Діасція: опис, догляд

Діасції – це невибагливі рослини, які не вимагають особливого догляду. Однак для рясного цвітіння необхідно дотримуватися деяких правил.

Діасція (лат. Diascia) – це рід квіткових рослин родини Scrophulariaceae. Рід включає близько 50 видів, поширених у Південній Африці.

Діасції – це трав’янисті рослини, що досягають у висоту від 10 до 50 см. Листя просте, овальне або ланцетне. Квітки дрібні, двогубі, зібрані в кисті. Забарвлення квіток різноманітне: біле, рожеве, червоне, жовте, помаранчеве.

Стебла у діасцій прямостоячі, сланкі або вилягаючі. У природі рослини можуть досягати у висоту 1 м, але в культурі виростають не вище 20-35 см, хоча окремі гілки витягуються до 60 см.

Плоди у діасцій – коробочки з дрібними насінням.

diasciya_7

Види діасції

  • Серед найбільш популярних видів діасцій можна виділити:
  • Діасція мінлива (Diascia barberae) – це низькоросла рослина з яскраво-червоними квітками.
  • Діасція фіолетова (Diascia violacea) – це рослина з пурпурно-фіолетовими квітками.
  • Діасція пурпурна (Diascia purpurea) – це рослина з пурпурно-рожевими квітками.
  • Діасція помаранчева (Diascia aurantiaca) – це рослина з помаранчевими квітками.
diasciya_1

Як доглядати за діасцією

Діасції потрібно висаджувати на сонячних ділянках з легким, добре дренованим ґрунтом. У тіні рослини будуть погано цвісти.

Діасції досить стійкі до посухи і спеки. У спекотні дні рослини потрібно поливати частіше. Поливати діасції потрібно регулярно, але не надмірно. Надлишок вологи може призвести до загнивання коренів.

В період цвітіння діасції потрібно підгодовувати комплексним мінеральним добривом. Підгодівлю проводять 2-3 рази на місяць.

Після цвітіння діасції потрібно обрізати, щоб стимулювати повторне цвітіння.

Діасції є морозостійкими, вони можуть витримувати морози до -7 °C. У холодних регіонах рослини потрібно вкривати на зиму.

Шкідники і хвороби

Діасції рідко уражаються шкідниками і хворобами. Однак в умовах підвищеної вологості рослини можуть уражатися борошнистою росою або сірою гниллю. Для боротьби з цими захворюваннями використовують фунгіциди.

diasciya_5

Розмноження діасції

  • Діасції можна розмножувати насінням або живцями.
  • Розмноження насінням
  • Для розмноження діасцій насінням необхідно підготувати легкий, добре дренований ґрунт. Насіння висівають у лютому-березні в ємності з ґрунтом. Грунт перед посівом потрібно зволожити. Насіння висівають на поверхню ґрунту і присипають тонким шаром ґрунту. Ємності з насінням накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Після появи сходів плівку або скло знімають. Розсаду пікірують у фазі 2-3 справжніх листків.
  • Розмноження живцями
  • Для розмноження діасцій живцями необхідно нарізати живці в липні завдовжки 7-10 см. Живці висаджують у ємності з легким, добре дренованим ґрунтом. Грунт перед посадкою живців потрібно зволожити. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.

Схожі записи