Плетисті рослини для саду
Плетисті садові рослини доповнюють сад своїм вертикальним виглядом.
Багаторічні садові плетисті рослини – це ідеальні рослини для створення вертикальних композицій, озеленення стін, парканів, альтанок, пергол, арок. Вибираючи плетисті рослини для свого саду потрібно спершу вивчити, як доглядати за плетистими рослинам, чи не потребують вони додаткового захисту від зимових морозів. Також важливо зазначити, що будь яка плетиста рослини потребує надійної опори, звісно, якщо не пускати на вже існуючу опору.
Отже, пропонуємо ознайомитися з переліком плетистих рослин для саду.
Плетиста троянда
Досвідчені ландшафтні дизайнери дуже часто використовують різні троянди в створені ландшафту: ґрунтопокривні, паркові, штамбові, шрабові, флорибунда, чайногібридні і звичайно плетисті. У цій статті ми поговоримо власне про плетисті троянди.
Плетистими трояндами обплітають садові арки, альтанки, ганки, стіни, які при повному цвітінні троянди виглядають шикарно. Але, часто трапляється так, що плетисті троянди цвітуть, але не так рясно якби хотілося. У цій статті ми навчимося обрізати і спрямовувати гілки троянди для рясного цвітіння.
Читайте також: Як змусити плетисту троянду рясно цвісти
Клематис
Клематис – це плетиста рослина, яка цвіте великими квітами, що мають найрізноманітніше забарвлення.
Клематис (Clematis) або ломиніс це в’юнкий кущ, який може досягати у висоту до 4 метрів. Назва рослини з грецького слова «klema», що означає витка рослина. Походження назви «ломиніс» ,таму, що корінь з сильним запахом, а також тому, що насіння клематиса мають загнутий зовнішній вигляд. Головна перевага рослини – пишні, яскраві, густі і довгоквітучі квіти. Для вирощування використовують найчастіше клематиси з червоними, білими, синіми та фіолетовими квітами. Розмір однієї квітки може бути від 8 до 15 см. Листя – просте, яйцеподібне. Квітки клематиса зазвичай бувають двостатевими, одиничними або зібраними в суцвіття, форма квітки може бути найрізноманітніша.
Читайте також: КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД
Гортензія ліаноподбна
Гортензія ліаноподібна (Hydrangea anomala petiolaris) – це плетиста рослини, яку використовують для вертикального озеленення в півтіні. Рослина з темними, червонувато-коричневими стеблами і яскраво-зеленим листям. Цвіте влітку протягом декількох тижнів.
Читайте також: Види гортензій
Гліцинія
Гліцинія – плетиста рослина з незвичними квіти, що нагадують грона “квітучого винограду”. Ця в’юнка рослина, зацвітає ранньою весною, її цвітіння може тривати до осені. Гліцинія залишає незабутнє враження у тих, хто хоча б раз бачив її цвітіння.
Гліцинія або Вістерія (лат. Wisteria) це деревоподібна або в’юнка, субтропічна рослина з сімейства бобових, що зацвітає навесні, і цвіте протягом усього літа. Цвіте гліцинія світло-фіолетовими або білими квітами, що нагадують квіти акації. Квіти складаються у видовжене суцвіття довжиною до 30 см.
Гліцинію використовують у ландшафтному дизайні, її садять біля альтанки, перед входом в будинок, прикрашають нею голу стіну.
Читайте також: Як посадити саджанці гліцинії, як доглядати за гліцинією.
Цеанотус
Цеанотус – гарний багаторічний листопадний кущ сімейства крушинових родом з Північної Америки і Південно-Східної Канади, який отримав свою назву завдяки кольору квіток, зібраних в пишні бутони (грец. Cyaneus – синій). Цеанотус садять біля веранд, альтанок, прикрашають стіни будівель і, звичайно, використовують в ландшафтному дизайні при створенні групових композицій, міксбордерів, живоплоту і клумб.
Читайте також: Цеанотус – вирощування, догляд
Кампсіс
Кампсіс– це дивовижно гарна ліана з яскравими червоно-оранжевими квітами, яка прикрашає своїм цвітом будинки, огорожі все літо.
