|

Опора для рослин

Багато власників заміської ділянки вирощують овочі, фрукти, квіти і декоративні рослини. Проте бажання посадити все більше і більше овочевих, декоративних рослин на маленькому подвір’ї є мрією кожного садівника і, це можливо зробити за допомогою опори для рослин.

Опора для рослин – дуже зручна конструкція для витких рослин. Використовують її не тільки для квітів, а й для винограду, огірків, гороху, квасолі, малини та ожини. Опорну конструкцію можна робити будь-яку, виходячи з підручних матеріалів, але потрібно пам’ятати, що будь-яка конструкція повинна бути міцною, довговічною, стійкою, такою, що витримає вагу рослин і сильний вітер.

Щоб встановити надійну опору, її потрібно закопати глибше або залити фундамент, ширина конструкції повинна бути досить шорсткою, інакше в’юнкі рослини будуть сповзати вниз.

opora_dlya_roslin1234

Типи опор для рослин

На сьогоднішній день існує безліч різновидів опор для в’юнких рослин. Використовуються не тільки для городу, але й для декорування подвір’я або навіть для облаштування домашнього інтер’єру. Залежно від потреби садівника, конструкції поділяються на окремо стоячі модулі, пристінні елементи, які кріпляться на стіни, огорожі та натяжні.

opora_dlya_roslin

Опора-жердина

В основі цієї опори є дерево, бамбук – рівні рейки, гілки різної товщини. Встановлюється безпосередньо в районі проростання рослини.

Рекомендації щодо встановлення:

Нижній край бруса потрібно загострити за допомогою сокири і обробити від гниття;

Монтувати рейку найкраще перед висаджуванням рослин, щоб не пошкодити корінь;

Підв’язувати рослини потрібно за допомогою мотузки (шпагат).

Приклад 1

Щоб цей вид опори був більш привабливий на верхівці рейки закріпіть до 7 шнурків шпагата з однаковою довжиною, кожний шнур за допомогою кілка натягніть і закріпіть в грунті, на відстані від основи 70-100 см.

Приклад 2

Споруджувати опору для кожної рослини недоцільно, тому можна зробити конструкції типу довгий вігвам, в якій рейки встановлюються під кутом один до одного і зв’язуються між собою за допомогою м’якого дроту або мотузки. Для стійкості конструкції рейки повинні заглиблюватися у грунт не менше 30см.

Таку опору використовують для вирощування квасолі, гороху, однорічних в’юнких квітів.

Кільцеві опори для рослин

Для естетичного оформлення присадибної ділянки є кільцеві опори або колони, які представляють собою набір металевих прутів, встановлених вертикально (по колу) і з’єднаних в загальну конструкцію за допомогою будь-яких круглих предметів (кола, овали з будь-яких матерялів, гума, пластмаса, метал, дерево…). Всі круглі предмети фіксуються за допомогою мотузки.

opora_dlya_roslin1

Арки для рослин

Призначення арок – зонування ділянки. Вони дозволяють більш раціонально використовувати площу саду, так як рослини піднімаються вгору по стінках цієї споруди.

Таку опору під в’юнкі рослини можна зробити з:

  • металу – металева арка буде міцною і довговічною. Без зварювального апарату не обійтися;
  • дерева – дерев’яна арка буде міцною, при правильному догляді прослужить досить довго. При встановленні дерев’яної арки, її потрібно міцно закріпити і врахувати вагу рослин, щоб вона була стійкою;
  • пластикових труб – для цього матеріалу протипоказані низькі температури, тому зимувати вона повинна в гаражі;
  • каменю – опора з цього матеріалу доречна для величезного саду. Виглядає гарно, може стояти століття.

Таку опору використовують для винограду, троянд, клематісів, жимолості, ківі, гліциній….

opora_dlya_roslin111

Настінні опори для рослин

Пристінні опори – це такі дерев’яні решітки, які можна причепити на стіну. Існує безліч типів пристінних опор.

Основи для рослин роблять з тонких дерев’яних рейок. Дерев’яні рейки розкладають на відстані 10 – 20 см решіткою і на перетині скріплюють шурупами між собою. Такі дерев’яні решітки прикріплюють безпосередньо до вертикальних стін, обов’язково повинна бути відстань між стіною і решіткою, що забезпечить наявність вільного простору між будівлею і решіткою.

Такі настінні опори використовуються для декоративного винограду, клематису, жимолості, плюща, троянди.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Натяжні шпалерні опори

Натяжні шпалери робляться з основи і з натягнутого шпагату або силіконової сітки, що закріплюються шнурками і кілочками. Щоб зробити натяжні шпалери, нам потрібно встановити і закріпити основу, 2-4 міцні рейки; рейки запхати в грунт, прикрутити гачки чи цвяхи для зачеплення натяжного матеріалу. Натягнути сітку чи шнурки від основи до основи – наша шпалерна опора готова.

Важливо: Якщо ви використовуєте дерев’яні рейки, їх обов’язково потрібно обробити розчинами від гниття.

Такі натяжні шпалери використовуються для огірків, горошку, квасолі.

Крім перерахованих вище варіантів, в якості опори для в’юнких рослин можуть використовуватися інші декоративні конструкції, так що увімкніть свою фантазію і до справи!

Схожі записи