|

Підготовка винограду до зими

Осінь – важливий період для підготовки лоз винограду до зими. Те, наскільки якісно буде виконана підготовка позначиться на кількості, смаку та здоров’ї грон наступного врожаю.

Восени необхідно провести одразу комплекс робіт:

“Напоїти” виноград – лозі та корінням повинно вистачати вологи, навіть після збирання плодів, особливо якщо осінь видалася суха;

Внести добрива та розпушити землю – будь-який ґрунт з часом збіднюється та ущільнюється, і це обов’язково позначиться на врожайності винограду;

Обробити від хвороб та шкідників виноград– якщо цього не зробити, то грибки, пліснява та шкідники можуть благополучно вирушити на зимівлю разом із лозою, а навесні атакувати рослину з новою силою;

Обрізати зайві та хворі пагони – видалення частини гілок допомагає винограду пережити зиму та відпочити, а також стимулює зростання нових, здорових та врожайних гілок;

Укрити від зимової негоди – це правило особливо актуальне для північних регіонів, де без утеплення культура просто не переживе холоду.

Якщо підготувати лозу за всіма правилами, вона витримає навіть 30-градусні сибірські морози. У регіонах, де температура не опускається нижче -15 градусів, рослину можна не вкривати або утеплити по мінімуму.

Коли підготувати виноград до зими

Підготовка лози до зимівлі починається відразу після збирання врожаю. Полив потрібно зробити помірним, але землю важливо підтримувати вологою протягом усієї осені, особливо при мізерних опадах.

Піщаний ґрунт любить частий полив невеликою кількістю води. А глиниста – рідкісний, але рясніший.

Внесення добрив та обробку слід зробити перед обрізанням: на початку-середині вересня у регіонах з помірним кліматом; і наприкінці жовтня – із теплим. Але не пізніше, щоб рослина встигла ввібрати та накопичити корисні речовини. Вперше добриво для коріння потрібно вносити через 3-4 роки після посадки винограду, а обприскувати підгодівлями щорічно.

Важко конкретно позначити період, коли проводити обрізку лози винограду, оскільки природні умови залежить від регіону. Легше орієнтуватися за станом рослини. Видаляти зайві пагони необхідно тоді, коли опаде все листя, але ще не настануть перші заморозки.

Між обрізкою кущів та утепленням на холодний період має бути перерва 2-3 тижні. За цей час рослина заліковує рани та сповільнить внутрішні процеси.

Вкривати лозу на зиму рекомендується за температури -5 градусів. Поспішати не варто, тому що під утеплювачем рослина продовжить ріст. А з першим морозом бруньки, що розкрилися, загинуть. Передчасне укриття також може призвести до рясної вогкості та загнивання.

Інші статті про виноград:

“Коли та як садити виноград”

Обробка винограду від шкідників та хвороб

Розмноження винограду живцями

Як та коли обрізати виноград восени

Схожі записи