
На вигляд це приваблива рослина, яка дуже схожа на травичку з тоненьким листям, як волосся на якому є безліч намистинок чи білих капель води - квіти.
Ізолепіс дуже гарно виглядає в підвісних кашпо з іншими вологолюбними рослинами, як ампельна рослина, а також в зимових садах, на будь-яких водоймах, придатний також для міні-водойм.
Зустрічаються також й інші назви ізолепіса – кімнатний очерет, зозулені сльози, волосяна трава. Максимальні розміри ізолепісу витонченого: висота - 25-30 см, діаметр куща - близько 30 см, а його форма фонтаноподібна . ізолепіс дуже вологолюбний, адже це болотна трав'яниста рослина, яка відноситься до сімейства осокових. Наукова назва - ізолепіс никне (Isolepis cernua).

Коли та як садити ізолепіс витончений
Ізолепіс потрібно висаджувати в кінці травня - поч. червня, а насіння сіяти ранньою весною, в березні. Садити цю рослину можна в грунт, (як однорічна рослина) в контейнери та, в підвісні кашпо, де вологість грунту особливо важлива – повинена бути злегка вологою. Грунт – родючий, кислотність немає важливого значення, не сприймає вапна в грунті - жовтіє і гине. Садити потрібно на глибину 5 см.
Як доглядати за ізолепісом витонченим
Рослині властиво швидке старіння (облисіння). Тому щорічно весною ізолепіс пересаджують , розділяють і садять в широку неглибоку ємність, видаляючи старі пожовклі листя. Молоді рослини легко вкорінюються. Від одного кімнатного очерету можна отримати 5-7 молодих. Але не слід ділити його на багато частин, оскільки коренева система у ізолепіса розвинена слабо, і занадто дрібні кущики будуть приживатися довго.
. . . . . . .Місце для ізолепіса витонченого
Ізолепіс хоч і вологолюбна рослина , але також полюбляє і сонце, тому садіть, і ставте вазони в добреосвітленому місці, оскільки при нестачі світла листя сильно витягуються, але легку півтінь він виносить добре. У той же час під впливом прямих сонячних променів листя вигорають.

Вологість для ізолепіса витонченого
Не забувайте, що це очерет, йому потрібно забезпечувати «болотні» умови , в тарілочці завжди має бути трохи води. Порада: для ізолепіса краще вибрати пластиковий горщик - щоб він не псувався від води. Поливають рослину бажано м'якою відстояною водою. При низькій вологості підсихають кінчики листя.
Добриво для ізолепіса витонченого
Для росту і розвитку рослині необхідні щомісячні підживлення добривами, які не містять кальцій.
.Зимівля для ізолепіса витонченого
Контейнери з рослинами зберігають в підвалі при температурі + 2 - + 5 градусів під шаром вологого торфу, або як кімнатну рослину.
Розмноження ізолепіса витонченого
Розмножують рослину насінням, діленням куща - весною.
Насіння пророщують в добре дренованиому, вологому слабокислому грунті при температурі + 18 + 24 градуси, сходи з'являються на 6 день.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!