Коли та як садити малину

Малина – смачна і корисна ягода. Відомі корисні її властивості ще з давніх давен. Малина багата на вітаміни С, В9, РР, Е, В3. Місить такі макро та мікроелемени: калій, кальцій, фосфор, магній, хлор, а також містить кислоти: саліцилову, яблучну, лимонну.

Малину можна їсти свіжою, додавати у випічку, консервувати, заморожувати, сушити і готувати на її основі соки, джеми і варення, перетираючи з цукром. Із засушеного листя малини заварюють ароматний чай.

shodi_malini

Коли садити малину

Кращим часом для посадки малини є, осінній період , тому, що погодні умови осіннього періоду є більш вологими, а температура повітря помірна. При своєчасній осінній посадці (не пізніше, ніж за 30 днів до початку стійких морозів) рослини встигають прижитися. Але, якщо осінь посушлива і грунт недостатньо вологий, то ефективніше весняне висаджування.

Весняне висаджування саджанців малини застосовують на таких ділянках, де взимку буває недостатній шар снігу, і внаслідок цього підмерзають коріння, і навіть може бути повна загибель молодих саджанців.

gryadka_malini

Де садити малину

Малину краще вирощувати на рівних, сонячних, захищених від вітрів ділянках або в нижній частині похилих схилів, південного, північно-західного напрямків. При регулярному зрошуванні малина може нормально рости і на південних схилах. Непридатні для малини заболочені та сирі місця, ділянки які були перезволожені. У більшості випадків місце для малини обирають вздовш огорожі, або по краю ділянки, тому, що малина швидко розростається.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Грунт для малини

Малина може рости на багатьох типах грунтів, але краще всього вона росте на суглинних грунтах багатих перегноєм. Рівень грунтових вод не повинен знаходитися ближче 1,5 м від поверхні грунту. При високому стоянні грунтових вод, плантація малини погано плодоносить, а рослини швидко відмирають.

Підготовка місця під малину

Якщо ви садите малину восени, грунт готується за 30 днів, а , якщо весною – грунт готуємо восени. При перекопуванні ділянки під малину викидаємо бур’яни і додаємо органічні добрива (10 л пергною на 1 м2) . Малина добре росте і плодоносить на багатих перегноєм грунтах. Крім органічних добрив в грунт додають мінеральні добрива – по 50-60 г, і калійні добрива – по 30-40 г на 1 м2.

sadzhanci_malini

Які саджанці малини садити

Для посадки використовують однорічні саджанці(нащадки) малини. Коренева система у саджанців повинна бути не менше 15-20 см завдовжки, а надземна частина товщиною більше 8-10 мм.

Як садити малину

Для висаджування саджанців малини викопують рови, або ямки такого розміру(неглибокі, коріння малини розташоване не глибоко), щоб в них вільно розмістилися коріння саджанців. Ряди малини розміщуйте з півночі на південь, щоб сонця і тепла кущам діставалося якомога більше. Відстань між рядами – 70 см, між саджанцями – 30 см.

yak_saditi_malinu

При висаджуванні саджанців малини, коріння рівномірно розподіляють по дну ямки. Грунт повинен щільно прилягати до коріння, тому грунт притоптують навколо саджанця. Правильно посаджений саджанець при легкому підсмикуванні не повинен витягуватися з грунту.

Після висаджування, рослину поливають, а грун навколо саджанців мульчують. Якщо стоїть суха погода, то поливати потрібно регулярно.

Щоб посаджені малини восени взимку не вимерзли, підгорніть їх землею на висоту 15-20 см.

Кращі сорти малини: ранні сорти – солодка, червоні вітрила, метеор, гусар; середньостиглі сорти– бальзам, журавель; ремонантні(родять 2 рази: літо, осінь)- Бабине літо, Геракл.

Схожі записи