Як та коли правильно обрізати малину

Щоб кущі малини рясно родили, їх потрібно регулярно обрізати . Обрізка – основний елемент у догляді за малиною.

Обрізати малину потрібно весною, влітку і восени

Завдяки правильній обрізці малини поліпшується повітрообмін і проникнення світла до молодих пагонів, які дають врожай.

Як обрізати малину весною

Весняна обрізка є обов’язковим заходом у догляді за малиною

Обрізати малину весною приблизно потрібно в кінці березня. Все залежить від погодних умов. Ознакою часу весняної обрізки малини є такі спостереження: сніг вже розтанув, але земля ще не встигла прогрітися. В цей час вирізують всі слабкі, підмерзлі, пошкоджені і погано розвинуті пагони. Решта вкорочують до першого здорової бруньки. Це стимулює пробудження бруньок, з яких потім утворюються плодоносні пагонів довжиною близько 50 см.

Порада: щоб ягоди малини дозрівали не одночасно, а поступово протягом літа, обрізайте кущі малини на різну висоту. Частину кущів обріжте на 10-15 см, другу частину – на половину висоти рослини, а решта залиште пагони довжиною 20-30 см.

. . . . . .

Як обрізати малини влітку

Під час цвітіння малини, видаляють всі хворі пошкоджені гілки і листя (зазвичай при захворюванні вони жовтіють) їх спалюють, бажано за межами території, щоб інфекція не розповсюдилася на здорові пагони. Непотрібні пагони малини вирізують протягом усього літа. Раз в 1-2 тижні вирізують молоду поросль, яка виростає з землі на відстані більше 20 см від центру куща. Зробити це можна за допомогою лопати, лопату вставляйте в землю під невеликим кутом і перерізуємо кореневу систему молодого паростка, паросль видаляємо.

Щоб збільшити врожай, використовують метод подвійної обрізки. Для цього на початку червня, коли пагони досягнуть висоти 100-120 см, обріжте верхівки на 5-7 см. Завдяки цьому поживні речовини будуть надходити до бічних бруньок, на яких до осені виростуть 4-8 молодих пагонів довжиною приблизно 50 см. Восени їх пригинають до землі, щоб вони зимували під снігом і не підмерзли. А навесні ці бічні пагони обрізають на 10-15 см. Це стимулює появу нових плодоносних гілок.

obrizka_malini

Як обрізати малину восени

Восени потрібно прорідити кущі малини, відстань між кущами малини має бути не менше 60 см. Тому, якщо вони сильно розрослися, зайві бічні пагони вирізають. Також, восени обрізають ремонтантну малину, залишивши висоту пагонів 20 см від землі.

Обрізані гілки потрібно спалити, щоб знищити зимуючих в них шкідників.

Посадити малину правильно вам допомеже стаття “Коли та як садити малину”.

Також читайте статтю “ШКІДНИКИ МАЛИНИ, ОЖИНИ, СУНИЦІ ТА ПОЛУНИЦІ”

Схожі записи