповідну квітку за назвою чи фото та вивчивши умови вирощування, обрати відповідну рослину для вошого дому.

А

Абутилон (кімнатний клен)

abutilon_doglyad

Кімнатний клен (Абутилон) – одна із небагатьох рослин, яка часто і рясно цвіте гарними дзвоноподібними квітами, при правильному догляді він може цвісти цілий рік.

Азалія

collage_azaliya1

Азалія – найкрасивіша квітка, яка володіє ніжним тонким ароматом. Проте це не лише чудова, а й дуже вибаглива квітка. Азалія потребує великої уваги. Де краще поставити вазон і як доглядати за квіткою?

Акація кімнатна

akaciya_doglyad

Акація кімнатна (Acacia) – багаторічне вічнозелене деревце або кущ, належить до сімейства бобові. Листя у акації здебільшого з численними дрібними листочками, які поєднуються в один великий листок. У багатьох видів акації листкова пластина повністю або частково не розвивається і тоді функцію фотосинтезу виконує листоподібний розширений черешок-філлодія.

Амарін

amarin_doglyad

Квіти Амаріна мають приємний ніжний запах. Листя темно-зелене, мечоподібне. Листки присутні практично цілий рік окрім періоду спокою, який припадає на липень і серпень (період спокою). Висота квітконосу – 40-75 см. Рослина неморозостійка (витримує -7 °С).

Алое

aloe_golovna

Алое (Aloe) – це багаторічна листяна трав’яниста, кущиста або деревовидна кімнатна рослина з товстими, м’ясистими видовженими листками по краях, гладкими або зубчастими, або з колючками, зібраними в густу розетку.

Читати про види алое, лікувальні властивості, догляд, розмноження.

Читати про цілющі властивості алое. Збір і заготівля, хімічний склад алое, застосування алое вера в народній медицині.

Алоказія

alocasia_doglyad

Алоказія (Alocasia) – це багаторічна, декоративно-листяна, екзотична рослина. Листя алоказії мають видовжену серцеподібну форму, на кінчиках загострені, колір листка темно-зелений з білими прожилками.

Читати про види алоказії, як доглядати, про світло для рослини, добриво, пересадка, грунт, розмноження, шкідники.

Апельсин

citrus_sinensis

Апельсин у вазонах в домашніх умовах. Щоб з’явилися плоди, після цвітіння влітку їх потрібно винести навулицю, і вітер або бджоли запилять його, або можна штучно запилити: взяти ватну паличку (пензлик), зняти пилок з тичинок, тим пилком запилити приймочку.

Читати про види цитрусових, догляд та розмноження.

Амариліс

amarilys

Амариліс представлений єдиним видом Amaryllis belladonna, зустрічається дуже рідко, ті рослини що продаються під назвою «амариліс» насправді є гіпеаструмом. Гібридні гіпеаструми дуже красиві, квіти у них бувають різного кольору: оранжеві, білі, рожеві, червоні, зустрічаються також зі смужками іншого кольору по краях або вздовж пелюстків.

Читати про догляд в кімнатних умовах, розмноження, добриво, догляд після цвітіння.

Читати про чому не цвіте амараліс.

Антуріум

anturium_doglyad

Антуріум (Anthurium) – багаторічна декоративно-листяна кімнатна рослина, з гарними квітами, яка досягає у висоту до 70 см, відноситься до сімейства ароїдні. У природному середовищі його можна зустріти в тропічних лісах Центральної і Південної Америки. У природному середовищі налічується більше 500 видів антуріума.

Читати про кімнатні види антуріума, догляд, добриво, пересадка, розмноження, хвороби та шкідники.

Араукарія

aurakariya1

Араукарія (Araucaria) хвойна вічнозелена рослина, яку можна вирощувати в кімнатних умовах в горщику.

У природному середовищі араукарія виростає до розмірів великих хвойних дерев (60 м), її можна зустріти в лісах Пд. Америки, Бразилії, Австралії та в Новій Зеландії. У квартирах її можна зустріти як декоративну ялиночку, висота якої не перевищує 2 метрів. Араукарія цвіте, але в кімнатних умовах вирощування дочекатися суцвіть від рослини неможливо.

Корисні властивості араукарії Араукарія, як і інші хвойні рослини очищує повітря. Араукарія, покращує хімічний склад повітря, тому лікарі рядять вирощувати цю рослину людям хворим на астму.

Читати про види араукарії, яскравість світла, полив, Ґрунт, підживлення, як пересаджувати та розмножувати живцями араукарію.

Ахіменес

ahimenes_doglyad

Ахіменес – це рослина з гарними оксамитовими листочками, квітка тішить рясним та довготривалим цвітінням. Гарно виглядає в підвісних кошиках. На зиму рослина відмирає, а в грунті залишаються бульби. Ахіменес – багаторічна сезонна рослина, родич фіалки, відноситься до сімейства геснерієвих, досягає у висоту 30-60 см.

Читати про догляд та яскравість світла, полив, температура повітря, грунт та пересадка, розмноження та прищипування

Аглаонема

Аглаонеми – це прекрасні рослини, які стануть прикрасою будь-якого інтер’єру. Вони не тільки красиві, але й корисні, так як очищають повітря від шкідливих речовин.

Аглаонема – це красива кімнатна рослина, легка у догляді, тому добре підходить для початківців.

Агапантус

Агапантуси – це вид багаторічних трав’янисті рослини з товстим кореневищем родини Лілійних (Liliaceae). Родом вони з Південної Африки, де налічується близько 10 видів. Листя видовжене, зібране в прикорневу розетку. Квіти воронкоподібні, зібрані у велике кулясте суцвіття. Забарвлення квітів може бути різним: синім, блакитним, білим, рожевим, фіолетовим.

Аденіум

Аденіуми – це досить невибагливі сукулентні рослини, які вирощують в домашніх умовах. Вони добре переносять сухе повітря та не вимагають частого поливу.

Аденіум (Adenium) – це рід сукулентів, що походять із Африки та Аравійського півострова. Аденіуми відрізняються різноманітністю форм і забарвлень квітки. Вони користуються великою популярністю серед квітникарів-любителів, адже є невибагливі у догляді.

Аптенія

Аптенія – витривала і невибаглива, як і будь-який інший суккулент, але при цьому схожа на квіткову зірку, своїм цвітінням швидко завойовує популярність. Маленьке вічнозелене диво здатне ефектно прикрасити підвіконня і підвісні горщики. Виростити цю красуню під силу навіть новачкам.

