Як вибрати електрокамін для квартири

Електричний камін здатний створити в сучасній квартирі, по суті, таку саму атмосферу, що й камін на дровах. Це не лише симпатичний елемент декору, але й цілком функціональна річ. Розбираємось у різноманітті моделей, типів і видів електрокамінів, представлених на ринку.

Можна нескінченно довго дивитися на те, як горить вогонь. Це видовище заворожує, розслабляє, налаштовує на роздуми про вічне. Усі проблеми відходять на другий план. Тепло. Затишно. Повний дзен.

Не дивно, що серед мешканців міст з їхнім напруженим ритмом життя і рутиною, яка виснажує дух, вистачає таких, які мріють облаштувати в себе вдома куточок із вогнищем, перед яким можна було б зібратись увечері в сімейному колі і відпочити. Дещо простіше з втіленням цієї мрії власникам індивідуальних будинків: вони можуть встановити в себе камін. А що робити тим, хто мешкає в багатоквартирному будинку?

Справжній камін встановити у багатоповерхівці — то надскладна справа, бо це ж треба отримати спеціальні дозволи, провести димар. Крім того, камін на дровах, виконаний з каменю, — важезна річ, і не факт, що міжповерхове перекриття в будинку його витримає.

У цьому випадку на допомогу приходить електричний камін. Шановний читач може скривитись, згадавши електрокаміни, які йому доводилось бачити в роки юності, — такі одоробала з грубо виконаною імітацією розжареного вугілля. З тих часів «електрокамінна справа» просунулась далеко вперед, асортимент значно розширився, в тому числі за рахунок імпортних зразків, тож зараз є змога вибрати електрокамін, який на око й не відрізниш від звичайного.

elektrokamin_2

Розбираємось у видах електрокамінів

Обираючи електрокамін, слід насамперед відштовхуватись від розмірів приміщення, в якому передбачається його розмістити. На щастя, на сайті компанії Art Flame (https://artflame.com.ua/), яка вже більше 10 років займається виробництвом електрокамінів та аксесуарів до них, представлено широкий вибір електричних камінів різних габаритів, серед яких можна знайти такі, що підійдуть як для багатокімнатних апартаментів, так і варіанти для «однушки».

Загалом електрокаміни, представлені на українському ринку, поділяють на такі види:

• Переносні. Компактні, легкі. Підійдуть практично для будь-якої квартири. Як зрозуміло з самої назви, такі каміни робили з розрахунку, що їх будуть переносити з одної кімнати в іншу, з кімнати на кухню — куди заманеться власнику;

• Кутові. Ці займають небагато місця, тому чудово підходять для невеликих помешкань;

• Такі, що вбудовуються. Економлять місце в квартирі навіть краще за кутові. Розраховані на те, що їх розміщатимуть в спеціальних нішах у стінах або ж в меблях;

• Настінні. Дуже схожі на плазмовий телевізор, який показує лише один канал, а саме зациклене відео палахкотіння вогню. Такий електрокамін не займає місце на підлозі;

• Пристінні. Такі в невеликій кімнаті виглядатимуть недоречно, «з’їдатимуть» дефіцитний простір, а от у великій вітальні створять атмосферу, гідну аристократів;

• Острівні. Ще один варіант для великого приміщення. Розміщають такі електрокаміни посередині кімнати, таким чином розділяючи її на різні функціональні зони;

• Двосторонні. Як і попередні, використовуються для зонування приміщення.

Визначившись з видом електрокаміну, слід звернути увагу на його дизайн. Своїм виглядом він має вписуватись в дизайн інтер’єру. Насамперед це стосується пристінних камінів. Якщо кімната витримана в класичному стилі, то й електрокамін має бути відповідний: портал прямокутної форми, прикрашений ліпниною або ж мармуром. Для квартири в стилі лофт найкращим матеріалом для порталу каміну буде цегла. Якщо ж мова про бароко або ампір, то тут вже доречно додатково використати позолоту.

Електрокамін, зауважимо, складається з двох основних елементів — вогнища та порталу. За бажанням, можна придбати саме лише вогнище, без порталу, і спробувати оформити електрокамін у власному, авторському, дизайні.

elektrokamin_3

Що слід знати про обігрівальні можливості електрокамінів

Окрім декоративної, електрокамін має ще й цілком прикладну функцію — він здатний виконувати роль обігрівача. За типом нагрівального елемента розрізняють:

• Електрокаміни з трубчатим електричним нагрівачем (ТЕН);

• Електрокаміни з інфрачервоним нагрівачем.

У кожного з цих типів є свої «плюси» і «мінуси». Так, якщо ТЕН здатний швидко нагріти приміщення, ІЧ-нагрівачу для цього знадобиться більше часу, натомість цей тип нагрівального елемента не висушує повітря так, як попередній.

Слід також врахувати, що в режимі обігріву електрокамін споживає більше електроенергії. До слова, живиться цей пристрій від звичайної розетки 220 В. Простенькі електрокаміни споживають приблизно стільки ж, скільки й електричний чайник — 1-2 кВт за годину. Цієї потужності їм достатньо, щоб нагріти кімнату площею до 20 кв. метрів. Відповідно, якщо є потреба обігрівати більше за площею приміщення, варто обирати потужніший електрокамін. Але в цьому разі потрібно переконатись, що електропроводка в квартирі витримає подібне навантаження.

Які в електрокамінів існують додаткові опції

Виробники оснащують електрокаміни також низкою додаткових опцій. Зокрема, для більшого реалізму вбудовують в них динаміки, які видають звуки потріскування дров. Є моделі електрокамінів зі зволожувачем повітря. Щоб було зручніше ними користуватись, у камінах передбачають дистанційне керування, можливість регулювати яскравість і висоту полум’я, силу нагрівання, а також налаштовувати таймер, аби, наприклад, електрокамін автоматично вимкнувся після того, як господар квартири засне. Словом, на сьогодні вибір електрокамінів такий багатий, що може задовільнити найвибагливішого користувача.

Схожі записи