Коли та як обрізати полуницю

Полуницю як і інші ягідні кущі потрібно обрізати. Як правильно обрізати полуницю, коли це робити, розглянемо у цій статті.

Обрізка листя полуниці

Обрізання листя полуниці обов’язково піде на користь вашій полуничній грядці.

Для чого обрізати листя полуниці:

– для омолодження куща;

– для видалення пошкодженого, сухого, хворого листя, на яких можуть бути бактеріальні і грибкові хвороби;

– для зменшення комах – шкідників, які зимують на кущі;

– все обрізане листя згадки потрібно забрати і утилізувати.

vesnena_obrizka_polunici

Коли обрізати полуницю?

Обрізати полуницю потрібно 3 рази за сезон.

Весняна обрізка полуниці

Весною коли зійде сніг і грядка з полуницею просохне, потрібно видалити з під кожного куща полуниці хворі, гнилі та пошкоджені листя, залишаючи тількі зелені листочки і нерозвинені бруньки.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Обрізка полуниці після збору врожаю

Найкращим часом для обрізки полуниці є після збору врожаю. У цей період потрібно обрізати хворе, гниле, пошкоджене, сухе листя. За решту теплих місяців, кущики встигнуть наростити нову зелену масу, сформувати квіткові бруньки на наступний рік і запасти поживні речовини. А в період спокою вони входять міцними, підготовленими, і тому переносять холодну пору року легше, ніж їх невчасно стрижені побратими.

Осіння обрізка полуниці

Осіння обрізка полуниці є більш травмуючою для куща. Тому, що все листя, що є на кущі вкриває полуницю і захищає коряння від морозів. Якщо ви пропустили обрізку після збору врожаю і, вирішили обрізати полуницю восени, то цю процедуру потрібно робити на початку вересня, задовго до морозів, видаляючи лише засохле і пошкоджене листя, не зачіпаючи серцевину куща. Після видалення листя вкрийте мульчею грядку (солома, тирса, трава, торф).

Як обрізати полуницю

Листя і вуса на кущі полуниці потрібно обрізати, а не рвати руками, вони дуже міцні, і ви швидше висмикнете частину куща, ніж обірвете потрібний листок.

Поступово просуваючись уздовж гряди, оглядайте кожен кущ і за допомогою ножиць видаляйте з нього все листя сумнівної якості, плодоніжки, квітконоси і вуса. Не залишайте їх на грядці, винесіть, утилізуйте. Після видалення зайвого листя …, просапайте міжряддя на глибину 3-5 см і полийте гряди.

Щоб знизити ризик захворювань, пострижені кущики полуниці можна підживити слабким розчином коров’яку (1:10) або пташиного посліду (1:20), а потім припудрити попелом, так, щоб листя було легко вкрите ним.

Важливо! Хворі кущі полуниці заражені шкідниками або хворобами повністю потрібно видалити з корінням і спалити, а місце пролийти рожевим розчином марганцівки.

obizka_polunici_1

Чи потрібно обрізати вуса на полуниці?

Часто садівники питають: Чи потрібно залишати вуса полуниці? Які вуса полуниці лишати?….

Відповідь на ці питання можете знати лише ви. Якщо ви хочете замінити частину старої полуниці на молоді кущі або розширити плантацію. В такому випадку відповідь буде, так, залишайте перші вуса. Але вусам потрібно дати підрости, а потім акуратно відсадити перші розетки на окрему грядку, обрізавши все зайве. Якщо ж в найближчі рік-два у ваші плани це не входить, то вуса регулярно видаляються. Робити це потрібно до цвітіння, після плодоношення і в кінці літа. Також можна акуратно видаляти підростаючі вуса під час кожного розпушування або прополки грядок.

obrizka_polunici_golovna

Обрізка ремонтантной полуниці

Повна обрізка кущів ремонтантної полуниці не проводитися, тому, що кущ може скоротити свій період плодоношення. Але потрібно обрізати сухе або хворе листя, їх видаляють відразу після появи.

Єдине, що потрібно обрізати на ремонтантній полуниці восени це, жовтневі квітконоси. Ягоди вже не встингуть достигнути, а кущ повинен встигнути набирати поживні речовини і підготуватися до зимівлі.

Також читайте:

Коли садити полуницю, догляд

Шкідники малини, ожини, суниці та полуниці (фото)

Календар догляду за полуницею та суницею

Схожі записи