Каталог однорічних квітів

У нашому каталозі ви знайдете однорічні квіти, які можна з легкістю виростити з насіння і, які зацвітуть у цьому ж році.

Яскраві квіткові клумби, це гордість кожного садівника. Таку клумбу можна легко зробити власноруч, якщо грамотно поєднати однорічні квіти з довготривалим періодом цвітіння та з багаторічними квітучими квітами і, з вічнозеленими рослинами.

Отож, ми підотували для вас каталог однорічних квітів, які при прямому посіві у грунт зацвітуть вже цього року.

isolepis-_doglyad

ІЗОЛЕПІС ВИТОНЧЕНИЙ

На вигляд це приваблива однорічна ( багаторічна ) квітка, яка дуже схожа на травичку з тоненьким листям, як волосся на якому є безліч намистинок чи білих капель води – квіти. Ізолепіс дуже гарно виглядає в підвісних кашпо з іншими вологолюбними рослинами, як ампельна рослина, а також в зимових садах, на будь-яких водоймах, придатний також для міні-водойм.

Читати про: Догляд за ізолепісом

margaritki_-_doglyad

МАРГАРИТКИ (СТОКРОТКИ)

Маргаритки або стокротки можна садити у горщики для тимчасового весняного декору, а можна висаджувати на клумбі. Ці квіти будуть гарною та яскравою прикрасою у перші місяці весни, коли ще на клумбі так мало квіткових кольорів. Вирощувати у відкритому грунті маргаритки легко. Хоч маргаритки і багаторічні, але найчастіше їх вирощують як одноріні квіти ( влітку вони хворіють і засихають).

Читати про: Правильний догляд за маргаритками

nasturciya_v_gorsziku_golovna_10

НАСТУРЦІЯ

У природних умовах зустрічається настурція як однорічна, так і багаторічна квітка. У неї соковиті стебла з великим листям округлої форми на довгих пагонах, з яскраво вираженими жилками. Листя у натурції дуже декоративні, вони можуть бути не тільки зеленими, але й коричневими або строкатими. Квітки неправильної форми зазвичай забарвлені в жовтий, помаранчевий, червоневий, бордовий кольори, великі, з приємним запахом. Виведено безліч сортів з махровими, напівмахровими квітками, кущиками різних розмірів. Насіння настурції велике, до 7 мм в діаметрі.

Читати про: Вирощування настурції на підвіконні

catharanthus_doglyad

КАТАРАНТУС

Катарантус – гарна однорічна квітка, у відкритому рунті, і зовсім невибаглива, може рости в саду на клумбі, в контейнерах, а також, в приміщені як багаторічна рослина. До кінця літа ця квітка покриє землю квітучим килимком. Але, щоб катарантус довше цвів, потрібно знати деякі правила догляду за ним.

Зовні катарантус дуже схожий на відомий всім нам барвінок. Навіть в науковій літературі його довгий час називали «Барвінок рожевий» або «Мадагаскарський барвінок». Але, як виявилося, ці дві рослини навіть не родичі. Катарантус – вічнозелений, рясний кущ. Стовбур міцний, розгалужений, насичено-зеленим листям з блиском.

Читати про: Вирощування катарантуса

petunia

ПЕТУНІЯ (СУРФІНІЯ)

З приходом весни практично усі підвіконня, балкони, тераси та клумби встелені різнобарвними однорічними квітами-петуніями, які прикрашають їх аж до заморозків.

Петунія (сурфінія) – це багаторічна, трав’яниста, кущиста рослина з гарними дзвоноподібними квітками різного кольору з родини пасльонових.

В результаті багаторічної роботи селекціонерів на сьогоднішній день налічують сотні сортів петунії та сурфінії, які відрізняються між собою за кольором і величиною квітки, формою куща та висотою, двоколірними (PETUNIA SURFINIA PURPLE PICOTEE), махровими квітами (PETUNIA SURFINIA DOUBLE RED), також виведені ампельні види петуній – сурфінії.

Читати про: Петунія (сурфінія) – догляд, пересадка та розмноження

lobeliya5

ЛОБЕЛІЯ

Лобелія – багаторічна трав’яниста рослина, яка в нас вирощується як однорічна квітка, дворічна з сімейства лобелевих. Стебла у лобелії тонкі та розгалужені, густо вкриті малесенькими квіточками діаметром до двох сантиметрів; в залежності від сорту бувають білі, фіолетові, темно-сині та блакитні.

Цвітіння зазвичай починається в червні і триває аж до приморозків. У природному середовищі лобелії ростуть майже у всіх частинах світу, але найбільше сортів зустрічаються в субтропіках, в зонах помірного клімату – трохи менше. Всього на сьогоднішній день налічують близько 300 видів лобелії. Деякі сорти лобелії використовують у народній медицині (при хворобах легенів). Квіти лобелії дуже добре поєднуються з будь-якими іншими квітами.