Алламанда

Алламанда – це досить невибаглива кімнатна в’юнка рослина, яка добре підходить для вирощування в домашніх умовах. Алламанда (Allamanda) – це рід тропічних ліан, що належить до сімейства Кутрові (Apocynaceae) оодом з Бразилії.

Алламанда – це ліана, яка може досягати у висоту 3-4 м. Листя Алламанди ланцетне, довжиною до 20 см. Квітки Алламанди зібрані в суцвіття, які можуть досягати у діаметрі 10-15 см. Алламанда відома своїми яскравими квітами, які можуть бути жовтими, оранжевими, червоними або білими. Квіти Алламанди мають форму трубочки і зібрані в суцвіття, мають сильний аромат.

Альстремерія

Альстремерія – це красива і невибаглива рослина, яка може вирощуватися як в саду, так і в кімнатних умовах. При правильному догляді вона буде тішити вас своїм цвітінням протягом тривалого часу.

Альстремерія – це багаторічна рослина, яка родом з Південної Америки. Вона має яскраві квіти різноманітних кольорів, які можуть бути однотонними або строкатими. Альстремерія є популярною садовою рослиною, а також її часто вирощують в кімнатних умовах.

Амарант

Амарант – це невибаглива харчова рослина, яка може вирощуватися як в саду, так і в кімнатних умовах. Насіння амаранту багате на вітаміни і мінералів, їх використовують у їжу, а також у косметології.

Амарант – це однорічна рослина, яка родом з Південної Америки. Вона має яскраво забарвлені листя і квіти, які можуть бути однотонними або строкатими. Амарант є популярною садовою рослиною, а також його часто використовують в кулінарії та народній медицині.

Б

Бальзамін

impatiens_doglyad_2

Бальзамін (Impatiens) – багаторічна і однорічна рослина, що належить до родини бальзамінових. У природному середовищі бальзамін можна зустріти в тропічних та субтропічних лісах Азії та Африки. Бальзаміни – рослини невибагливі, за ними легко доглядати, вони швидко ростуть, рясно і довго цвітуть, легко розмножуються.

Читати про види бальзамінів, як доглядати, полив та вологість, добрива, обрізка, хвороби та шкідники.

Бегонія

begonia_23

Бегонія – багаторічна, трав’яниста рослина, з дуже гарними білими, рожевими, червоними квітами із родини бегонієвих. На сьогоднішній день налічується 2 тисячі гібридних видів бегонії, які ростуть в тропіках і субтропіках Південно-Східної Азії, Африки. У природних умовах розміри бегонії вражають, від 5-12 см і аж до 2 метрів висоти, росте вона в щілинах скель, на коренях старих дерев. В домашніх умовах квіти ростуть у вазонах та горщиках

Читати про різні види бегонії, як вибрати бегонію у квітковому магазині, правила догляду.

Бугенвілія

collage_bugenvilliya

Бугенвілія (Bougainvillea) багаторічна рослина, яка росте як ліана, або як деревце. Пагони бугенвілії покриті рідко колючками, за допомогою яких рослина чіпляється за опору. Ця рослина відноситься до сімейства ніктагінових. У бугенвіллії листя овальні, на кінці загострені, завдовжки до 7 см, квіти трубчасті, дуже дрібні, жовтуватого кольору, швидко відцвітають. Декоративність рослині надають барвисті приквітки – брактеї, що нагадують прозоруватий папір з темними прожилками.

Приквітки за формою – округло-трикутні або серцеподібні, розмір приквітки досягає до 5 см, вони дуже яскраві і можуть бути різного кольору. Квіти швидко відцвітають, а приквітки прикрашають рослину дуже довго. Пагони бугенвілії ростуть дуже швидко, річний приріст пагонів досягає до 5 м (за умови природного вирощування). В домашніх умовах бугенвіллія також дає хороший приріст до 1м, якщо правильно за нею доглядати.

Читати про види бугенвілії, догляд та підживлення, вибір горщика, обрізка та можливі труднощі у вирощуванні.

Брахіхітон

Брахіхітони – це декоративні рослини, які можуть прикрасити будь-яке приміщення. Вони невибагливі в догляді і добре підходять для початківців квітникарів.

Брахіхітони – невибагливі рослини, але для їх нормального розвитку необхідно дотримуватися деяких правил догляду. В кімнатних умовах практично не цвіте.

Більбергія

Більбергія – це популярні кімнатні рослини, які цінуються за свої яскраві квіти і декоративне листя.

Більбергія (Billbergia) – це рід бромелієвих рослин, відносно невибаглива рослина, але для її успішного вирощування в домашніх умовах необхідно дотримуватися певних правил.

Белопероне

Белопероне ( Юстиція ) — це невибаглива кімнатна рослина, яка добре підходить для початківців і може рости в будь-якому приміщенні.

Бромелія

Бромелія – це декоративні кімнатні рослини, які можуть прикрасити будь-яке приміщення. Вони невибагливі в догляді і добре підходять для початківців квітникарів.

В

Венерина мухоловка (Діонея)

venerina_muholovka_4

Венерина мухоловка (діонея) вважається найбільш екзотичною з рослин в Україні. Це рослина хижак яка поїдає комах. Для успішного вирощування потрібно створити спеціальні умови. Також важливо при догляді і харчування квітки. Чим можна годувати? Як доглядати? Читайте у нашій статті.

Читайте про харчування, догляд, освітлення, полив, розмноження, період спокою, підживлення Діонеї

Верес кімнатний

kimnatnii_veres

З найбільш пристосованими для вирощування в кімнатних умовах є кімнатний верес стрункий (Erica gracilis) і зимовий (Erica huemalis).

Читати про вирощування, догляд, коли садити верес кімнатний

Валотта

Валлота це листяна цибулинна рослина, що гарно цвіте у вазоні в кімнатних умовах, у природньому середовищі росте в тропіках і субтропіках. Валлота (Vallota) – рід сімейства Амарилісові (Amaryllidaceae). Цей рід налічує більше 50 видів цибулинних рослин, квітникарям-любителям відомі під назвою Амаріліс.

Читати про види та відмінності, догляд, освітлення, полив, грунт та пересадка, добриво та розмноження валлоти, амаралісу

Врієзія

Врієзія – це багаторічна кімнатна рослина з розеткою листя. Листя щільне, шкірясте, зеленого або червонуватого кольору. Квіти врієзії зібрані у суцвіття, яке може бути трубчастим, колосоподібним або щитковидим. Квіти мають різноманітні кольори, включаючи червоний, жовтий, оранжевий, білий і рожевий.

