Диня: вирощування, догляд

Диня це ніжний, запашний та соковитий готовий десерт, який можна виростити на городі.

Диня (лат. Cucumis melo) – рослина з сімейства гарбузові, вид роду огірка. Тобто диня це овоч. Як на мене найсолодший і найсмачніший овоч, який росте на городі. Виростив, зірвав і десерт готовий.

Квіткаінфо пропонує виростити смачний десерт – диню в себе на городі. Як виростити диню , розглянемо у цій статті.

Якщо ви вмієте вирощувати огірки, значить, і виростити диньки у вас теж вийде.

Де садити диню – вирощування

Рости диня любить на родючих, легких сонячних місцях в умовах сухого і жаркого повітря. Зайвої вологи вони неполюбляють. Якщо літо буде сухе це чудова можливість виростити диню на городі.

Грунт для диню потрібно готувати з осені. Восени скопайте грядку для дині на штик лопати і внесіть перегній або компост, на 1 м2 – 3-4 кілограми. Якщо на вашій ділянці більше глинистий грунт, додайте річковий пісок (5 л піску на метр квадратний).

nasynnya_diny

Грунт для насіння дині – вирощування

Пластикові або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: торф, пісок (9 частин торфу і 1 частина піску) і одну склянку дерев’яного попелу на 10 літрів грунту.

Весною грунт потрібно ще раз перекопати внести добрива з калієм і фосфатом.

Сорти дині – вирощування

Перед вибором насіння потрібно врахувати погодні умови вашого регіону, вибирайте ультраранні, ранні сорти дозрівання.

  • Диня десертна – плоди маленькі, овальні, досягають 1.6 кг, м’якоті багато, біло-зеленого кольору, дуже солодка, ніжна. Високоврожайний сорт. Відрізняється гарною лежачістю.
  • Диня алушта – біла, солодка, соковита м’якоть, період визрівання – 70 днів. Плоди великі, овальні, визрівають до 1.3-1.5 кг, оранжево жовті. Урожайність висока.
  • Диня золотиста – середньостиглий сорт (80-90 днів) .Форма плодів близька до круглої, колір жовтий з оранжевим відтінком, маса 1,3-1.6 кг. У цього сорту м’якоть соковита, біла. Урожайність висока. Перевагою цього сорту є стійкість до хвороб.
  • Диня южанка, або її ще називають латаття. Плоди круглі, оранжево-жовті, великі, 1.8-1.9 кг. Цей сорт вважається високоврожайним.
  • Колгоспниця. Дині цього сорту помаранчеві, круглі, масою близько 1 кг. М’якоть легка, біла, незвичайно солодка.

Як підготувати насіння дині – вирощування

Насіння дині продається в магазинах, а можна заготовити власноруч. З насіння врожаю минулого року можуть вирости міцні і сильні рослини, але подів ви не дочекаєтесь. Тому, що квіти на них будуть чоловічі і зав’язів може не бути. А щоб був хороший врожай, бажано брати насіння трьох-чотирьох літньої давності.

Диня це близька родичка огірка, і вирощувати її потрібно так само, є лише одна відмінність: диня не любить бути весь час вологою як огірки. Посів насіння і висаджування розсади є аналогічним до огірка. Вирощування огірка

rozsada_diny

Висаджування розсади дині у відкритий грунт – вирощування

Розсаду дині потрібно висаджувати у червні на підготовлене місце, на відстань 70х70 см одна від одної. Наше завдання при пересадці не пошкодити коріння динь. У підготовлену ямку налийте трохи води, поставте розсаду з грудкою землі, так, як вона росла до того, за закопуйте дуже глибоко. Перші дві доби розсаді потрібно створити тінь, так вона краще прийметься. При наявності сильних температурних перепадів дня і ночі, зробіть накриття з плівки. Такі накриття можна ставити на ніч, а вдень прибирати. Ними можна накривати диню від дощів.

dinya1

Догляд за динею – вирощування

Догляд за динею полягає у прополюванні, прищипуванні, рідкому поливі, підгортанні та розпушуванні грунту.

Як поливати диню – догляд

Диня може рости майже без вологи, поливайте її якомога рідше. Якщо зранку роса на траві, то поливання скасовується зовсім. Поливати потрібно акуратно між рядками, щоб вода не потрапляла на листя і стебла дині.

Розпушування, прополювання та підгортання грунту – догляд

Розпушування поєднують з прополюванням. Розпушуйте грунт дуже акуратно між рядами на глибину 5 – 10 см, намагайтеся не чіпати стебла і листя дині. Після появи перших бічних пагонів, диню слід підгорнути, на гортаючи грудку землі до стебла диньки.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Прищипування дин і- догляд

Після висаджування дині в грунт, та її адаптації, потрібно провести прищипування головного стебла (над сьомим листочком). Так само слід зробити і з бічними пагонами, далі видаляйте всі зайві квіти і залишити три вже зав’язаних плода, які знаходяться не поряд один з одним, а на відстані. Всі пагони, які залишилися без плодів слід видалити, щоб не тягнули соки з головного стебла.

Регулюйте ріст стебел і направляйте їх так, щоб вони не потрапляли у міжряддя.

Підживлення дині – догляд

Диню потрібно підживляти. Перше підживлення слід зробити після двох тижнів, висаджування у відкритий грунт. Підживляйте, курячим послідом або коров’яком(1 л добрива (попередньо потрібно замочити на 10 днів) на 10 л води) чи компостний чаєм. А такі підгодівлі проводяться через кожні 10 днів. Можна купити для підживлення комплексні добрива або підживляти розведеним курячим послідом і додавати дерев’яний попіл. Коли плоди підійдуть до дозрівання, підгодовувати вже не потрібно.

Догляд за плодами дині

Коли з’являться плоди , під кожну диньку потрібно підкласти фанеру або дощечки, так ви врятуєте їх від дотику вологою землею і врятуєте від загнивання.

Схожі записи