Як пересадити старий кущ троянди

На жаль, садівникам- квітникарям інколи доводиться пересаджувати не тільки молоді рослини, а й ті, які вже не один рік милують око своїм рясними кольорами на ділянці. У цій статті ми навчимо вас, як правильно пересадити троянди на інше місце в саду.

Пересаджуйте дорослі троянди в разі крайньої необхідності, але якщо є така необхідність, не переживайте, навіть доросла рослина може прийнятися на новому місці. якщо дотримуватися деяких правил.

Коли найкраще пересаджувати троянди?

Найбільш сприятливим часом для пересаджування троянд на нове місце є – рання весна та рання осінь (з кінця серпня до середини вересня).

Порада: Пізньої осені пересаджувати троянди не рекомендуємо, оскільки, після пересадки троянда може погано пережити зиму.

Але при необхідності троянду можна пересадити на нове місце і влітку, краще це робити в період дощів. Пересаджуючи троянди в літку вам необхідно буде сильно обрізати кущ .Якщо рослина досить висока, то потрібно вкоротити пагони до 40-50 см, а старі – видалити повністю. При пересадці маленького куща потрібно підрізати лише молоді не визрілі пагони.

Порада: Під час пересадки за допомогою обрізування можна надати кущу троянди бажану форму.

troyanda_peresadka_starogo_kusza

Основні правила пересаджування старих троянд

 1. Перед пересаджуванням троянди на нове місце потрібно пам’ятати: ділянку для висаджування троянд потрібно вибирати сонячну, захищену від вітру, без застою води.
 2. Щоб троянда при пересаджуванні отримала якнайменше стресу нові умови повинні максимально бути наближені до колишніх. Але якщо троянда росла погано на старому місці (їй воно не підходило), то пересаджуйте її на абсолютно нове за складом грунту місце.
 3. Ретельно підготуйте посадкову яму: заберіть все коріння бур’янів, на дно покладіть дренаж, засипте яму родючим грунтом (можна додати компост) і залиште на 2-3 тижні, щоб земля трохи осіла. Після цього приступайте до викопування куща.
 4. Зв’яжіть пагони мотузкою. Постарайтеся викопати троянду приблизно по діаметру крони – з максимально великою земляною грудкою. Чим більша земляна грудка тим більше шансів на прийняття троянди в новому місці. Щоб це було легше зробити, попередньо рясно полийте грунт під кущем. Тоді земля буде менше обсипатися.
 5. По периметру куща викопайте траншею і поступово занурюйтеся, поки не вийде досить глибока яма. Потім обв’яжіть земляний ком будь-якою тканиною і продовжуйте підкопувати під основу куща. Якщо у рослини коріння дуже довге і воно заважає вам дістати земляну грудку , відрубайте їх гострим лезом лопати. При правильному догляді на новому місці швидко відростуть нові корінці. Всі зрізи перед посадкою на нове місце бажано присипати деревним вугіллям.

  Якщо кущ дуже великий і важкий, під нього підкладіть міцний і довгий предмет (наприклад, лом) і, використовуючи його як важіль, витягніть рослину. Акуратно покладіть кущ на попередньо розстелену тканину і перетягніть до нового місця. Щоб земляний ком не розсипався, обв’яжіть його мотузкою. І як найшвидше пересадіть на нове місце.

  Якщо троянда буде садитися на другий день, то земляну грудку потрібно обернути вологою мішковиною, щоб коріння не висохли.

 6. Садимо троянду.

  Знімаємо всі вкутувальні засоби. У підготовлену яму поставте троянду так, щоб присипаний землею кущ виявився на тому ж рівні, що і був на старому місці, після того, як заповнили грунтом половину ями, полийте рослину водою, почекайте поки вона вбереться, і після цього засипте посадкову яму до країв і знову полийте. Якщо грунт осів, досипте трохи землі, щоб навколо коренів троянди не залишилося повітряних порожнин. При пересадці великого куща троянди витрачають 1,5-2 відра води.

Догляд за пересадженою трояндою

У перших 30 днів після пересадки рослині потрібен особливий догляд, регулярні але помірні поливи, притінювання в період яскравого сонця. Щодня весною та літом рекомендуємо обприскувати рослину.

obrizka_kvitiv_troyandi

Як пересадити троянду під час цвітіння?

Якщо ви хочете пересадити троянду під час цвітіння, то, на жаль, доведеться пожертвувати красою квітами, оскільки з куща слід видалити всі квітки і бутони. Це потрібно для того, щоб троянда добре прижилася на новому місці і всі свої сили направила на відновлення кореневої системи, а не формування квіток. Тобто всі бутони протягом року, після пересаджування, потрібно обрізати.

Крім того, потрібно з особливою дбайливістю поставитися до коріння і постаратися мінімально травмувати їх, при цьому бажано зберегти навіть довге коріння. В іншому технологія пересадки не відрізняється від звичайної.

Як пересадити плетисту троянду?

При пересадці плетистих троянд потрібно врахувати деякі особливості. Насамперед слід зняти пагони з опори. У Рамблера зберігають всі пагони поточного року, а в кінці серпня (якщо пересадку здійснюють навесні) їх верхівки відщипують, щоб гілки здерев’яніли. Пагони яким більше двох років повністю видаляються відразу після закінчення цвітіння.

Пересадка дорослої троянди – досить важкий процес, але все ж можливий. І при правильному догляді троянда буде цвісти не гірше, ніж раніше.

hvorobi_ta_shkidniki_troyand2

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи