Які квіти посадити біля троянд. Розарій

Важко уявити подвір’я без троянди, адже троянда це королева квітів і завжди буде займати почесне місце у квітникаря. Види троянди настільки різноманітні, що цю квітку дуже часто використовують в ландшафті у різноманітних композиціях.

У цій статті ми розглянемо рослини, які є найкращими для сусідства з трояндами, а також як зробити розарій.

Будь – який квітник з трояндами це композиція квітникаря, і вибирати “сусідів” тій чи іншій квітці потрібно продумано. “Сусід” не повинен ставати конкурентом троянді, а повинен підкреслювати красу та індивідуальність квітки, а також доповнювати квіткову композицію.

Перед вибором “сусідів” для троянди потрібно врахувати, що королева квітів любить якісний грунт, світло і простір, і відповідно до цього, потрібно підібрати правильні рослини. Основне правило висаджування квітів біля троянди: не висаджуйте інші рослини в при стовбурових колах троянди, це пригнічує ріст квітки. Мінімальна відстані від стебел 30 см.

Переваги в змішаних посадках квітів: квіти, менше хворіють, тривалість цвітіння в квітнику.

Перш ніж вибирати для троянд “сусідів”, вам потрібно визначитися, яким саме ви хочете бачити свій квітник. Ви бажаєте отримати гарний розарій з вкрапленнями інших рослин або ж класичний миксбордюр, де не тільки троянди будуть на першому плані?

rozarii3

Як строрити розарій

Оскільки трояндам необхідно сонячне тепло і відсутність протягів, та поживний грунт, ці вимоги обов’язково потрібно врахувати при виборі місця для розарію. Розарій виглядає завжди красиво і самодостатньо та оригінально, і неважливо, чи будуть це екземпляри одного або декількох сортів.

Види троянд: штамбові, чайно-гібридні, бордюрні, мініатюрні, поліантові, плетисті, флорибунда, ґрунтопокривні, поліантові.

rozarii

При створенню розарію потрібно знати, що:

• Деякі види троянд можна поєднювати,наприклад, штамбові і ґрунтопокривні. Для додання квітнику об’єму висаджуйте на задньому плані, англійські, паркові та чайні-гібридні різновиди.

• Найпишніші з тривалим цвітінням – поліантові троянди, їх висаджують на перший план.

• Краї в розарію оформляють бордюрними видами рослин, наприклад: лаванда, самшит, хвойні…

rozarii1

• У розарію висаджують також деякі культури-компаньйони, щоб підкреслити домінантну роль троянд.

• Якщо розарії розміщений на фоні газону, то зелений килим стане чудовим фоном для яскравого різноманіття бутонів

• У розарії повинно також рости цибулькові квіти(тюльпани, мускарі іриси, гіацинти..), які цвітуть ранньою весною, коли троянди ще тільки прокидаються.

Які квіти посадити біля троянд

Серед декоративних рослин є кілька примірників, які створюють ідеальний тандем з трояндами. Таке гармонійне сусідство нікого не залишає байдужим.

troyandi_i_klematis

Троянди і клематиси

Вдале поєднання плетистих троянд і клематисів вже перевірено роками. Ця зіркова пара прикрасить будь-який сад, а також доповнить один одного. У цьому випадку підбирайте контрастні відтінки, наприклад біла троянда і червоний, фіолетовий, рожевий клематис, жовта троянда і синій клематис. Кольорову гамму вибирайте до вподоби.

troyandi_i_klematis1

І у троянд, і, у клематисів глибока коренева система, тому їх садять досить близько (на відстані 50-60 см). При такій схемі посадки вони не будуть виснажувати один одного. При розташуванні рослин біля будівель від стіни будівлі теж необхідно відступити близько 50 см.

troyandi_i_delfiniumi3

Троянди і дельфиниуми

Високі квіти дельфиниума будуть гарно виглядають на задньому плані розарію. Але поряд з цією рослиною потрібно садити досить високі трояндочки, оскільки карликові екземпляри можуть не витримати тіні від дельфініума

troyandi_i_dklfiniumi2
troyandi_i_delfiniumi_2

Троянди і флокси

troyandi_i_floksi

Флокси стануть хорошим бордюром для високих троянд і фоном для низькорослих. Але при цьому важливо вдало підібрати кольори квітів. Флокси продовжать цвісти, коли троянди вже відцвітуть. Ще флокси гарні своєю невибагливістю, а також тим, що не мають потужних коренів. Тому їх легко пересадити, якщо троянди сильно розростуться або поєднання кольорової палітри цих рослин виявиться невдалим.

troyandi_i_floksi_2

Поради наших читичів – які квіти посадити з трояндами

Біля троянд (на відстанні 30 см) також добре висаджувати: братчики, тюльпани, лобелія, шавлія, багаторічні герані, сальвія, деревій, едельвейс, лаванда, гейхери, можна садити лілії, але вони сильно і швидко розростаються.

Краще з трояндами не саджайте багато інших рослин, так як розарій повинен добре провітрюватися і не було вогкості. Можна посадити гіацинти по краю розарію. Поки троянди навесні ще не цвітуть, гіацинти дуже прикрасять ваш сад.

Ще садять близько троянд календулу, лаванду, настурції або чорнобривці. Ці квіти відлякують жуків і кліщів.

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Схожі записи