Вашингтонія пальма

Вашингтоніяце велика, широка кімнатна пальма, яка є легка у догляді і підходить для початківців. Вона може досягати у природньому середовищі висоти 30 метрів. Стовбур прямий, циліндричний, покритий залишками листя. Листя перисті, довжиною до 3 метрів, темно-зеленого кольору. Черешки листя покриті колючками.

Г

Гарденія

gardeniya_doglyad

Гарденія (gardenia) – багаторічна кущиста рослина, яка цвіте гарними квітами з приємним ароматом. Запах гарденії нагадує жасмин – звідси і назва гарденія жасминова. Належить гарденія до родини маренових. У природному середовищі кущ гарденії може вирости до 2 метрів. Листя овальні, яскраво-зелені, блискучі із загостреними кінцями. Квіти у кімнатних видах гарденії (жасминової) переважно білі, діаметром до 7 см, а в природі діаметр квітки може досягати більше 10 см, квітка має матові пелюстки.

Читати про як доглядати за гарденією, добриво, обрізка та як пересадити гарденію.

Гвоздика

gvozdika_doglyad

Квіти гвоздики будуть прикрашати квартиру чи подвір’я своїм довготривалим та яскравим цвітінням з весни до осені.

Читати про види гвоздик, догляд, розмноження, зимове укриття для гвоздик.

Гемантус

gemantus_doglyad

Гемантус – цибулинна рослина з товстими шкірястими, видовженими листками, належить до сімейства амарилісових. Під час цвітіння гемантус випускає міцну квітконіжку, на якій розпускаються незвичайні квіти.

Суцвіття гемантуса – схоже на велику кульбабу кулястої форми, квітка досягає до 20 см в діаметрі, що складається з багатьох дрібних червоних, білих або оранжевих квіточок з довгими тичинками. Часто суцвіття оточують кілька великих приквіток того ж кольору. Квітка гемантуса має своєрідний запах.

Читати про види гемантуса, догляд, яскравість світла, полив та вологість, пересадка, період спокою у гемантуса.

Гербера

gerbera_mih

Гебера – це багаторічна трав’яниста рослина, що утворює прикореневу розетку, з якої ростуть квітконіжки. Гербера належить до родини айстрових. За формою квіти гербери дуже схожі на квіти ромашки, вони є складноквіткові. З прикореневої розетки виростає квітконіжка на грубому стеблі і на ній розквітає ніжна барвиста квітка.

Читати про як доглядати за герберою, пересаджування, добриво, розмноження.

Гібіскус (Китайська троянда)

hibiscus_rosa111

Гібіскус – це кімнатна рослина, росте у вазонах, славиться чудовим цвітом та простим доглядом. Як доглядати за гібіскусом, щоб кожного року милуватися його цвітом?

Читати про види, догляд, пересадка, розмноження, обрізка.

Глоксинія

gloksinyya_doglyad

Глоксинія (Gloxinia) або синнінгія – багаторічна бульбова рослина, її великі велюрові листки тримаються на малих стеблах, цвіте дзвоноподібними квітами різного кольору, належить ця квітка до сімейства геснерієвих. У природному середовищі оксамитовий дзвоник можна зустріти в Бразилії. Саме з Бразилії, ще на початку ХІХ століття, ця квітка потрапила у Європу завдяки австралійському ботаніку Петру Глоксинію, яку назвали глоксинією. На основі цієї квітки селекціонери вивели цілий рід глоксиній.

Читати про догляд за бульбою глоксинії, яскравість світла, полив та вологість повітря, добриво, грунт та пересадка глоксинії.

Гіменокаліс

Гіменокаліси — це прекрасні кімнатні рослини, які своїм яскравим цвітінням радує нас навесні і влітку. Належить до сімейства Амарилісові.

Гіменокаліси широко використовують для озеленення садів і парків. Вони також добре підходять для вирощування в домашніх умовах.

Глоріоза

Глоріозу називають королевою квітучих ліан. Це неймовірно красива кімнатна рослина з кучерявими пагонами та оригінальними квітами, форма яких нагадує яскраві китайські ліхтарики.

Гінура

Гінура – це красива і невибаглива кімнатна рослина, яка може стати прикрасою будь-якого інтер’єру. Завдяки різноманітності видів і сортів гінуру можна вибрати рослину, яка ідеально підійде для конкретного приміщення.

Гранат кімнатний

Гранат можна вирощувати в домашніх умовах як декоративну кімнатну рослину. Цвіте гранат з квітня по травень. Квітки граната невеликі, яскраво-червоні, одиночні або зібрані в суцвіття. Плоди граната кімнатного неїстівні.

Д

Делосперма

delosperma_2

Завдяки яскравому цвітінню делосперми і різноманіттю забарвлень квіток ця рослина часто використовується при оформленні переднього краю квітників. Завдяки невеликим розмірам ця рослина добре підходить і для домашнього або контейнерного вирощування.

Читайте про догляд та пересадку делосперми

Дипладенія

collage_dipladeniya_vidi

Дипладенія – досить вибаглива кімнатна рослина. Для успішного вирощування дипладенії, слід врахувати те, що це рослина тропічних лісів. Ця ліана світлолюбна, добре себе почуває при повному сонячному освітленні, вимагає притінення тільки в спекотні літні дні, а також чутлива до режиму поливу.

Читайте про види дипладенії.

Читайте про догляд, яскравість світла, добрива, обрізування, опора для дипладенії.

Диффенбахія

difenbahiya_doglyad

Диффенбахія (Dieffenbachia) – вічнозелена рослина з великими барвистими листками, належить до сімейства ароїдні. Стебло у диффенбахії товсте, міцне і соковите, схоже на стовбур дерева, на якому виростають великі строкаті листки. Візерунок на листках може бути різний, в залежності від виду: це можуть бути смужки, крапки, крапки різних кольорів – від світло-зелених до темно-жовтих.

Читайте про корисні властивості диффенбахії, як доглядати за листями, обрізка, шкідники та хвороби.

Діхондра

dihondra_doglyad5

Діхондра приваблює своєю декоративністю, а саме листям, яке звисає на тоненьких стеблах та ефектно виглядає в підвісних кашпо чи в балконних ящиках. За допомогою діхондри можна створити ефект водоспаду. До речі, цю рослину було визнано однією з кращих декоративно-листяних рослин, яка може прикрасити підвісні корзини або кашпо.

