Чому у яблуні (груші) скручується листя? Причини

Найпоширенішими деревами в саду є яблуні та груші, тому про шкідники та хвороби, і правильний догляд за цими культурами повинен знати кожен садівник. У цій статті ми розглянемо, причини скручування листя на яблуні та, на груші.

Найчастіше листя у яблуні та груші скручується по одній і тій причині. Обидва дерева з однаковою ймовірністю можуть страждати від нестачі вологи або добрив, що може стати об’єктом надмірної уваги попелиці та листокрутки, а також страждати від парші або борошнистої роси.

Більшість шкідників і хвороб у яблуні та груші схожі, тому при виявленні одного зараженого дерева необхідно контролювати стан інших дерев.

Порада: регулярно (хоча б 2 рази в тиждень) оглядайте свій сад. Робити це потрібно не тільки в період брунькування, цвітіння або плодоношення, а безперервно з весни до осені. Тільки так можна своєчасно помітити, ті чи інші причини захворювання дерев, а саме, що листя скручується і жовтіє, а дерево втрачає сили.

У яблуні та груші скручується листя. Чому?

Листя у плодових дерев скручується часто, а причин може бути багато. Дуже важливо вчасно зрозуміти, що відбувається з деревом, і як йому допомогти, адже неправильне лікування може лише погіршити стан рослини і саду в цілому.

brak_dobriv_ta_vologi

Брак добрив і води

Найпоширеніша причина скручування листя це пересихання грунту або брак поживних речовин. Якщо у вас на ділянці «бідний» грунт, а ви не робите підживлення або з весни стоїть спекотна суха погода, а до поливу не дійшли руки, то першими про це розкаже вам саме листя. Першими, зазвичай, скручуються верхні листки, потім вони починають засихати і опадати. Далі, засихає листя нижнє по кроні. Передує скручуванню стан м’яких листочків і підв’ялих молодих приростів на гілках.

Лікування:

Полив . Якщо ви помітили брак води, то рясно полийте пристовбурні кола дерев, так, щоб земля в ньому промокла на глибину до 40 см. При цьому намагайтеся не лити чітко під корінь, а розподіляти воду по ширині крони – саме там розташовуються всмоктувальні корінці.

Підживлення: швидко відновити дефіцит добрив не вийде. Після рясного поливу в при стовбурові кола кожного дерева закладіть 1,5 склянки попилу і 30 г мінерального добрива (з розрахунку на 1 кв.м). Через 2 тижні обприскайте листя гуматом натрію або гуматом калію (5 г сухого порошку розведіть в 10 л теплої води температурою 25-28 ° С, розчин рідкого препарату слід готувати за інструкцією на упаковці). Після цього крона повинна відновитися, а садівникові слід регулярно проводити кореневі і позакореневе підживлення, щоб не допустити повторення проблеми.

Брак кальцію, ознаки

Симптоми нестачі кальцію (Ca) починають з’являтися на початку сезону, на молодих пагонах. Листя бліднуть, закручуються догори, буріють по краях і обпадають разом з зав’язями. У разі підозри на недолік кальцію потрібно перевірити грунт, і якщо він виявиться занадто кислим, його потрібно вапнувати. Якщо pH буде в межах норми, слід провести підживлення сірчанокислим кальцієм;

Брак бору, ознаки

Нестача бору призводить до погіршення якості врожаю – плоди деформуються, шкірка стає грубою. Така проблема може виникнути на надто лужних грунтах, які часто вапнували. На молодому листі з’являється хлороз (пожовтіння), вони згортаються, по краях з’являються некрози (ділянки відмерлої тканини), самі листя залишаються дрібними, опадають завчасно. Дефіцит бору можна заповнити обробкою яблунь розчином борної кислоти: 15 г бору на відро води;

Брак магнію ознаки

Нестача магнію проявляється на більш старому листі нижніх ярусів, вони червоніють по краях, скручуються і в’януть.

brak_kaliyu

Брак калію на яблуні.

Чому у молодої яблуні скручуються листя?

Зазначимо найпоширеніші причини:

Мало калію – листя набувають коричневий колір. На піщаних грунтах це відбувається частіше. Наслідки – листя опаде восени раніше, а верхівки висихають.

Мало кальцію – перевірте кислотність. Якщо висока (понад 6-7 pH) – підгодуйте сірчанокислим кальцієм.

Брак магнію або заліза.

При перших ознаках в добривом для 2-х річної яблуні повинно входити : Аміачна селітра – 70-80 г .; Сірчанокислий калій – 70-90 г .; Суперфосфат – 200 г .; Органіка- 12-15 кг. Для старших яблунь (3-4 роки): Аміачна селітра – 140-150 г .; Сірчанокислий калій – 130-140 г .; Суперфосфат – 200 г .; Органічні добрива – 18-20 кг.

boroshnista_rosa_na_yabluni1

Борошниста роса на яблуні та, на груші

Молоде листя яблуні, груші може скручуватися і від борошнистої роси. Виявити її непросто, і до того моменту, коли садівник зрозуміє, що саме не так з його деревом, воно може вже бути зараженим на третину. Борошниста роса не знищить дерева, але все ж знизить врожайність до 50%. Найбільш беззахисними є молоде листя, оскільки борошнистій росі легше проникнути в тканини

.

