Опора для рослин
Багато власників заміської ділянки вирощують овочі, фрукти, квіти і декоративні рослини. Проте бажання посадити все більше і більше овочевих, декоративних рослин на маленькому подвір’ї є мрією кожного садівника і, це можливо зробити за допомогою опори для рослин.
Опора для рослин – дуже зручна конструкція для витких рослин. Використовують її не тільки для квітів, а й для винограду, огірків, гороху, квасолі, малини та ожини. Опорну конструкцію можна робити будь-яку, виходячи з підручних матеріалів, але потрібно пам’ятати, що будь-яка конструкція повинна бути міцною, довговічною, стійкою, такою, що витримає вагу рослин і сильний вітер.
Щоб встановити надійну опору, її потрібно закопати глибше або залити фундамент, ширина конструкції повинна бути досить шорсткою, інакше в’юнкі рослини будуть сповзати вниз.
Типи опор для рослин
На сьогоднішній день існує безліч різновидів опор для в’юнких рослин. Використовуються не тільки для городу, але й для декорування подвір’я або навіть для облаштування домашнього інтер’єру. Залежно від потреби садівника, конструкції поділяються на окремо стоячі модулі, пристінні елементи, які кріпляться на стіни, огорожі та натяжні.
Опора-жердина
В основі цієї опори є дерево, бамбук – рівні рейки, гілки різної товщини. Встановлюється безпосередньо в районі проростання рослини.
Рекомендації щодо встановлення:
Нижній край бруса потрібно загострити за допомогою сокири і обробити від гниття;
Монтувати рейку найкраще перед висаджуванням рослин, щоб не пошкодити корінь;
Підв’язувати рослини потрібно за допомогою мотузки (шпагат).
Приклад 1
Щоб цей вид опори був більш привабливий на верхівці рейки закріпіть до 7 шнурків шпагата з однаковою довжиною, кожний шнур за допомогою кілка натягніть і закріпіть в грунті, на відстані від основи 70-100 см.
Приклад 2
Споруджувати опору для кожної рослини недоцільно, тому можна зробити конструкції типу довгий вігвам, в якій рейки встановлюються під кутом один до одного і зв’язуються між собою за допомогою м’якого дроту або мотузки. Для стійкості конструкції рейки повинні заглиблюватися у грунт не менше 30см.
Таку опору використовують для вирощування квасолі, гороху, однорічних в’юнких квітів.
Кільцеві опори для рослин
Для естетичного оформлення присадибної ділянки є кільцеві опори або колони, які представляють собою набір металевих прутів, встановлених вертикально (по колу) і з’єднаних в загальну конструкцію за допомогою будь-яких круглих предметів (кола, овали з будь-яких матерялів, гума, пластмаса, метал, дерево…). Всі круглі предмети фіксуються за допомогою мотузки.
Арки для рослин
Призначення арок – зонування ділянки. Вони дозволяють більш раціонально використовувати площу саду, так як рослини піднімаються вгору по стінках цієї споруди.
Таку опору під в’юнкі рослини можна зробити з:
- металу – металева арка буде міцною і довговічною. Без зварювального апарату не обійтися;
- дерева – дерев’яна арка буде міцною, при правильному догляді прослужить досить довго. При встановленні дерев’яної арки, її потрібно міцно закріпити і врахувати вагу рослин, щоб вона була стійкою;
- пластикових труб – для цього матеріалу протипоказані низькі температури, тому зимувати вона повинна в гаражі;
- каменю – опора з цього матеріалу доречна для величезного саду. Виглядає гарно, може стояти століття.
Таку опору використовують для винограду, троянд, клематісів, жимолості, ківі, гліциній….
Настінні опори для рослин
Пристінні опори – це такі дерев’яні решітки, які можна причепити на стіну. Існує безліч типів пристінних опор.
Основи для рослин роблять з тонких дерев’яних рейок. Дерев’яні рейки розкладають на відстані 10 – 20 см решіткою і на перетині скріплюють шурупами між собою. Такі дерев’яні решітки прикріплюють безпосередньо до вертикальних стін, обов’язково повинна бути відстань між стіною і решіткою, що забезпечить наявність вільного простору між будівлею і решіткою.
Такі настінні опори використовуються для декоративного винограду, клематису, жимолості, плюща, троянди.
Ідеї використання каміння в саду, відео:
Натяжні шпалерні опори
Натяжні шпалери робляться з основи і з натягнутого шпагату або силіконової сітки, що закріплюються шнурками і кілочками. Щоб зробити натяжні шпалери, нам потрібно встановити і закріпити основу, 2-4 міцні рейки; рейки запхати в грунт, прикрутити гачки чи цвяхи для зачеплення натяжного матеріалу. Натягнути сітку чи шнурки від основи до основи – наша шпалерна опора готова.
Важливо: Якщо ви використовуєте дерев’яні рейки, їх обов’язково потрібно обробити розчинами від гниття.
Такі натяжні шпалери використовуються для огірків, горошку, квасолі.
Крім перерахованих вище варіантів, в якості опори для в’юнких рослин можуть використовуватися інші декоративні конструкції, так що увімкніть свою фантазію і до справи!