Коли сіяти квасолю, вирощування, догляд

Квасоля, горох, шпарагівка та біб належать до родини бобових, але, як городні культури, вони дуже відрізняються. Квасоля – теплолюбна, погано переносить весняні заморозки, а також зниження температури, а горох переживає всі мінусові температури без видимих втрат.

Коли та де садити квасолю

Садити квасолю потрібно після загрози нічних морозів, в червні. Від незначних морозів всі листочки квасолі можуть змерзнути і почорніти. Місце для квасолі вибирайте сонячне. Грунт повинен бути родючим та легким. Грядку під квасолю потрібно підготувати восени. Грунт перекопати з додаванням органічних добрив (компост або перегній), а перед висаджуванням квасолин потрібно підживити грунт дерев’яним попелом. Щоб квасоля дала хороший врожай, дотримуйтеся щорічної сівозміни та сумісництва городніх культур на грядці.
posiv_fasoli

Як садити квасолю

Квасоля – це в’юнка рослина (якщо це не шпарагова квасоля), в більшості випадків її садять біля парканів, але є ще один досить давно відомий спосіб висаджування квасолі – під тики (високі та міцні палиці). Коли місце вибране, міцно закріплюють тику (палку) висотою 3-5 метрів, навколо неї роблять лунки і туди кидають по 2 квасолинки. Насіння висаджують у вологий грунт на глибину 3 см, а відстань між рослинами повинна бути 10-20 см., відстань між тиками повинна бути не менше 1 метра. Перші сходи нашої квасолі з’являться вже через 14 днів. Щоб квасоля зійшла швидше, її потрібно замочити на декілька днів і дочекатися білих хвостиків – пророщування насіння, тоді вона зійде через 3-5 днів.

proroszuvannya_kvasoli

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за квасолею

Догляд за квасолею полягає в прополюванні, поливі у суху погоду, розпушуванні грунту та мульчуванні.

Полив: поливають квасолю у жаркі та посушливі періоди літа 2 рази на 7 днів. Надлишок води сприяє нарощуванню листової маси і відтягуванню термінів плодоношення.

Мульчування: грунт навколо рослин покривають органічним матеріалом (скошена трава, сіно, солома, дерев’яна стружка), шар мульчі повинен бути від 5-15 см. Мульча затримує ріст бур’янів і утримує вологу.

Щоб отримати багатий врожай квасолі, дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

opora_dlya_kvasoli

Збір квасолі

Стручки квасолі можна збирати вже за 30 днів після цвітіння, але коли вони будуть вже сухими.

Шкідники та хвороби

Шкідники та хвороби квасолі: слимаки, біла і сіра гниль, антракноз.

Схожі записи