|

Ізолепіс витончений – догляд

На вигляд це приваблива рослина, яка дуже схожа на травичку з тоненьким листям, як волосся на якому є безліч намистинок чи білих капель води – квіти.

Ізолепіс дуже гарно виглядає в підвісних кашпо з іншими вологолюбними рослинами, як ампельна рослина, а також в зимових садах, на будь-яких водоймах, придатний також для міні-водойм.

Зустрічаються також й інші назви ізолепіса – кімнатний очерет, зозулені сльози, волосяна трава. Максимальні розміри ізолепісу витонченого: висота – 25-30 см, діаметр куща – близько 30 см, а його форма фонтаноподібна . ізолепіс дуже вологолюбний, адже це болотна трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства осокових. Наукова назва – ізолепіс никне (Isolepis cernua).

izolerpis1

Коли та як садити ізолепіс витончений

Ізолепіс потрібно висаджувати в кінці травня – поч. червня, а насіння сіяти ранньою весною, в березні. Садити цю рослину можна в грунт, (як однорічна рослина) в контейнери та, в підвісні кашпо, де вологість грунту особливо важлива – повинена бути злегка вологою. Грунт – родючий, кислотність немає важливого значення, не сприймає вапна в грунті – жовтіє і гине. Садити потрібно на глибину 5 см.

Як доглядати за ізолепісом витонченим

Рослині властиво швидке старіння (облисіння). Тому щорічно весною ізолепіс пересаджують , розділяють і садять в широку неглибоку ємність, видаляючи старі пожовклі листя. Молоді рослини легко вкорінюються. Від одного кімнатного очерету можна отримати 5-7 молодих. Але не слід ділити його на багато частин, оскільки коренева система у ізолепіса розвинена слабо, і занадто дрібні кущики будуть приживатися довго.

. . . . . . .

Місце для ізолепіса витонченого

Ізолепіс хоч і вологолюбна рослина , але також полюбляє і сонце, тому садіть, і ставте вазони в добреосвітленому місці, оскільки при нестачі світла листя сильно витягуються, але легку півтінь він виносить добре. У той же час під впливом прямих сонячних променів листя вигорають.

izolepis2

Вологість для ізолепіса витонченого

Не забувайте, що це очерет, йому потрібно забезпечувати «болотні» умови , в тарілочці завжди має бути трохи води. Порада: для ізолепіса краще вибрати пластиковий горщик – щоб він не псувався від води. Поливають рослину бажано м’якою відстояною водою. При низькій вологості підсихають кінчики листя.

Добриво для ізолепіса витонченого

Для росту і розвитку рослині необхідні щомісячні підживлення добривами, які не містять кальцій.

Зимівля для ізолепіса витонченого

Контейнери з рослинами зберігають в підвалі при температурі + 2 – + 5 градусів під шаром вологого торфу, або як кімнатну рослину.

izolepis3

Розмноження ізолепіса витонченого

Розмножують рослину насінням, діленням куща – весною.

Насіння пророщують в добре дренованиому, вологому слабокислому грунті при температурі + 18 + 24 градуси, сходи з’являються на 6 день. Сіянці вирощують в 10-15-см контейнерах при помірному зволоженні грунту, яскравому освітленні і щотижневих підживленнях.

Схожі записи