Читайте про вирощування, догляд, температуру повітря, грунт, полив, добриво та розмноження для діхондри

Драцена

dracena

Драцена – кімнатна рослина, що складається з розетки листя на прямих стеблах, які з віком перетворюються на стовбур. У природному середовищі її можна зустріти в Африці. В залежності від віку, може досягати кількох метрів у висоту. Драцена стала популярною через свій екзотичний вигляд. Ідеально вписується в інтер’єри квартир, будинків, офісів і що найголовніше володіє ще масою позитивних якостей.

Читати про догляд, полив, підживлення, розмноження, пересаджування, обрізка, хвороби та шкідники.

Дізіготека

Дізіготека – це декоративна кімнатна рослина, яка часто використовується для озеленення приміщень. Вона добре виглядає будь якому інтерєрі будинку.

Е

Еухаріс

eucharis_grandiflora_doglyad

Еухаріс (Eucharis)- декоративна цибулинна рослина, яка цвіте взимку незвичними витонченими білими квітами з тонким приємним ароматом, належить до роду амарилісових. Листя в еухаріса великі (до 40 см завдовжки і до 20 см шириною), темно-зелені, широкоовальні, на кінчику загострені, що виростають на довгих листкових черешках, листкова пластина має блиск. Листки після цвітіння не засихають, залишаються такими досить довгий час (декілька років), але після цвітіння листя можуть відмирати. Квітки еухаріса великі, до 10 см діаметром, схожі на нарцис, сніжно-білі, зібрані в суцвіття, квітконіжка довга до 70 см у висоту. В середині квітки виділяється щільна зеленувата коронка з зубцями по краю. У природньому середовищі еухаріс можна зустріти в тропічних лісах Пд. Америки.

Читати про як доглядати еухаріс, яскравість світла, полив, добриво, пересадка, розмноження.

Еустома (Лізіантус)

liziantus_doglyad

Еустома або лізіантус (ще є одна назва «ірландська троянда») в Україні з’явилася відносно недавно у 1990 роках. Спочатку її вирощували як кімнатну рослину, а згодом почали висаджувати у відкритий грунт, як однорічну рослину. У природі еустома росте в центральній Америці де теплий і вологий клімат. Листки у еустоми сіруватого відтінку циліндричні з матовою ворсистою фактурою. Еустома цвіте. Квіти в лізіантуса бувають різного кольору, від простих до махрових, є низькі (до 30см) і високі (до 70 см) види, а форма квітки нагадує класичну троянду, звідси і назва «ірландська троянда». Цвіте еустома досить довго: з червня до морозів, а при вирощуванні в теплицях і зимових садах еустома зацвіте повторно.

Читати про посів насіння еустоми на розсаду, догляд за розсадою лізіантуса, загартовування та висаджування, розмноження.

Ечеверія

echeveria_setos

Ечеверія (Echeveria) – сукулентна багаторічна трав’яниста низькоросла рослина, іноді кущиста, з коротким розгалуженим м’ясистим стовбуром. Листки ечеверії розміщені дуже густо одне від одного спіраллю, утворюючи розетку. Листкова пластина сірувато-білого (наліт) кольору, в деяких видів опущена, така поверхня листка захищає рослину від прямих сонячних променів.

Читати про догляд, види ечеверії, полив та вологість повітря, добриво, розмноження, пересадка та грунт Ечеверії.

Ехмея

ehmeya_doglyad1

Ехмея – багаторічна декоративна кімнатна рослина, із сімейства бромелієвих. Листя видовженні мають зубчасті краї, іноді з шипами, зібрані в одноколірні або строкаті розетки залежно від виду. Квіти зібрані в складне суцвіття, квітконіжка виростає з середини розетки.

Читати про види ехмеї, як доглядати, як підживляти.

Епіпремнум

Епіпремнум – це красива і невибаглива ліана, яка стане прикрасою будь-якого інтер’єру.

Є

Ж

Жасмин

jasminum_doglyad

Жасмин – дуже приваблива рослина, на якій взимку розквітає безліч дрібних зіркоподібних білих квітів з ніжним жасминовим ароматом – складається таке враження, що у квартирі настала весна.

Читати про види жасмину, світло, температура, полив, добриво, обрізка та розмноження жасмину, чому не цвіте.

З

Заміокулькас (Грошове дерево)

zamiokulkas_doglyad

Заміокулькас схожий на «Грошове дерево» і тому в народі його називають «доларовим деревом». «Грошове дерево» збільшує дохід сім’ї, притягуючи гривні, а Заміокулькас, тобто «Доларове дерево» – допомагає заробляти і накопичувати долари.

Рослину частіше використовують в інтер’єрах в квартирах та торгових залах.

Читати про яскравість світла для заміокулькасу, як доглядати, підживлення, пересаджування, розмноження.

І

Ізолепіс витончений

isolepis-_doglyad

На вигляд це приваблива рослина, яка дуже схожа на травичку з тоненьким листям, як волосся на якому є безліч намистинок як білі каплі води – квіти.

Читати про догляд, як садити, добриво, вологість, розмноження, добриво для ізолепіса

Іфейон

Іфейон — це красива і невибаглива кімнатна рослина. Це ранньовесняна цибулинна рослина з сімейства Амарилісовихяка може стати справжньою окрасою вашого саду або підвіконня. Цвітіння іфейону починається ранньою весною, коли інші рослини ще не прокинулися.

К

Кавове дерево

kava123

Виростити кавове дерево, це цікава забава для кавоманів та любителів рослин. Кавове деревце стане універсальною прикрасою будь-якого приміщення і буде гарно виглядати і в дитячому закладі, і у власній квартирі, і на роботі в офісі.

Читати про як виростити кавове дерево в домашніх умовах.

Кактус лісовий

lisovi_kaktusi_doglyad

У природі лісові кактуси ростуть у тропічних лісах на деревах, між деревами і тому вони так суттєво відрізняються від колючих пустельних кактусів. Лісові кактуси – це епіфітні рослини. Лісові кактуси не мають колючок, а мають плоскі стебла, які дуже схожі на листя.

Також в нас вдома у вазонах ростуть і лісові кактуси, які зовсім несхожі на звичні колючі кактуси. У природніх умовах вони ростуть у тропіках на деревах або під ними. Це такі види як зигокактус, ріпсалідопсис, рилсаліс пустоплідний, епіфілум.

Читати про догляд та види кактусів, полив та вологість, пересаджування, розмноження, пустельні, лісові кактуси.