Читати про: Вирощування лобелії

vidi-chornobrivciv

ЧОРНОБРИВЦІ

Чорнобривці (Tagetes) – однорічна та багаторічна рослина з роду складно-квіткових або з родини айстрових. У природньому середовищі росте у Південній і Центральній Америці, чорнобривці й досі зустрічаються у дикій природі. В Китаї чорнобривці називають «квіткою десяти тисяч років» – символом довголіття. В Європу чорнобривці потрапили в XVI ст. і були першими закордонними квітами, що з’явилися у наших краях. Завдяки багаторічній роботі селекціонерів на сьогоднішній день налічується близько 40 видів чорнобривців.

Яскраві відтінки кольорів: від світло-жовтого до темно-помаранчевого прикрашають подвір’я, сади та парки від весни до пізньої осені.

Читати про: Чонобривці: види квітів чорнобривців; Коли садити квіти чорнобривці.

ciniya3

ЦИНІЯ (МАЙОРЦІ)

Цинія (майорці) це однорічна рослина, що радує нас різноманітністю забарвлень і прикрашає наші квітники влітку і восени. ЇЇ красиві квіти можуть бути будь-якого кольору, від білого до темно фіолетового, вони гарно виглядають у групових насадженнях на клумбах, і добре поєднуються з багатьма іншими квітами.

Чудовою властивістю цінії (майорців) є пишне цвітіння, чим більше квіток ви зірвете, тим більше їх виросте на кущі. За цією квіткою легко доглядати, тому купуйте насіння чи розсаду і розфарбовуйте різними кольорами ваші клумби.

Читати про: Цинія (майорці) – догляд та розмноження

bakopa_bila1

БАКОПА АМПЕЛЬНА

Бакопа (Bacopa) – невибаглива ампельна однорічна рослина родом з Південної Африки із Канарських островів. В дикій природі зустрічається як різновид водних рослин, тому цю квітку можна використовувати і в якості акваріумного озеленення. Ця властивість рослини дозволяє успішно декорувати ставки, озера і навіть басейни на присадибній ділянці. Друга назва рослини – Сутера. Ця квітка може стелитися по землі як грунтопокровна рослина. Можна використовувати її як ампельну рослину і комбінувати з іншими кущистими квітами. На сьогоднішній день відомо біля 110 сортів бакопи, проте в квітникарстві, в основному, використовуються культурні гібриди, що володіють більш пишним листям з великими квітами і тривалим періодом цвітіння. Бакопа з білосніжними квітками відома давно. Але в останні роки з’явилося безліч нових гібридів, завдяки селекціонерам з різних країн. Є вже бакопи і з махровими квітками.

Читати про: Як доглядати за бакопою

aistri_doglyad

АЙСТРА

Айстра (латинська назва Aster)- це, як однорічна, так і багаторічна, трав’яниста рослина родини Айстрових, або Складноквіткових, що налічує від 100 до 600 видів, більша частина айстр росте в Північній і Центральній Америці. Айстри приносять чудовий колір у Ваш сад в кінці літа і на початку осені, вони є чудовою зміною літнім квітам, які ось-ось перецвітуть. Висота рослини коливається від 10 до 50 сантиметрів, залежно від виду. Ви можете знайти Айстри практично у будь-якому саду. Вони мають безліч застосувань, як в групових, так і в поодиноких насадженнях бордюрів, рабаток, рокаріїв або, як прикраса для балконів і терас.

Читати про: Айстра: розмноження та догляд

gerbera_doglyad

ГЕРБЕРА

Гебера – це багаторічна але вирощується як однорічна трав’яниста рослина, що утворює прикореневу розетку, з якої ростуть квітконіжки. Гербера належить до родини айстрових. За формою квіти гербери дуже схожі на квіти ромашки, вони є складноквіткові. З прикореневої розетки виростає квітконіжка на грубому стеблі і на ній розквітає ніжна барвиста квітка. Висота рослини у кімнатних видів – до 35 см, діаметр квітки може сягати до 12 см. Квітки можуть бути різних кольорів: від білого до бордового. У природньому середовищі герберу можна зустріти у Південній Африці, в тропічних лісах Азії і на Мадагаскарі.

Для вирощування гербер в домашніх умовах селекціонери вивели гібридні види, найпопулярнішим з них є гербера Джемсона (G. jamesonii Bolus ex Hook, Gerbera Hummingbird, Gerbera Happipot, Gerbera Parade, Gerbera Ilios). Гербера в природі і в кімнатних умовах цвіте 2 рази на рік. Перше цвітіння з серпня до листопада, після чого наступає період спокою, друге цвітіння починається з лютого і триває до травня, і у рослини знову наступає період спокою. Такий природній цикл у гербери. При правильному догляді кімнатна гербера активно розвивається і рясно цвіте протягом 3-4 років, після спливу даного терміну рослину необхідно омолодити, розділивши її.

