Білокрилка – причини появи та методи боротьби

Білокрилки схожі на крихітні білі метелики, що літають навколо рослини. Білокрилки і їх личинки, як правило, ховаються на нижньому боці листків. Особливо любить з’являтися на бегонії, фуксії, бальзаміні, калі, пеларгонії ампельній.

Помітити білокрилку дуже легко, як тільки ви підходите до рослини, чи ненавмисно її зачіпете, одразу починають кружляти десятки білих і крихітних метеликів.

Як розмножується білокрилка?

Розмножується білокрилка дуже швидко: самки відкладають яйця на нижній стороні листка. Личинки білокрилки висмоктують у рослини всі соки, необхідні для її існування і росту, що призводить до загибелі квітки.

whitefly3

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Причини зараження

Причинами зараження білокрилкою є принесення з двору необроблених рослин на зимування у будинок, купівля зараженої рослини, заражений шкідниками грунт, тепле і вологе повітря, яке дуже полюбляє білокрилка, навіть проникнення білих метеликів через відкрите вікно чи двері.

Як боротись з білокрилкою

Білокрилка любить тепло та вологість, тому заражену рослину помістіть у прохолодне місце (по можливості винесіть на двір на прохолодне і вітряне місце). Якщо рослина переносить температуру до 15 градусів тепла, поставте її в холодну кімнату на 10 – 14 днів. Білокрилка гине при температурі нижче 15 градусів.

Білокрилки, що літають, можна зібрати порохотягом. Пошкоджені та деформовані листочки обрізають і викидають (краще спалити), здорові листки повністю промивають (як нижню так і верхню частину листка); також миємо і гілочки, розчиненим у воді господарським милом (1 до 6), мило не змиваємо протягом 15 хв, промиваємо водою з душу, заражений шкідниками грунт викидаємо.

Щоб позбутися білокрилки, також використовують спеціальні препарати, це – інсектециди (Актеллік, Конфідор, Моспілан). У квіткових магазинах ви можете придбати вже готові розпилювачі з хім. препаратами для кімнатних рослин. Можна використати дихлофос: оббризкуємо з верху, на відстані 50 см, а також можна використати липучу ленту для мух – це значно зменшить кількість літаючих комах. Хім. препарати знищують літаючі комашки, але на личинки вони не впливають, тому обприскувати заражену рослину потрібно кожні 5-7 днів 3-4 рази.

Після проведених процедур нашу рослину заносимо у приміщення на карантин (подалі від інших кімнатних рослин в затінене місце). Коли рослина почне оновлюватись, десь приблизно через 3 тижні, ставимо її на постійне місце.

Схожі записи