Акацієва (бобова ) вогнівка – опис, методи боротьби

Акацієва вогнівка (також зустрічається назва бобова вогнівка) – шкідник загону Лускокрилих, сімейства Вогнівки. Дуже небезпечний шкідник, який знищує понад 70 видів рослин, зокрема горох, сою, боби та люпин.

bobova_vognivka_2

Акацієва вогнівка (Etiella zinckenella) (також зустрічається назва бобова вогнівка) – метелик з крилами 22-30 мм, при цьому передні крила жовто-сірі з білою поперечною полосою, задні світлосірі, напівпрозорі, з темною полоскою з краю.

Відкладає овальні яйця розміром 0,7 мм з яких вилуплюється блідозелена гусінь завдовжки 15-22 мм. Лялечка коричнева, блискуча, розміром 7-10 мм. Життєвий цикл акацієвої вогнівки: гусінь зимує в грунті, у щільних шовковистих коконах. У середині травня з’являється лялечка, а наприкінці травня – початку червня – метелики. Ведуть нічний спосіб життя – літають увечері та вночі. Додатково харчуються на квітках рослин.

bobova_vognivka_1

Самка бобової вогнівки відкладає по одному яйцю на недозрілібоби, однак при цьому плодовитість складає 200-300 яєць. Стадія ембріону триває від 4 до 21 доби, це залежить від температури. Гусінь харчується зерном, яке об’їдає ззовні. Можуть переходити з одного боба на інший. Розвиток гусіні триває 20-40 діб. Після того, як завершиться харчування, опускається в грунт де перетворюється в лялечку в сіро-білому коконі. Протягом року народжується 2-3 покоління вогнівок. У кожному поколінні частина гусіні залишається в діапаузі.

Заходи боротьби з акацівоєю вогнівкою

Вильоту метеликів запобігає глибока зяблева оранка. Просторове відокремлення зернобобових від білої та жовтої акації.

Схожі записи