
Квасоля, горох, шпарагівка та біб належать до родини бобових, але, як городні культури, вони дуже відрізняються. Квасоля - теплолюбна, погано переносить весняні заморозки, а також зниження температури, а горох переживає всі мінусові температури без видимих втрат.
Коли та де садити квасолю
Садити квасолю потрібно після загрози нічних морозів, в червні. Від незначних морозів всі листочки квасолі можуть змерзнути і почорніти. Місце для квасолі вибирайте сонячне. Грунт повинен бути родючим та легким. Грядку під квасолю потрібно підготувати восени. Грунт перекопати з додаванням органічних добрив (компост або перегній), а перед висаджуванням квасолин потрібно підживити грунт дерев'яним попелом. Щоб квасоля дала хороший врожай, дотримуйтеся щорічної сівозміни та сумісництва городніх культур на грядці..

Як садити квасолю
Квасоля - це в’юнка рослина (якщо це не шпарагова квасоля), в більшості випадків її садять біля парканів, але є ще один досить давно відомий спосіб висаджування квасолі - під тики (високі та міцні палиці). Коли місце вибране, міцно закріплюють тику (палку) висотою 3-5 метрів, навколо неї роблять лунки і туди кидають по 2 квасолинки. Насіння висаджують у вологий грунт на глибину 3 см, а відстань між рослинами повинна бути 10-20 см., відстань між тиками повинна бути не менше 1 метра. Перші сходи нашої квасолі з'являться вже через 14 днів. Щоб квасоля зійшла швидше, її потрібно замочити на декілька днів і дочекатися білих хвостиків – пророщування насіння, тоді вона зійде через 3-5 днів.
Читайте також:ОРХІДЕЇ - ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Догляд за квасолею
Догляд за квасолею полягає в прополюванні, поливі у суху погоду, розпушуванні грунту та мульчуванні.Полив: поливають квасолю у жаркі та посушливі періоди літа 2 рази на 7 днів. Надлишок води сприяє нарощуванню листової маси і відтягуванню термінів плодоношення.
Мульчування: грунт навколо рослин покривають органічним матеріалом (скошена трава, сіно, солома, дерев’яна стружка), шар мульчі повинен бути від 5-15 см. Мульча затримує ріст бур’янів і утримує вологу.
Щоб отримати багатий врожай квасолі, дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

. . .
Збір квасолі
Стручки квасолі можна збирати вже за 30 днів після цвітіння, але коли вони будуть вже сухими.Шкідники та хвороби
Шкідники та хвороби квасолі: слимаки, біла і сіра гниль, антракноз.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!