Кактус пустельний

pestelni_kaktusi

Кактус – вічнозелена рослина, яка має соковиті стебла з колючками-ареоли, належить до роду суколентних. Ареоли – це колючки і волосинки на стеблах кактуса. Кактуси родом з Америки, у природі вони ростуть у пустелі, гарно цвітуть, чудово переносять посуху і тривалу спеку.

Ця кімнатна квітка невибаглива у догляді, підійде власникам які забувають про полив чи бувають часто у відрядженнях.

Читати про догляд пустельних кактусів, температура повітря, полив, розмноження, цвітіння та як змусити кактус зацвісти?

Калла

zantedeski_efiopska

Калла – багаторічна трав’яниста рослина з великими листками і витонченими квітами білого, жовтого, червоного та інших кольорів з сімейства ароїдні. Зустрічається калла у природньому середовищі на Африканському континенті, де вона може вирости до 2,5 метрів, листя темно-зеленого кольору, хвилясті по краях. Квітка у калли незвична, нагадує качан, який ніжно обгортає тендітне покривало. Кімнатні квіти калли практично не пахнуть, а ось калли садові в теплу сонячну погоду виливають ніжний аромат.

Читати про види калл, як доглядати, коли підживляти, який горщик вибрати, догляд після цвітіння.

Каланхоє

kalanchoe_doglyad

Каланхоє – багаторічна рослина, яка одночасно виконує 2 функції: декоративну і лікарську. Цю рослину можна легко виростити в кімнатних умовах, вона непримхлива і не потребує ніяких специфічних умов для вирощування.

Читайте про корисні властивості каланхоє, догляд, розмноження, труднощі при вирощуванні каланхоє.

Камелія

kamelyya_doglyad

Камелія – це рослина, яка вражає своєю оригінальною формою квітки, її ще називають «королевою» кімнатних рослин.

Читати про про види камелії.

Читати про догляд, обрізку та розмноження камелії.

Катарантус

catharanthus-roseus-6

Катарантус – гарна квітка і зовсім не вибаглива, може рости в саду на клумбі, в контейнерах, а також, в приміщені у вазонах. До кінця літа ця квітка покриє землю квітучим килимком. Але, щоб катарантус довше цвів, потрібно знати деякі правила догляду за ним.

Читайте про види, полив та вологість, грунт, підживлення, обрізку, вирощування та розмноження катарантусу.

Каладіум

kaladium_doglyad

Тонкі, як папір, яскраво розмальовані серцевидні листки – ця дивовижна рослина називається каладіум. Каладіум – багаторічна кімнатна рослина з великими яскравими листками, відноситься до родини ароїдних. Коріння каладіума у формі бульби, тому під час спокою (осінь – зима) листки зникають, а весною виростають нові, які прикрашають наші кімнати яскравими барвами до ранньої осені.

Читати про які види каладіума, догляд весна-літо та осінь зима, добрива та розмноження.

Колеус

koleus_doglad

Колеус – рослина, яка ціниться за декоративність листя, а не за цвіт. Листя у колеуса строкате, з різноманітним поєднанням червоного, жовтого, зеленого, коричневого кольорів, плям і смуг. Колеус можна вирощувати як в кімнатних умовах, так і на клумбі чи в горщиках на подвір’ї.

Читайте про догляд, полив, вологість, освітлення, обрізку, коли пересаджувати та підживлювати, розмноження

Кротон

kroton_doglyad

Кротон або кодіеум (Codiaeum) відноситься до популярних кімнатних рослин, і це не дивно, листки у цієї рослини просто вражають своєю забарвленістю і формою. Кротон – це декоративний вічнозелений кущ з великими, блискучими, яскраво-забарвленими листками із сімейства молочайні. Колір листка у кротона темно-зелений на якому хаотично розкидані: рожеві, жовті, сірі, салатові крапочки і смужки, а жилки листка яскраво-червоного, або жовтого кольору. Саме за гарний природній розпис на листках ціниться кротон. Кротон цвіте. Квіти невиразні зібрані в суцвіття, що звисають до низу і не представляють ніякої декоративності.

Читати про як доглядати за кротоном, температура повітря для кротона, добриво, полив та вологість повітря для кротона.

Каллізія:

Каллізії – це красиві та невибагливі рослини, які можуть прикрасити будь-який кімнату. Вони добре підходять для квітникарів початківців.

Кальцеолярія

Кальцеолярії – це популярні кімнатні рослини. Вони цінуються за свої яскраві квіти і невибагливість у догляді.

Каттлея

Каттлея – це красива і витончена кімнатна орхідея, яка може стати справжньою окрасою вашого будинку. Завдяки правильному догляду вона буде радувати вас своїми яскравими квітами протягом багатьох років.

Квасениця

Квасениця — це не тільки красива, але і корисна кімнатна рослина. Вона має широкий спектр застосування в народній медицині і кулінарії.

Клеродендрум

Клеродендруми є популярними кімнатними рослинами, і вони можуть додати яскравий акцент у будь-який інтер’єр. Вони також є хорошим вибором для початківців садівників, оскільки вони відносно невибагливі.

Корелія

Колерії є популярними кімнатними рослинами, і вони можуть додати яскравий акцент у будь-який інтер’єр.

Кордиліна

Кордиліна – це красива і невибаглива рослина, яка може стати чудовим доповненням до будь-якого інтер’єру. Завдяки правильному догляду вона буде радувати вас своїми яскравими листками протягом багатьох років.

Л

Лавр

laurus-nobilis_doglyad

Лавр або лавр шляхетний (Laurus nobilis) – невелике вічнозелене дерево, або кущ. Листя лавра прості, видовжені на кінчику загострені, довжина листка може бути від 5 до 10 см. У кімнатних умовах лавр може вирости у висоту до 1 метра, а в природному середовищі висота дерева вражає – до 15 метрів.

Читати про лікарські властивості лавра, як доглядати, добриво, пересадка та грунт, обрізка.

Лагерстремія

lagerstroemia_indica11

Лагерстремія це невелике деревце або кущ, цвіте влітку безліччю рожевих, білих, фіолетових квітів. Своїм чудовим цвітінням лагерстремія привертає і садівників, і любителів домашніх екзотичних кімнатних рослин. Своє ім’я південна красуня отримала в честь купця Магнуса Фон Лагерстреміі, він дарував незвичайні квіти губернаторам середземноморських міст.

Читати про догляд, освітлення, температуру повітря, грунт та пересадка, полив та підживлення, обрізка та розмноження

Лантана

lantana_doglyad

Маленьке деревце, покрите дивовижними яскравими квітками, завжди знайде місце у будь-якому інтер’єрі у квартирі та будинку, а називається ця рослина – лантана.