Наукову назву квітка кампсис отримала від грецького слова, що означає скручувати, гнути, згинати. Деякі садівники-любителі вважають, що кампсис і текома, або текомарія – одне і те саме, але це не так: ці рослини справді належать до однієї родини, але представляють різні роди. Рід Кампсис включає лише два види, один з яких культивується в парках Європи з XVII століття.
Дуже часто кампсіс використовують для тих місць на подвір’ї, які є непривабливі для ока (паркан або стара стіна, сарай…), пускаючи рослину рослину на стіну треба знати, що вкорінюватися ліани можуть не тільки в грунті, а й в тріщинах стіни будинків, в огорожах, куди потрапив пил або пісок. Саме тому рекомендується для ліан використовувати шпалери, і не дозволяти їм обплітають стіни, піднімаючись на дах.
Пагони кампсіса мають особливість, спіраллю обвиватися навколо опори. З часом рослина дерев’яніє. Молоді пагони мають листя зеленого кольору і волотисте суцвіття, зібране з великий яскраво-помаранчевих або червоний трубчастих квіток букет. Цвіте рослина все літо: з червня по жовтень.
Читайте також: Кампсіс – вирощування, догляд.
Плющ
Плющ (Hedera) або хедера – багаторічна плетиста вічнозелена рослина, що росте ліаною, належить до сімейства аралієвих.
У природному середовищі його можна зустріти у майже всіх лісах нашої планети.
Найбільше видів плюща зуєтрічаються у субтропіках Європи, Америки, Північної Африки та Азії. Плющ росте у тінистих лісах, обплітаючи своїми довгими гнучкими пагонами дерева, а також стеляться по землі. На стеблах плюща можна побачити маленькі повітряні корінці- присоски, ними він чіпляється за будь-яку опору (дерево, стіни будинку, огорожі…) і може підійматися до 12 метрів вгору.Читайте також: Плющ – вирощування
Дівочий виноград
Дівочий виноград – це найбільш поширена садова плетиста листопадна рослини. Ця плетиста рослина має невеликі гладкі листя, щільні і шкірясті, гарної форми. Зазвичай вони цільні трилопатеві, що нагадують плющ. Влітку листя дівочого винограду темно-зелені, а восени яскравими оранжево-червоними з настанням морозів листя опадає. Ця плетиста рослина швидко росте, а при розростанні утворює щільний декоративний покрив з листя. Кріпиться до стіни за допомогою присосок, що представляють собою дисковидную форму. Внаслідок чого не вимагає спеціальної опори. Добре переносить різні дими і гази. Він також в деякій мірі захищає навколишнє середовище від пилу, кіптяви. Ця рослина стане прикрасою вашої домашньої колекції декоративних рослин.
Піраканта
Піраканта являє собою колючий вічнозелений чагарник, який при певній обрізці, можна назвати плетистим, декоративний протягом року і за ним доглядати непотрібно. Весною цвіте білими квітами, а після цвітіння формуються плоди, які восени стають яскравими, а взимку прекрасно виглядають на білому снігу. Такий кущ обов’язково повинен рости на квітнику чи поодиноко в саду. Декоративність даного чагарнику полягає в тому, що він пишно цвіте і рясно плодоносить. Пишно квітучі кущі привабливі для бджіл, а плоди цієї рослини скльовують птиці.
Жимолость декоративна
Жимолість плетиста – це вид багатоквіткових рослин сімейства Капріфолевих, ще називають козлячим листом, італійською жимолістю або просто капріфоль.
Жимолість капріфоль використовують для декорування садового простору, зокрема їм прикрашають садові альтанки та арки. У деяких країнах використовується як лікарський засіб для лікування проблем із сечовипусканням, також є відмінним в’язким засобом.
Трахелоспермум жасминовидний
Ця плетиста рослина потребує надійного укриття на зиму. Трахелоспермум жасминовидний – вид квіткової рослини з родини Apocynaceae, що походити із Східної та Південно-Східної Азії. Трахелоспермум – багаторічна вічнозелена плетиста рослина. Стебла з віком древ’яніють і покриваються коричневою корою, при пошкодженні кори виділяється молочний сік. Квітки білі, дуже ароматні, трубчасті, на довгих квітконіжках. Плоди тонкі, 10-25 см завдовжки і 3-10 мм завширшки, з численними насінням.