|

Коли сіяти огірки, вирощування, догляд

Кожен садівник-початківець пробував сіяти огірки на розсаду, якщо ж розсада не сходила, то сіяли насіння огірків у відкритий грунт. Огірки можна вирощувати у відкритому грунті, у парниках і теплицях, а також у горщиках. При висаджуванні огірків пам’ятайте, що огірок – в’юнка рослина, яку можна вирощувати на шпалері, що значно збільшує врожайність.

Огірок – дуже вологолюбна, теплолюбна і світлолюбна рослина. Дуже часто помідори та огірки садять в одному парнику, але в ідеалі їх краще вирощувати в різних парниках, тому що огірки люблять вологе тепло, а томати люблять сухе тепле повітря. При нестачі вологи в грунті та повітрі, а також при низькій температурі огірки можуть зупинитися в рості.

Підготовка грунту для огірків

grunt_dlya_ogirkiv

Для огірків вибирайте сонячні ділянки, які є захищеними від вітру і перетягів.

Огіркам потрібен легкий поживний некислий грунт ((РН 6 -7) огірки не будуть рости на кислих грунтах; кислі грунти потрібно погасити вапном). Восени грунт перекопують і збагачують органічними добривами (перепрілий гній, 10 л на 1 м2), перекопуючи весною, додають мінеральні добрива ( за 3 тижні до висаджування розсади чи посіву насіння огірків) 30 г на 1 м2 і розрівнюють. Грядка готова.

collage_nacinnya_i_rozsada_ogirkiv

Паростки огірків дуже чутливі до різкої зміни погодних умов. Для більш раннього врожаю огірків ми вирощуємо у кімнатних умовах розсаду, щоб висадити у грунт здорові молоді рослини, які будуть стійкі до різних погодних умов.

Як посіяти огірки на розсаду? Як доглядати за розсадою огірків? Як висаджувати розсаду огірків у відкритий грунт? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті “Посів насіння на розсаду”.

Добриво для огірків

Якщо ви не внесли вчасно добрива і огірки ростуть повільно, рослинки слабкі, їх можна підживити розчином коров’яку або курячого посліду з додаванням дерев’яного попелу. Ознакою браку добрив є жовті листя, огірки скидають усі зав’язі, плоди огірка деформуються (грушоподібна форма – брак калію, звужений і загнутий кінчик – брак азоту). Криві, дугоподібні огірки можуть вирости в результаті перехресного запилення різних гібридів або причина може бути в нерегулярних поливах ( то перелив, то недолив).

Щоб врожай був багатий, дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

visadzhuvannya_rozsadi_ogirkiv

Висаджування розсади огірків та посів насіння у відкритий грунт

За тиждень до висаджування розсади, її загартовують (виносять надвір на 1 год., потім на 2….), привчають поступово до сонячних променів, прохолодного повітря і вітру.

Огірки люблять рости у прогрітому грунті, тобто насіння у відкритий грунт висівайте на початку червня, на глибину 2-3 см, а розсаду висаджуйте не раніше червня на відстані між рослинами 20- 30 см, а між рядами – 1м.

doglyad_za_ogirkami

Догляд за огірками

Догляд за огірками нескладний. Огіркам потрібні часті поливи теплою водою, підживлення, прополювання, підгортання (стимулює утворення додаткових коренів), прищипування.

Прищипування та обрізання огірків

Для отримання з одного куща максимальної кількості врожаю огірків, рослини огірків прищипують.

Грунтові огірки прищипують над 5-6-м листком для утворення бічних батогів. У тепличних огірків регулярно прищипують бічні батоги над першою зав’яззю.Також потрібно видаляти зайві плоди, які досягли 5-7 см, щоб на одній рослині залишалося не більше 10-18 огірків.

mulchuvannya-ogirkiv

Мульчування огірків

Ще одним важливим елементом в догляді за огірками є мульчування. Мульчування значно спрощує догляд за огірками (бур’яни не ростуть, вада випаровується повільніше). Для мульчування використовуйте солому, тирсу, скошену траву (шар мульчі 10 см).

Полив та вологість для огірків

Огірки люблять підвищену вологість, для того їх можна обприскувати, але при надлишку вологи є ризик різних грибкових захворювань. При вирощуванні огірків у теплицях необхідні регулярні провітрювання.

Поливати огірки потрібно рясно теплою водою (+ 18 ° С.), особливо в період масового формування плодів. При нестачі вологи у грунті, листя огірків темніють, стають крихкими, а плоди – гіркими, при надлишку вологи листя стають блідозелені. Вперше розсаду огірків поливати рясно невартує (вони матимуть більш потужне стебло, короткі міжвузля і хорошу кореневу систему). Поливають огірки при частковому підсиханні грунту, без запізнень.

Хвороби та шкідники огірків

Хвороби та шкідники огірка: антракноз, борошниста роса, коренева гниль, біла гниль, бактеріоз, огіркова мозаїка, попелиця, білокрилки, слимаки, павутинний кліщ.

Порада:Можна вирощувати огірки у відкритому грунті, в парниках і теплицях. Досвідчені садівники поєднують ці 2 способи, висадивши розсаду у тимчасові парники, які знімають після загрози нічних заморозків і при стабільній теплій погоді.

ogirki_v_gorszikah

Для вирощування огірків у горщику, горщик вибирайте світлий і не менший 3 літрів.

Схожі записи