|

Як доглядати за базиліком. Види базиліка

Догляд за базиліком полягає в його своєчасному поливі, підживленні, обрізуванні та прищипуванні, прополюванні та розпушуванні грунту. Якщо правильно обрати сорт базиліку, дотримуватися всіх елементів догляду, ця пряність дасть багатий врожай.

Як поливати і коли підживляти базилік

Поливаємо базилік у міру підсихання грунту, не допускаючи його перезволоження, а удобрюємо раз на місяць, використовуючи органічні добрива. Перший раз підживляємо базилік, через 12 днів після висадки розсади в грунт. Використовуємо мінеральні добрива: в 6 л води розчиняємо 1 ст. ложку міндобрива, поливаємо: на 1м2; виливаємо 1-2 літри. Поливаємо відстояною теплою (25 ° С) водою. У базиліка, який страждає від браку добрив або засухи, листя часто стають жорсткими і дуже гострими на смак.

obrizuvannya_bazilika

Обрізування та прищипування базиліка

Щоб отримати максимально пишний кущ, відповідно і більше листя, рослину потрібно прищипувати і обрізати, зрізуючи молоді листочки і ніжні верхівки пагонів декілька разів.

Розпушування та прополювання грунту

Догляд за базиліком полягає в періодичному розпушуванні грунту (навколо рослини), а також своєчасному прополюванні від бур’янів. Прополювати і розпушувати грунт потрібно при потребі. Відразу після прополювання і розпушування рослину рясно поливаємо.

Збір врожаю базиліка

Як і більшість пряних трав, базилік необхідно збирати окремими листочками. Збираючи врожай, прищипуйте верхівки пагонів над парою листків, тоді з їх пазух з’являться нові пагони. Сушити листочки базиліка можна тільки в тіні, і лише там, де є достатня циркуляція повітря.

Відео. Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Види базиліка

Існує понад 150 різновидів базиліку.

 • Базилік запашний (Ocimum basilcum)

  Базилік запашний, або камфорний – найпоширеніший вид, який вирощують по всьому світу. Кущики цього виду досягають у висоту до 50 см і відрізняються досить терпким смаком.

  Кращими сортами базиліка запашного вважаються: Базилік Magical, Mammoth, Genovese Gigante.

 • Базилік коричневий(Basil Mexican)

  Базилік коричний або мексиканський – це рослина з фіолетовими квітами, що досягає 0,5 м у висоту.

  collage_bazilik_vidi1
 • Базилік фіолетовий

  Не менш популярний вид базиліка, ніж попередні. Базилік фіолетовий отримав свою назву завдяки яскраво-фіолетовому забарвленню листя. Листя великі, м’ясисті і гладкі, відрізняються дуже ніжним смаком. Найпопулярніші сорти базиліка фіолетового: Red Rubin і Purpurascens.

 • Базилік лимонний (Basil lemon)

  Базилік лимонний, відрізняється сильним лимонним запахом. Рослина цього сорту утворює багато листової маси – до 250 г з куща.

  collage_bazilik_vidi_2
 • Базилік декоративний

  Є ще декоративно-листяні базиліки, наприклад „Green Super Globe” „Green Fortune”, і „Harlekin”, ‘Pesto Perpetuo’. Люблять сонце і тепло.

  ”Green Super Globe” – компактний кущик висотою 30 см, добре підходить для вирощування в балконних ящиках або горщику.

  „Green Fortune” – листя яскраво-зелені. „Harlekin” – компактний кущ з темно-зеленими листками на яких фіолетові прожилки з пряним ароматом. Базилік цього сорту стійкий до грибних хвороб. У „Pesto Perpetuo” гарні декоративні листи з білою облямівкою. Не цвіте. Його легко розмножити живцями.

  collage_bazilik_vidi3
 • Багаторічний базилік

  Якщо ви хочете вирощувати базилік цілий рік, виберіть багаторічний базилік”African Blue” На сонячному місці він виростає до 1 м у висоту. Восени, викопайте його з грядки, пересадіть у горщик і поставне на підвіконня.

Схожі записи