Читати про: Догляд та розмноження гербери

salviya_doglyad

САЛЬВІЯ

Сальвія декоративна (лат. Salvia), або шавлія – числений рід трав’янистих і кущистих багаторічників, поширених у тропічних і помірних регіонах всіх частин світу. Лікарську рослину і пряність називають шавлією, а декоративні рослини цього роду – сальвією.

Назва «сальвія» – походить від латинського слова „salvus”, що означає „здоровий”, деякі види рослини застосовуються в лікувальних цілях.

Квітка сальвія, за природою багаторічна рослина, але в наших широтах її майже завжди вирощують, як однорічну або дворічну декоративну квітку. Стебла у сальвії прямостоячі, висотою рослина більше 1 метра. Квітки дрібні, зібрані на кінцях стебел в складні вінки суцвіть, довжиною до 20 см. Цвітуть ці квіти яскравими кольорами, рожевими, білими, червоними і фіолетовими.

Завдяки багаторічній роботі селекціонерів, різновидів сальвії більше 900. Такий великий вибір, різноманітність видів та сортів сальвії, дає можливість створювати гарні композиції, і навіть цілі квітники з сальвій.

Читати про: Сальвія – догляд; Сальвія декоративна Види сальвій

sonyashnik

СОНЯШНИК

Вирощують соняшник на плантаціях в промислових цілях і, на подвір’ї для декору.

Соняшник (геліантус) – це дивовижний представник сімейства айстрових, який давно вирощується в нашій країні. Батьківщиною соняшнику вважається Північна Америка.

Соняшник може досягати у висоту до двох з половиною метрів. Рослина відрізняється досить товстим прямостоячим стеблом. Квіти досягають до тридцяти шести сантиметрів у діаметрі. Соняшник має язичкові квітки. Квіти у соняшника в залежності від виду відрізняється напівмахровими, немахровими і махровими квітками червоно-коричневого, золотистого, жовтого відтінку. Цвіте соняшник з липня по серпень, а дозрівання насіння відбувається у вересні.

Читати про: Соняшник: вирощування, догляд

impatiens_doglyad_2

БАЛЬЗАМІН

Бальзамін (Impatiens) – багаторічна і однорічна рослина, що належить до родини бальзамінових. У природному середовищі бальзамін можна зустріти в тропічних та субтропічних лісах Азії та Африки. Бальзаміни – рослини невибагливі, за ними легко доглядати, вони швидко ростуть, рясно і довго цвітуть, легко розмножуються. collage_impatiens_niamniamensis.jpg (69.02 Kb)

Бальзаміни вирощують як і кімнатні рослини, так і рослини відкритого грунту. Весною бальзаміни висаджують у квітник, а восени викопують і заносять до хати. Бувають багаторічні та однорічні види бальзамінів. Однорічні бальзаміни дуже гарні для вирощування у відкритому грунті і на балконах. На сьогоднішній день можна придбати насіння бальзаміну. У них можуть бути квіти різного кольору, однотонні і строкаті, прості і махрові. Бальзамін має багато народних назв: сором’язлива, вогник, вічноцвіт.

Цвітуть бальзаміни дуже гарно, при правильному догляді – цілий рік. Найчастіше рожевими або червоними кольорами, але бувають і сорти, що мають квітки жовтого, помаранчевого, білого кольорів, двоколірні, махрові з контрастною серединкою. Листя у бальзамінів можуть бути різних відтінків зеленого кольору, зелено- коричневого, червонувато-зеленого або строкаті. Стебла у бальзамінів соковиті, розгалужені, висотою від 15 до 50 см залежно від сору. Після цвітіння у бальзаміну з’являються зелені плоди, які після дозрівання утворюють суху коробочку з насінням. Навіть від легкого дотику вона «вибухає» і розкидає насіння.

Читати про: Вирощування бальзаміну

liziantus_doglyad

ЕУСТОМА (ЛІЗІАНТУС)

Еустома або лізіантус (ще є одна назва «ірландська троянда») в Україні з’явилася відносно недавно у 1990 роках. Спочатку її вирощували як кімнатну рослину, а згодом почали висаджувати у відкритий грунт, як однорічну рослину. У природі еустома росте в центральній Америці де теплий і вологий клімат. Листки у еустоми сіруватого відтінку циліндричні з матовою ворсистою фактурою. Еустома цвіте. Квіти в лізіантуса бувають різного кольору, від простих до махрових, є низькі (до 30см) і високі (до 70 см) види, а форма квітки нагадує класичну троянду, звідси і назва «ірландська троянда». Цвіте еустома досить довго: з червня до морозів, а при вирощуванні в теплицях і зимових садах еустома зацвіте повторно.

