|

Чому не цвітуть троянди

Троянди, а особливо плетисті троянди, що беруть участь в вертикальному озелененні є королевами літнього саду.

Але буває і, так, що троянди цвітуть не рясно, або зовсім не цвітуть. Але, чому не цвітуть троянди?

Квіткаінфо.ком у цій статті пропонує розглянути причини відсутності цвітіння троянд.

Причинами відсутності цвітіння у троянд можуть бути кілька. Найбільш поширенішими є – неправильний догляд за трояндами.

Причини відсутності цвітіння у троянд

Грунт для троянд не підходить

Троянди віддають перевагу пухкому родючому грунту. Якщо ці рослини не цвітуть, а це означає, що їм не вистачає поживних речовин. Тоді їх потрібно підживити.

    Як підживляти троянди:
  • У перший рік після висаджування, троянди підживляють органічними добривами: настоєм коров’яку (1:10) або курячого посліду (1:20) з розрахунку 3-5 л на один кущ.
  • Весною після зняття укриття та обрізки, підживіть троянди аміачною селітрою ( 30 г на 1 кв.м.) Через 2 тижні підживлення потрібно повторити.
  • На початку бутонізації проводять ще одну підгодівлю. Використайте комплексні добрива на основі азоту (30 г на 1 кв.м).
  • Перед першим цвітінням трояндам потрібно також підживити, настоєм коров’яку (1:10) і курячого посліду (1:20) в кількості 3-5 л на кущ.
  • Після першої хвилі цвітіння (кінець липня – початок серпня) троянди потрібно підживити комплексними мінеральними добривами без азоту (по інструкції).
  • Остання підгодівля – після відцвітання троянди, спрямована вона на визрівання пагонів. Для цього варто використовувати суперфосфат (30 г на 1 кв.м).

Порада: З кінця літа слід припинити розпушування грунту і часті поливи, виключити азотні добрива (залишити тільки калійні).

hvorobi_ta_shkidniki_troyand2

Успіху!!!!

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Також варто пам’ятати, що грунт перед висаджуванням куща троянди необхідно розпушити на глибину до 70 см. Брак добрив впливають на цвітіння і кількість бутонів у рослини.

collage_lictya_troyand

Дика поросль у троянди

Троянди часто утворюють поросль – це дрібні відгалуження з листям і шипами, які з’являються в прикореневій зоні (листочки є дрібніші і можуть бути іншого кольору). Якщо вчасно не видаляти дикі відростки, рослина почне дичавіти і перестане цвісти. Обрізати кореневу поросль слід біля самої землі. І робити це бажано своєчасно. Як тільки помітили кореневу поросль одразу її зріжте.

Надлишок азотних добрив для троянди

Надмірне внесення азотних добрив сприяє нарощуванню зеленої маси, що згубно впливає на процес формування бутонів. Краще замінити азотні добрива сумішшю калійної солі і суперфосфату.

Хвороби троянд

Серед великого списку хвороб троянд найчастіше вони заражаються борошнистою росою і раком кори. Попередити борошнисту росу можна за допомогою дворазового обприскування сплячих бруньок і пагонів 1% бордоською рідиною. А ось профілактикою раку кори стане підгодівля троянд калійними добривами (у вересні суперфосфатом і сульфатом калію по 20-30 г кожного), правильне і своєчасне укриття рослин на зиму, знищення уражених пагонів.

Неправильне місце висаджування троянд

Однією із причин не цвітіння троянд є висаджування їх на невідповідному місці, що може привести не тільки до відсутності цвітіння, але і до загибелі самої рослини. Важливо знати, що в’юнкі троянди вкрай погано переносять протяги і повну тінь.

obrizka-troyandi

Неправильна обрізка

Троянди потребують обрізки, обрізуйте старі та відмерлі, слабкі та пошкоджені пагони і дику поросль. Надмірна обрізка молодих гілок небажана, тому, що це не дозволяє кущу нормально рости.

Підготовка троянд до зими

Троянди вимагають особливого укриття на зиму, так, як вони можуть загинути не тільки від низької температури, а й від надмірної вологості в період зимових відлиг. Тому не забудьте про правильну підготовку рослин до зими.

Порада: З кінця літа слід припинити розпушування грунту і часті поливи, виключити азотні добрива (залишити тільки калійні).

hvorobi_ta_shkidniki_troyand2

Успіху!!!!

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Схожі записи