Квіти у лантани дрібні, зібрані у кулеподібне суцвіття з лимонно-м’ятним запахом.

Читати про як доглядати, яскравість світла, температуру, полив та вологість повітря, грунт пересадка та прищипування лантани.

Лимон кімнатний

limon_z_kistochki

Мати вдома лимонне, мандаринове чи апельсинове дерево, дуже модно і приємно, особливо приємно зривати і їсти власноруч вирощені екзотичні фрукти. Якщо ви хочете, щоб ваш лимон чи мандарин давав плоди, краще купити дерево спеціально пристосоване до вирощування в кімнатних умовах.

Читати про види цитрусових, догляд та розмноження.

М

Мандарин кімнатний

citrus_doglyad

Вирощені із кісточок цитрусові рослини будуть плодоносити тільки у дорослому віці (20 років), а на смак фрукти будуть несмачні. У магазинах продаються у вазонах спеціальні види молодих карликових цитрусових дерев, які дають плоди у молодому віці.

Всі цитруси, зазвичай, цвітуть влітку маленькими білими квітами з приємним насиченим ароматом.

Читати про види цитрусових, догляд та розмноження.

Медінілла

medinilla_doglyad

Медінілла серед квітникарів цінується за особливу декоративність листя і квітів. Але доглядати за медініллою в домашніх умовах дуже непросто, тому частіше її можна зустріти в умовах ботанічних садів, теплиць або оранжерей. Рослина любить рости в строго визначеному температурному режимі і при високій вологості повітря.

Читайте про догляд та пересадку Медінілли

Молодило

molodilo_doglyad

Зелена кам’яна троянда, що утворює зелені килимки на камінні – звісно мова йде про молодило.

Читати про як доглядати за молодилом у кімнатних умовах, полив, грунт, розмноження.

Монстера

monstera1_2

Монстера велика тропічна рослина, що швидко росте. Листя – темно-зеленого кольору з блиском. Розміри листків у молодої рослини невеликі, але з досягненням дорослого віку, листки у монстери можуть досягати до 1 метру у діаметрі, на листках має симетричні прорізи. У природному середовищі монстера зустрічається у тропічних лісах Америки.

Читати про догляд, яскравість світла, полив, опора для монстери, коли підживляти, як пересаджувати, повітряне розмноження корінням.

Мурайя

Мурайя є популярною декоративною кімнатною рослиною, а також використовується в кулінарії і народній медицині. Квіти мурайї білі або кремові, мають сильний приємний аромат. Стиглі плоди Муррайї їстівні, вони темно-червоного кольору, формою нагадують плоди глоду, на смак злегка солодкуваті.

Н

Нематантус

Нематантус або золота рибка – це тропічна рослина з сімейства Геснерієвих. Вона має яскраві, трубчасті квіти, які можуть бути різних кольорів, включаючи червоний, оранжевий, жовтий і білий. Нематантус може вирощуватися як кімнатна рослина або в літньому саду чи оранжереї.

Нертера – догляд

Нертера, кораловий мох — це невелика декоративно-листяна кімнатна рослина, яка  утворює дрібні, білі або жовті квітки, а після цвітіння зявляються дрібні, червоні ягоди.

О

Орхідея (Дендробіум)

collage_dendrobium5

Орхідея Дендробіум, у перекладі з грецької означає «рослина, яка живе на дереві», і є представником родини орхідних. Це друга за популярністю орхідея, яку можна зустріти у квіткових магазинах. Дендробіум – це рослина епіфіт, тобто має повітряні корені, за допомогою яких вбирає необхідні речовини для існування, деякі види цих квітів ростуть на деревах, на скелях або на землі.

Ця квітка може цвісти декілька разів на рік при правильному догляді, як правильно поливати квітку в горщику читайте за посиланнями нище.

Читати проорхідею, дендробіум протягом року, як поливати орхідею, догляд за корінням та листям.

Читати про як розмножувати і пересаджувати орхідею та як вибрати горщик для орхідеї (дендробіум).

Читати про догляд за орхідеями, способи підживлення, рух повітря, гарячий душ.

Опунція – догляд

Опунції – це кактуси, невибагливі кімнатні рослини. Вони можуть витримувати спеку, посуху та нестачу вологи. Опунції мають плоскі, соковиті стебла, покриті гострими колючками. Колючки опунції можуть бути різної форми та розміру. Квіти бувають різного кольору великі.

П

Пальми кімнатні

palma_doglyad

Пальми – кращі представники декоративно-листяних рослин для вирощування в кімнатних умовах. Батьківщина більшості пальм – тропіки та субтропіки. У природному середовищі пальми виростають дуже великими, листя можуть досягати до 15 м в довжину і 2 м в ширину.

Читати про види кімнатних пальм, догляд, добриво, полив, розмноження, шкідники та хвороби.

Папороть

patorot_doglyad

Папороті ще з давніх-давен були дуже популярні, і завжди були присутні у наших будинках чи квартирах, а також їх дуже часто вирощували і розмножували в оранжереях. Рід папороті налічує більше 2 тисяч видів, одна з них може рости у горщику в вашій квартирі.

Читати про як доглядати папороть, полив та вологість, пересадка та грунт, добриво для папороті.

Пеларгонія (Герань)

pelargoniya-kvitka

Пеларгонія – багаторічна трав’яниста, кущиста рослина з гарними квітами різного кольору з родини геранієвих. Декілька рекомендацій по догляду за пеларгонією.

Читати про види пеларгоній, догляд, температура, полив та вологість повітря, обрізання та прищипування, омилки в догляді.

Плющ

plyusz_doglyad

Плющ (Hedera) або хедера – багаторічна вічнозелена рослина, що росте ліаною, належить до сімейства аралієвих. У природному середовищі його можна зустріти у майже всіх лісах нашої планети. Ця рослина гарно виглядає в інтер’єрах у квартирах та нежитлових приміщеннях, часто використовують в закладах харчування.

Читати про догляд, корисні властивості, добриво для плюща.

Примула

primula_auricula

Наприкінці зими на вітринах квіткових магазинів з’являються квітучі примули. Квіти різноманітного забарвлення в середині зелених листочків чарують своєю весняною свіжістю. Для власників цих красунь короткі рекомендації щодо їхнього догляду.

Читати про види примул, догляд, розмноження.

