Антракноз винограду

Антракноз винограду – грибкове захворювання. Вражає листя, пагони, суцвіття, ягоди. В основному розвивається в період різких перепадів теплого і вологого клімату.

Збудник антракнозу на винограді – Gloeosporium ampelophagum Sacc. Зимує на уражених органах винограду і може зберігатися до 5 років у вигляді міцелію. За сезон дає до 30 поколінь спор. Рясні весняні дощі сприяють ранньому ураженню молодого листя та пагонів, що розвиваються.

Ознаки антракнозу

На листках з’являються сірі плями, оточені темно-білою облямівкою, які часто зливаються. У місцях плям тканина відмирає і випадає. На виноградних пагонах утворюються вдавлені коричнево-сірі, а потім рожево-сірі овальні плями з темною облямівкою, нерідко захоплюючи цілі міжвузля. Пізніше тканина розтріскується, утворюючи глибокі виразки. Пагони часто надломлюються і всихають. Уражені суцвіття набувають коричневого кольору і всихають. На ягодах утворюються коричневі або сірі вдавлені незграбні і округлі плями з темною облямівкою. Сильне поширення і спалах хвороби на виноградниках спостерігаються в дощову погоду. Антракноз завдає великої шкоди виноградарству.

Методи боротьби:

Використання стійких до антракнозу винограду сортів, своєчасні обробки контактними і системними фунгіцидами. Терміни проведення обробок таке ж, що і проти мілдью.

Препарати: Антракол, Акробат, Бордоська суміш, Купросат, Ридоміл, Танос, Хорус.

Схожі записи