Лікування:

Профілактикою (але не лікуванням) борошнистої роси стане обробка 1% -ним розчином бордоської рідини, вона призупинить зараження. А ось позбавити дерево повністю можна лише фунгіцидами, наприклад, Топазом. (важливо пам’ятати, що використовувати хімію потрібно не пізніше, ніж за місяць до збору врожаю). Після збирання плодів всі рослинні залишки з-під дерева і листя з нього необхідно прибрати за межі ділянки і спалити.

parsha_na_yabluni

Парша яблуні та груші

Ще одне грибкове захворювання – парша – може вразити як яблуню, так і грушу. У вологу вітряну погоду спори парші розносяться далеко і можуть заразити весь сад. Найчастіше парша зявляється, якщо посадки дерев загущені, крони дерев не обрізалися, під деревами росте висока трава, рясні дощі.

Починається парша з появи на листках оливково-коричневого нальоту. Потім листя скручуються вгору, коричневіють, покриваються плямами, опадають, а захворювання переходить на плоди, приводячи до появи тріщин і загнивання.

parsha_na_yabluni_2

Лікування

Вилікувати дерево досить складно і не завжди допомагають навіть фунгіциди. Їх потрібно використовувати до і відразу після цвітіння, по інструкції, а якщо не допомогло, то додати додаткові позакореневе підживлення. 15 г калійної селітри, 15 г сульфату калію, 10 г аміачної селітри і 10 г сульфату амонію, це все потрібно розвести у 10 л теплої води і розбризкати розчином по листю, через тиждень повторіть процедуру, всього повиннобути 3 процедури і почекайте, результат повинен незабаром проявитися.

bakterialnii_orik

Бактеріальний опік яблуні і груші

Бактеріальний опік – це ще одна причина скручуванню та почорнінню листя. Ознаки: листя груші чорніють і скручуються в трубочку, а на яблуні згортаються та коричневіють, немов обпалені. Можливо в саду оселився носій бактеріального опіку. Ця хвороба дуже активно поширюється, вражає більшість культур і за пару років може знищити сад повністю.

лікування

лікування бактеріального опіку повинно початися негайно після того, як ви запідозрили його на своїх деревах. В якості головного помічника виступлять антибіотики, яких потрібно чимало, особливо, якщо дерев у вас кілька – обробляти доведеться все. Для початку виріжте на кільце все уражені гілки, обробіть зрізи 1% -ним мідним купоросом, а залишки спаліть. Потім обприскати дерева антибіотиками Рифампіцин (50 мкг / мл), Гентамицин (50 мкг / мл), Стрептоміцин (50 мкг / мл), хлорамфенікол (50 мкг / мл), канаміцин (20 мкг / мл) або налидиксовой кислотою (20 мкг / мл). Дозування: 1-2 таблетки / ампули на 5 л води. Такої кількості вистачить на 8-10 молодих дерев. Якщо заходи не допомогли, дерево доведеться знищити, поки воно не заразила все решта в саду.

popelicya_na_yabluni123

Попелиця на яблуні та груші

Попелиця може бути як червона так і зелена, так, і чорна. Хоча самі комахи невеликі і неяскраві, місця їх перебування можна помітити за характерними яскраво-червоним здуттям і крученими складкам на листках. При сильному зараженні листя засихають і опадають, а потім плями з’являються і на плодах. Попелиця також переносить безліч захворювань, які можуть стати смертельними для молодих або ослаблених яблунь і груш

Боротьба

Якщо дерево не цвіте, і ви не плануєте збір врожаю найближчим часом, то від попелиці бажано позбуватися за допомогою спеціальних засобів. Вам на допомогу прийдуть Інта-Вир, Бі-58, Неорон, Акорд, Імідор, Табазол, Фатрін, Цунамі, Шарпей. Якщо ж на гілках вже висять плоди, то краще обійтися народними засобами. Це і побілка стовбурів, і чистка відмерлої кори, і знищення зараженого листя, і ловчі пояси.

listokrutka_na_yabluni

Гусениця листокрутка на яблуні та груші

Ознаками гусениці листокрутки є здорові молоді листки що скручуються в тугу трубочку, а потім чорніють і опадають. Це гусениці листокрутки оселилися на вашому дереві і запустили в листочки свою отруту, від якої вони деформувалися, ставши і їжею, і будиночком. Якщо не позбуватися від листокруток своєчасно, можна втратити до 80% листя на плодових деревах і залишитися, і без врожаю, а в гіршому випадку, і без самого дерева.

Боротьба:

Народні методи марні, а інсектицидами користуватися під час наливу плодів не можна. Залишаються біопрепарати (Акарін, Бітоксибацилін, Лепідоцид, Фитоверм), а також ручне збирання та знищення заражених листів.

Схожі записи