Дівочий виноград: висаджування, догляд

Дівочий виноград – це в’юнка листопадна рослина, яка широко поширена у помірному кліматі. Він є відмінним варіантом для вертикального озеленення, оскільки швидко росте і покриває великі площі. Восени зелений колір листя змінюється на червоний.

Як доглядати за дівочим виноградом

Дівочий виноград – це невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду. Однак для швидкого росту потрібно знати певні правила:

Дівочий виноград потрібно висаджувати на сонячних ділянках з родючим, дренованим ґрунтом. У тіні рослина буде рости але значно повільніше ніж на сонячних ділянках.

Поливати дівочий виноград потрібно регулярно, але не надмірно. Надлишок вологи може призвести до загнивання коренів особливо і тінистих місцях.

В період активного росту дівочий виноград потрібно підгодовувати азонтими зобривами добривом, а щоб рослина не витрачала сили на цвітіння і плодоношення, суцвіття потрібно зрізати, адже дівочий виноград вирощується заради листя. Підгодівлю проводять 2-3 рази на місяць. Починаючи з серпня азотні добрива зупиняю продовжують підживляти калійними добривами.

Обрізка дівочого винограду тільки формуюча при потребі.

Дівочий виноград рідко уражається шкідниками і хворобами. Однак в умовах підвищеної вологості рослина може уражатися борошнистою росою або сірою гниллю. Для боротьби з цими захворюваннями використовують фунгіциди.

divochii_vinograd_1

Де садити дівочий виноград

Дівочий виноград можна висаджувати на будь-якій ділянці, яка добре освітлена сонцем. Рослина добре росте на будь-якому ґрунті, але найкраще розвивається на родючому, дренованим ґрунті.

Коли садити дівочий виноград

Дівочий виноград можна висаджувати навесні або восени, влятку з закритою кореневою системою. При весняній посадці рослина встигає добре вкоренитися до зими, а при осінній посадці вона встигає прижитися до наступного року.

Види дівочого винограду

  • Існує близько 10 видів дівочого винограду, але в культурі найчастіше вирощують такі види:
  • Дівочий виноград пятилисточковий (Parthenocissus quinquefolia) – це найбільш поширений вид дівочого винограду. Він має п’ятилисткові листки і чорні ягоди.
  • Дівочий виноград трилисточковий (Parthenocissus tricuspidata) – цей вид має трилисткові листки і червоні ягоди.
  • Дівочий виноград плющолистий (Parthenocissus hederaefolia) – цей вид має листя, схожі на листя плюща.
divochii_vinograd_3

Як розмножувати дівочий виноград

  • Дівочий виноград можна розмножувати насінням, живцями або кореневими відводками.
  • Розмноження насінням. Для розмноження насінням необхідно висівати насіння в ємності з легким, добре дренованим ґрунтом. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
  • Розмноження живцями. Для розмноження живцями необхідно нарізати живці завдовжки 10-15 см. Живці висаджують у ємності з легким, добре дренованим ґрунтом. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.
  • Розмноження кореневими відводками. Для розмноження кореневими відводками необхідно пригнути молоді пагони до ґрунту і присипати їх землею. Через деякий час пагони вкореняться і утворять нові рослини.

Схожі записи