Протея

proteya_2

Протеї – зовсім не прості у вирощуванні квіти, але вони настільки красиві, що будуть у центрі будь якої квіткової композиції, а також поповнять колекцію найоригінальніших сухоцвітів.

Читайте про догляд, місце вирощування, полив, обрізку та підживлення Протеї

Пуансеттія (зірка або різдвяна зірка)

collage_rizdvyannik1

Пуансеттія (Poinsettia ) – кущиста рослина, яка належить до родини молочайні. Пуансеттію називають «різдвяником» або «різдвяною зіркою», адже вона цвіте саме взимку, на Різдво.

Читати про догляд пуансеттії під час та після цвітіння, як змусити пуансеттію зацвісти, розмноження.

Пахистахис:

Пахистахис — це багаторічна кімнатна рослина, яка може досягати висоти від 30 см до 1 м. Вона має овальні або видовжені листя, які можуть бути зеленого, сріблястого або строкатого кольору. Квіти пахистахиса мають вигляд трубок, які зібрані в суцвіття, вони можуть бути різних кольорів, включаючи білий, жовтий, оранжевий, червоний і рожевий.

Перескія

Квітки перескії великі та яскраво забарвлені. Вони можуть бути жовтими, червоними, оранжевими або білими. Плоди пейрескії також є їстівними. Вони можуть бути круглими, овальними або довгастими. Зазвичай вони мають солодкий або кисло-солодкий смак.

Пеперомія

каталог кімнатних рослин

Пеперомія — це декоративно-листяна кімнатні рослина, що належить до родини перцеві. Пеперомія має різноманітні форми і розміри. Листя рослини можуть бути округлими, овальними, ланцетними, серцеподібними або еліптичними. Забарвлення листя також буває різним: від зеленого до бронзового, червоного, фіолетового та навіть білого. Пеперомія може бути однорічною або багаторічною рослиною. Вона цвіте дрібними квітками, які зібрані в суцвіття-колосся.

С

Сансевієрія (тещин язик)

sansevieriya_doglyad

Сансев’єра або сансевієрія в народі більше відома, як «тещин язик», «вовчий хвіст» або «щучий хвіст». Сансевієрія – сукулент, входить до сімейства агавові, близька родичка драцени і юки. Це багаторічна, вічнозелена декоративна рослина з прямостоячими, твердими, видовженими (до 1м.), листками. Сансевієрія цвіте.

Читати про корисні властивості, як доглядати, яке добриво підходить для сенсевієрії та як пересаджувати.

Читати про сансевієрія види.

Сингоніум

singonium_doglyad

У природі зустрічається більше тридцяти видів сингоніума, але як кімнатна рослина представлена тільки двома або трьома видами.

Сингоніум (Syngonium) – декоративнолистяна, вічнозелена, багаторічна, в’юнка рослина з тонкими стеблами, на яких розвиваються повітряні корені, що чіпляються за будь-яку опору. Належить ця рослина до родини ароїдних. Забарвлення листя сингоніума різне: однотонне або строкате, з сріблястими жилками, штрихами або плямами; колір листя буває від різних відтінків зеленого до майже білого. У молодих сингоніумів листя цілісні, стрілоподібні, їх забарвлення набагато яскравіше ніж у старих, в яких листок з часом стає розсіченим з 3-5 кутами. У природному середовищі цю рослину можна зустріти в тропічних лісах Південної та Центральної Америки.

Читати про обрізування або прищипування сингоніума, пересадка, розмноження, помилки в догляді за сингоніумом.

Солейролія

soleirolyya_123

Солейролія – зовсім невибаглива грунтопокривна рослина, вона може створити особливу атмосферу у вашому домі.

У природі солейролія зустрічається на скелях у вологих і тінистих місцях на островах Корсики. Єдиний вид – Солейролія Солейроля (Soleirolia soleirolii). Але селекціонерами виведено кілька нових сортів Солейролії не тільки із зеленими, але з сріблястими і навіть золотистими листям. Всі вони утворюють компактні горбки не більше 5 см заввишки.

Читайте про догляд, світло, полив, вологість та температура повітря, підживлення, розмноження, труднощі.

Спатифіллум

spatifillum_doglyad

Спатифіллум (Spathiphyllum) декоративна рослина, яка цвіте весною. Листя ростуть від коріння, мають овальну форму, під час цвітіння квітка виглядає як „качан”, який вкривається покривалом. Ця рослина у природному середовищі зустрічається в тропічних лісах Бразилії та Колумбії, а також в тропічних лісах Америки, Венесуели. Назва квітки виникла з грецьких слів «спата» і «філлум», в перекладі означає покривало і лист.

Читати про як доглядати, полив, підживлення, пересаджування, розмноження.

Читати про спатифіллум види.

Стефанотіс

stefanotys_doglyad

Білі з ніжним ароматом квіти, що дуже часто використовують для букетів нареченої – звичайно, мова йде про стефанотіс.

Читати про види стефанотіса, догляд, пересадка та грунт, обрізка та прищипування стефанотіса.

Сциндапсус

scindapsus_doglyad_1

Сциндапсус (Scindapsus) або потос ( Pothos) – це декоративна ліана з гнучкими стеблами на яких ростуть серцеподібні строкаті листки відноситься до родини ароїдні. Сциндапсус є дуже популярною рослиною серед квітникарів початківців, адже він не вимагає особливого догляду та спеціальних умов вирощування.

Читати про догляд, розмноження, обрізку та пересадку сциндапсусу.

Текома прямостояча

tekoma_doglyad

Текому дуже широко використовують ландшафтні дизайнери у всіх тропічних і субтропічних країнах, тому що рослина рясно цвіте з весни до пізньої осені і надає яскравий акцент будь-якому ландшафтному дизайну.

Читайте про клімат для вирощування, догляд, розмноження

Товстянка (Грошове дерево)

crassula_morgans_beauty

Товстянка (Crassula), але найчастіше використовується назва «Грошове дерево». Листки товстянки дуже схожі на копійки, звідси і назва «Грошове дерево». Багато людей вірить, що коли в домі є грошове дерево, то сім’я житиме у достатку і благополуччі.

Читати про види товстянки, догляд, добриво, пересадка, розмноження, шкідники та хвороби грошового дерева.

Троянда мініатюрна (кімнатна).

minirozi111

Існують різні види троянд: мініатюрні, троянди патіо, штамбові, ліанові, шрабові, чайні, грунтопокривні. Мініатюрні троянди починають цвісти вже на початку травня, проте в магазинах можна зустріти квітучі горщики у будь-яку пору року.

