Борошниста (мучниста) роса – причини захворювання та методи лікування
Рослини у відкритому грунті дуже часто хворіють на грибкові захворювання, а саме на борошнисту росу. Борошниста (мучниста) роса – грибкове захворювання, викликане різними видами поверхневих грибів.
Проявляється у вигляді білого мучнистого нальоту як на поверхні листка, так і під ним, стебла чи бутона квітки. Зустрічається борошниста роса на багатьох кімнатних рослинах, а також і на рослинах відкритого ґрунту. Ріст у заражених рослин сповільнюється, листки деформуються і скручуються, засихають і завчасно опадають, рослина втрачає колір, бутони не розкриваються, квітка не цвіте. Найчастіше цією хворобою хворіють такі рослини, як троянди, гербери, каланхоє, бегонія, фіалка та інші.
Причини захворювання:
- занадто велика вологість повітря
- різка зміна температури
- куплена вже заражена рослина
- здорова рослина знаходиться біля хворої
- перенесення комахами спорів борошнистої роси
Лікування борошнистої роси:
Якщо, ви вчасно помітили на рослині білий наліт, рослину можна врятувати. Діяти потрібно негайно.
Можна використати содовий розчин: на літру води додати одну столову ложку соди, ретельно розмішати і обприскати, підлити рослину.
Мильний розчин: на одну літру води розчиняють 20 грам мила, і додають 2,5 грами мідного купоросу або одну столову ложку соди, промити рослину, використовувати розчин один раз на 7 днів.
Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Якщо зараження дуже сильне і частини рослини покриваються вже сірим кольором борошнистої роси, потрібно видалити всі заражені частини і застосувати фунгіциди, дотримуючись інструкції.
Обробляти рослину потрібно на свіжому повітрі або у нежитлових прохолодних приміщеннях. Ретельно оббризкати рослину, також потрібно обробити землю. Не забувайте що хімічні препарати дуже шкідливі і токсичні для людини, потрібно вжити всіх необхідних заходів безпеки.
Після проведених процедур нашу рослину заносимо у приміщення на карантин(подалі від інших кімнатних рослин в затінене місце). Коли рослина почне оновлюватись, десь приблизно через 3 тижні, ставимо її на постійне місце.
Поради наших читачів
Фактично від цієї хвороби нічого не допомагає треба видаляти хворі листочки або садити рослини стійкі до борошнистої роси. Якщо виноград хворіє то потрібно видалити хворі листя і прорідити його так, щоб на китиці були незатінені, хвороби не буде. Що до смородини то черешнева і ювілейна, копанія не хворіють а окраса львова хворіє. Поради від п. Романа.