З кожним роком різне насіння еустоми все більше з’являється у продажу. Також можна купити еустому, що цвіте в горщику у квіткових магазинах.

Читати про: Вирощування еустоми

kalendula_doglyad

КАЛЕНДУЛА

Календула –це гарна, лікарська рослина, яка обов’язково знайде місце на будь якому подвір’ї. Календула вирощується насінням. Інколи кажуть: “Посади один раз календулу на подвір’ї і насолоджуйся, лікуйся квітами декілька років.”

Виростити з насіння календулу зовсім нескладно. Вона світлолюбна, невибаглива до умов вирощування. Рослина однорічна, прямостояча, у різних сортів висота коливається від 20 до 70 см. Лікарською сировиною є тільки суцвіття. Вони жовтого або оранжевого кольору. Поряд зі звичайною формою квіток існує календула махрова. Цвіте рослина з червня до осінніх заморозків. Насіння дозріває в кінці літа – початку осені.

Календулу ще називають нагідками.

Читати про: Вирощування та догляд календули

zhovtec1

ЖОВТЕЦЬ (РАНКУНКУЛЮС)

Жовтець (Ранункулюс, лютики) є однією з улюблених квіток, які яскраво цвітуть влітку на клумбі чи у горщику.

Жовтець (Ранункулюс, лютики) – досить витривала і стійка до хвороб і шкідників рослина, проте, ця рослина потребує мінімального догляду. З його красивих квітів складають весільні букети, які вражають багатством відтінків.

Жовтець (Ранункулюс, лютики) є різновидом лютикових рослин. Квіти махрові дуже схожі на троянди або міні півонії. У цих квітів дуже ніжний та яскравий зовнішній вигляд, власне за ці ознаки їх люблять флористи. Всього відомо понад 360 видів жовтця (ранункулюса). Азіатський жовтець, або ранункулюс почали вирощувати на подвір’ях України зовсім не давно.

Увага! Сік ранункулюса отруйний, тому поводитися з ним треба акуратно.

Читати про: Жовтець (ранкункулюс) висаджування, догляд. Відео

gazanyya_doglyad

ГАЗАНІЯ (ГАЦАНІЯ)

Газанія дуже гарна квітка, вона доповнить будь який квітник своїми яскравими кольорами. Особливістю цієї квітки в тому, що, вона розпускає свої бутони у сонячні дні, а у вечірні та похмурі дні не розпускає.

Газанія (Gazania), також відома як гацанія, це яскравий представник родини айстрових, що налічує близько 40-ка видів. Батьківщиною цієї квітки є Південна Африка, де газація росте, як багаторічна рослина, але в наших кліматичних умовах, її вирощують як однорічну, тому, що перезимувати у відкритому грунті вона не може. Квіти газації нагадують кольорову ромашку, тому іноді її ще називають «африканської ромашкою».

Читати про: Газанія (гацанія) види, вирощування, догляд

alissum_viroszuvannya

АЛІССУМ

Гарний, квітучий сад – мрія будь-якого квітникаря. Для того щоб створити різноманітні квітники, квітникар повинен мати такий набір квітучих рослин, які будуть цвісти цілий рік. І саме аліссум підійде для переднього плану будь якої клумби, а також його садять у вазони разом з високими квітами, наприклад з пеларгонією.

Аліссум – ароматний грунтопокривний багаторічник, який цвіте яскраво жовтим кольором (або ніжно фіолетовий, білий, рожевий однорічний). Жовтий багаторічний аліссум гарно виглядає на альпійських гірках. Якщо багаторічний аліссум правильно посадити він буде гарно рости та яскраво цвісти протягом багатьох років, а однорічний аліссум буде цвісти аж до морозів.

Читати про: Вирощування аліссума

salpiglosis_golovna

САЛЬПІГЛОСІС

Сальпіглосіс може бути як однорічною так і багаторічною квіткою, яка завдяки своїми красивими оксамитовими квітками з неймовірним ароматом додасть у ваш квітник розкіш та оригінальність.

Сальпіглосіс виїмчастий – це невибаглива однорічна або багаторічна квітка, яка має квіточки у вигляді дзоників, діаметром близько 6 см різних відтінків. Висота цієї рослини може досягати від 40 см до 1 метра залежно від виду. Цвітіння сальглосісу триває з червня до середини жовтня.

Читати про: Сальпіглосіс – вирощування з насіння. Догляд

Схожі записи