Читати про види троянд, догляд, розмноження, догляд після цвітіння.

Фіалка кімнатна

fialka

Сенполія (фіалка кімнатна) – багаторічна трав’яниста компактна рослина з гарними різнокольоровими квітами, з овальним темно або світло зеленим листям, зібраним у прикореневу розетку із родини геснерієвих.

Читати про догляд за фіалками, температура повітря, як поливати фіалку, розмноження.

Фікус

fikus1

Фікус – це вічнозелена і листопадна рослина з сімейства тутових. Листя у фікуса широкі і овальні, великі або маленькі, переважно глянцеві, хоча зустрічаються і матові. У природному середовищі фікуси ростуть у країнах з субтропічним і з помірним кліматом. Росте фікус в Австралії, Америці, Африці, Азії. Фікус – одна з найпопулярніших кімнатних рослин, яка налічує більше 800 видів дерев, кущів і навіть ліан. Розміри у різновидів фікуса просто вражаючі: є карликові рослини від 10 см у висоту, а деякі представники цього виду досягають величезних розмірів. У природному середовищі можна зустріти суцвіття фікуса – симонію. Ця квітка унікальна за своєю будовою – тільки розламавши суцвіття, можна побачити квітку фікуса.

Читати про догляд, розмноження, підживлення кімнатного фікусу.

Фіттонія

fittoniya_doglyad

Фіттонія (Fittonia) – декоративно-листяні, трав’янисті багаторічники, що зустрічаються у природному середовищі у Південній Америці (Перу).

Відноситься фіттонія до сімейства акантові, налічує близько 10 видів. Фіттонію люблять за декоративні листя. Листя у неї яйцеподібні темно або світло-зелені з яскравими світлими або рожевими прожилками. Фіттонія цвіте. Квітки зібрані в колосподібні суцвіття в пазухах приквіток. Приквітки мають округло-яйцеподібну форму з довжиною і шириною приблизно 1 см.

Читати про доглядати догляд, розмноження, пересаджування, омолоджуюча обрізка, помилки в догляді фітонії.

Фуксія

fuksija

Фуксія – давно відома і багатьма улюблена кімнатна квітка. Її квітами-ліхтариками можна милуватися протягом декількох місяців, звичайно, якщо правильно їх доглядати.

Читати про як вибрати фуксію, догляд, місце, добрива, обрізка і формування фуксії, догляд після цвітіння.

Хіріта

hirita1

Хіріта відносно нова для нас рослина, але з кожним роком вона стає все більш популярною. Інтерес до квітки хіріта обумовлений легким доглядом. Ця квітка підійде для квітникарів початківців, а її види та сорти вражають.

Хіріта (Chirita) – рід з сімейства геснерієві (Gesneriaceae), що нараховує до 180 видів багаторічних і однорічних трав’янистих рослин, що цвітуть. Ця рослина дуже схожа на фіалку кімнатну – сенполію. Стебло у хіріти коротке, з віком стебла дерев’яніють. Листова пластина змінюється від виду до виду і може бути майже лінійної, округлої, яйцеподібної форми. Суцвіття пазушні, зазвичай багатоквіткові, гроновидні. Цвіте з травня по вересень трубчастими квітками білого, блакитного, синього, рожевого забарвлення.

Читати про види хіріти, догляд, температура повітря, освітлення, полив, пересадка, розмноження, грунт, добриво для Хіріти

Хлорофітум

hlorofitum1

Хлорофітум – це багаторічна трав’яниста рослина, з видовженими зеленими, зелено-білими листками довжиною від 10 до 60 см, зібраними в густу розетку, і звисаючими квітконосами, на яких цвітуть білі маленькі квіточки, які після цвітіння стають повітряними вусами. Квітка відноситься до родини лілейних.

На сьогоднішній день налічується до 250 видів Хлорофітума, які ростуть у вологих околицях річок тропіків і субтропіків Америки, Південної Африки. Ця рослина відрізняється від інших кімнатних рослин тим, що вона швидко пристосовується до будь-яких домашніх умов і дуже легка в догляді. Цю рослину можна рекомендувати для садівників-початківців, адже вона дуже стійка і зовсім нечутлива до різких змін температури, освітлення і вологості.

Читати про особливості хлорофітума, корисні для людини, догляд, розмноження.

Хризантема кімнатна

hrizantema_kimnatna_doglyad

Хризантеми – улюблені осінні квіти, які з кожним роком стають все популярнішими. Хризантеми можна вирощувати, як в саду, так і в домашніх умовах, як кімнатну рослину. Існує ряд видів хризантем, які пристосовані до вирощування в кімнатних умовах.

Читати про вибір кімнатних хризантем у магазині, як доглядати, догляд після цвітіння.

Цикламен

collage_ciklamen4

Популярність цикламена зростає щороку. До хатніх відносять два види цикламена – європейський та перський цикламен. Ці два види підкорюють оточуючих своїм чудовим цвітінням.

Цвіте гарними квітами різного кольору в осінньо-зимовий період, коли так мало яскравих сонячних днів. Його ніжні квіти створюють в кімнаті затишну і радісну атмосферу. У природі квітка цикламен зустрічається в Ірані і Північно-Східній Африці, проте найчастіше – в Туреччині та Італії.

Читати про види цикламена, як вибрати цикламен у магазині, адаптація після покупки, догляд, підживлення, цикламен не цвіте, догляд після цвітіння.

Циперус

cyperus_doglyad

Циперус (Cyperus) – багаторічна трав’яниста рослина з прямими кущистими стеблами, на яких розташовані видовжені лінійні листки, що утворюють густу парасольку. Відноситься циперус до сімейства осокових. В Британії циперус, через свій зовнішній вигляд, отримав назву Umbrella Plant – «рослина-парасолька».

Читати про види циперуса, які найчастіше зустрічаються у кімнатних умовах, догляд полив, розмноження.

Шеффлера

schefflera

Шеффлера (Schefflera) – кімнатна, декоративна, вічнозелена рослина з великою кількістю листя, належить до сімейства аралієвих. Листки, пальчасто-розрізані на дрібні листочки, такі листя нагадують маленькі парасольки, тому інколи шеффлеру називають „парасольковим деревом”. У природі шеффлеру можна зустріти в Пд. Америці, Пд.-Зх. Азії та Африці. У природних умовах шеффлера цвіте суцвіттям дрібних білих квітів, а після цвітіння з’являються грона ягід.

Читати про як доглядати за шеффлерою, обрізування шеффлери, розмноження.

Схожі записи