Обрізка чайно-гібридних троянд протягом року

Чайно-гібридні троянди найчастіше зустрічаються у наших квітниках. І ми обовязково повинні знати, як обізати наші улюблені троянди протягом року.

Чайно-гібридні троянди – група сортів, отримана в результаті схрещування чайної китайської троянди та троянди ремонтантної. Гібриди виявилися дуже вдалими: форма й аромат квітки, широка палітра барв цих садових троянд просто заворожують, а їхнє цвітіння може тривати з весни до пізньої осені, тим паче вони невибагливі в догляді і підійдуть для вирощування садівникам початківцям.

При обрізці чайно-гібридної троянди потрібно врахувати, що квіти з’являються на приростах поточного року. Тому наше основне завдання – стимулювати приріст сильних прикореневих пагонів, так сформувати кущ, щоб він був округлий з відкритим центром і рівномірно розташованими гілками. Тому чайно-гібридні троянди потребують щорічної помірної або відносно сильної обрізки весною. Саме весняна обрізка забезпечує розгалуження куща і постійне утворення міцних молодих пагонів.

obrizka_chaino-gibridnih_troyand_vesna1

Правила обрізки чайно-гібридних троянд весною

Перед початком обрізки потрібно перевірити секатор, він повинен бути гострим і оброблений спиртом. Це бажано робити перед кожним кущем.

  1. Час. Коли весною обрізати чайно-гібридні троянди? Весняну обрізку потрібно робити, для жителів всієї України, у березні або коли стабільна нічна температура є -5 градусів цельсія, за надто пізня обрізка гальмує приріст пагонів.
  2. Огляд куща. Перед початком обрізки потрібно оглянути кущ і зробити санітарне очищення, тобто видалити все сухе, пошкоджене і дуже тонкі пагони.
  3. obrizka_chaino-gibridnih_troyand_vesna2
  4. Вкорочення пагонів. Далі потрібно вкоротити найбільш міцні і товсті пагони до 4-6 бруньок, це орієнтовно 20 см від рівня грунту. Менш міцні до 2-4 бруньок (15 см від рівня грунту). Дуже важливо: при обрізці потрібно врахувати, що остання брунька над якою був зроблений зріз, повинна знаходитися ззовні.
  5. obrizka_troyand_voseni122

Високорослі чайно-гібридні троянди які виростають до150 – 180 см сильно весною не обрізають( 50 см до рівня грунту), тому що сильна обрізка стимулює утворення міцних пагонів, які не цвітуть.

Такий спосіб обрізки чайно-гібридних троянд весною є найвдалішим.

Порада: по мірі старіння видаляйте не більше 3 пагонів в рік.

obrizka_chaino-gibridnih_troyand_lito

Правила обрізки чайно-гібридних троянд влітку

Літня обрізка чайно-гібридних троянд полягає в видаленню відцвілих квітів і суцвіть. Видаляти потрібно з частиною пагона до розвиненої бруньки, яка знаходиться ззовні. Така літня орізка покращить приріст молодих пагонів і стимулюватиме повторне цвітіння.

obrizka_chaino-gibridnih_troyanzh_4

З другої половини літа (з серпня) обрізку чайно-гібридних троянд потрібно зупинити, адже вона стимулює ріст нових пагонів, а ці пагони не встигнуть визріти до зими.

Правила обрізки чайно-гібридних троянд восени

Осіння обрізка чайно-гібридних троянд не рекомендована.

Також читайте:

Як садити троянди

Які квіти посадити біля троянд. Розарій

Схожі записи