|

Як розмножувати троянди живцями

Кожен з нас хоча б один раз в житті пробував розмножувати троянди живцями. Комусь це вдавалося , а комусь ні.

Розмноження троянд живцями дає кращий результат, ніж насіннєве розмноження. Адже при розмноженні троянди живцями зберігаються всі ознаки материнської рослини .

У цій статті Kvitkainfo.com(Квіткаінфо.ком) пропонує розглянути кілька методів розмноження троянд живцями.

Грунт для розмноження троянд живцями

Грунт для розмноження троянд живцями повинен бути легким, повітропроникним. Для цього використовується дернова і листова земля з домішками піску (2:1:1). Зверху такого грунту потрібно насипати промитий річковий пісок шаром 3-3,5 см, він забезпечує доступ повітря і вологи до основи живця, що сприяє швидкому утворенню коріння на нижньому зрізі живця.

Підготовка живців троянди

Коли зрізати живці

Зрізати живці троянди краще в квітні-травні або в червні-липні, коли у кущів формуються бутони. Також можна і восени, під час обрізки рослин на зиму. Кращі терміни для розмноження троянд зеленими живцями – червень – липень, тобто час перед і під час цвітіння. Також пагони можна використовувати для живцювання, коли на них починають розкриватися бутони.

collage_narizka_zhivciv

Як зрізати живці троянди

Зрізати потрібно гілочку поточного року (ту, що виросла цього року) з добре розвинутими бруньками. Зрізавши одну довгу гілочку, її потрібно розділити на живці з 2 -3 бруньками. Верхній зріз потрібно зробити косий над брунькою 2 см, а нижній одразу під брунькою (косий зріз), нижній листочок потрібно видалити, а верхні зрізуємо наполовину. Всі зрізи робіть стерильним та гострим ножем чи секатором.

Як садити зрізані живці троянди

Перед посадкою нижній зріз бажано обробити стимулятором росту, приготованим за інструкцією. Можна обійтися і без стимуляторів, але тоді результат буде дещо гірший.

Живці троянд запихають в грунт або у вермикуліт на глибину 1,5-2 см. Навколо живця грунт потрібно ущільнити, щоб не утворилася повітряна кишеня, в якій живці почнуть гнити. Більш глибоке висаджування сповільнює укорінення. Відстань в ряду 7-8 см, між рядками близько 8-10 см.

collage__rozmnozhennya_troyandi_zhivcyami

Порада: Для кращого вкорінення пораньте живці. Секатором або ножем зріжте “шкірку” живця троянди, як це зроблено на фото. Це нам допоможе зробити більшу площу для виникнення нових корінців. Можна також застосувати укорінювач, щоб прискорити утворення коренів.

Сприятливі умови для вкорінення живців троянд в горщику

У перші 20 днів живцям троянд потрібно створити відповідні умови, а саме необхідна кількість вологи (70-80%), тепла і світла (прямі сонячні промені можуть бути згубними для живців). Полив грунту повинен бути помірним, тому, що занадто вологий грунт може викликати загнивання у живців.

При дотриманні всіх умов живці більшості сортів троянд вкорінюються на 70 – 90%, а у плетистих троянд – до 100%

rozmnozhennya_troyand_zhivcyami_v_gorsziku

Догляд за вкоріненими живцями в горщику

Після того, як живці вкоренилися їх пересаджують в невеликі горщики діаметром 9-11 см в легку повітряну землю, що складається з 1/3 дернової, 1/3 листової землі і 1/3 річкового грубозернистого піску. Відразу ж після пересадки, для кращого вкорінення рослин в горщиках ставлять у парники, вкопуючи горщики наполовину в грунт.

Як зберігати живці висаджені в горщики взимку

Кращі умови для зберігання живців взимку – сухий провітрюваний підвал або льох з температурою повітря 1- 3 ° С і вологістю 65-70%. Саджанці прикопують в нахиленому положенні в ящики з вологим піском.

roza_pid_bankoyu

Розмноження троянди живцями під банкою

Цим способом пробували розмножувати троянди практично всі.

Підготовка живців

Вирощування троянди живцями під банкою простий і доступний спосіб розмноження троянд в саду під банкою. Живці готуються як зазвичай з двома – трьома міжвузловими бруньками, нижнє листя видаляється зовсім, а верхнє обрізають наполовину.

Де вкорінювати живці троянд під банкою

Вибирайте місце в саду чи в квітнику, де немає прямих сонячних променів. Зовсім в тіні не висаджуйте, тому, що троянда буде жити там під банкою до наступного року, а для вкорінення та розвитку їй все ж потрібне світло.

Грунт для розмноження троянд живцями в саду під банкою

.

Для успішного вкорінення і вирощування живців під банками потрібен легкий, повітропроникний грунт. При необхідності додайте в землю пісок і добре все перекопайте.

Живці запихайте в грунт під нахилом, так щоб нижні бруньки були заглиблені. Під одну банку можна помістити 2-3 живці троянди. Добре полийте і накрийте їх трилітрової банкою.

Догляд за живцями під банкою

Поливайте грунт навколо банки, якщо немає дощів. Нові паростки з’являються приблизно через місяць, іноді раніше.

На зиму банку необхідно утеплити листям. Укриття і банку знімають тільки в наступному році, коли настає стабільне тепло, приблизно в кінці травня.

rozmnozh_troyand_voseni

Розмноження троянд живцями восени

В тих регіонах де літо спекотне і посушливе, розмножувати троянди живцями краще восени, під зиму. Коли будете обрізати троянди на зиму, приготуйте живці і посадіть їх під банку (цей метод описано у цій статті вище) прикрийте банку листям. Весною майже всі живці вкоріняться.

Живці для цього методу потрібно брати довші і грубіші, ніж при інших способах розмноження, сантиметрів 20 в довжину, необхідно видалити всі листки.

Поради садівників

Найкращим часом для живцювання – після першого цвітіння, гілочки повинні бути напів-здерев”янілі.

Можна використовувати сліпі пагони (це ті пагони, які не мають бутонів), їх зрізазають з пяткою секатором або канцелярським ножем і вкорінюють.

Для вкорінення використовують корневин або цитокінінову пасту (тонесенько нанести на нижній косий зріз).

Калюс зявиться через 10-14 днів, а корінці – 25-30 днів.

Перед, беспосередньо, висаджуванням живці ставлять у воду на 2 – 3 год або воду з корневином по інструкції. Садити живці потрібно косим зрізом вниз на глибину 3-2 см під кутом 45 градусів.

hvorobi_ta_shkidniki_troyand2

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи