Як виростити опеньки в саду

Виростити опеньки в саду дуже легко.

Опеньки в саду виростити зовсім не складно, можна сказати, що порівняно з іншими грибами, опеньки виростити в саду дуже легко.

Де та як вирощувати опеньки в саду

Найчастіше нам в лісі зустрічаються опеньки, які ростуть на старих трухлявих деревах. Наше основне завдання зробити максимально наближені умови до природних,щоб виростити опеньки в саду.

Отже, нам потрібно в першу чергу знайти старі пні. Для опеньків підійдуть пні берези, бука, граба, вільхи, осики, ясену, клену, тополі, верби, кінського каштану і дубу. Деревина повинна бути старою, підгнилою, з тріщинами та мохом. Спорам грибів буде легше вкоренитися на пеньку. Якщо щілин немає, робимо кілька поздовжніх ударів сокирою по верху і по боках пня.

Знайдені пеньки довжиною 20 – 30 см, якщо вони сухі, їх потрібно намочити, поставити у воду на одну – дві години, а потім прикопати на ділянці, там де ви хочете вирощувати опеньки. Місце має бути досить тінисте і бажано сире. Тінь може бути як від дерев або інших високих рослин.

Пенькі можна вкопувати на різну глибину, як до половини, так і майже повністю. Вертикально або лежачи на боці (в цьому випадку колоди можна зробити довшим).

openki_na_kolody

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Де взяти міцелій опеньків

Для вирощування опеньків в саду можна купити вже готовий міцелій, але після вдалого походу в ліс, його можна приготувати самостійно.

Для цього найкраще підійдуть старі опеньки з великими мокрими шапочками. Замочуємо гриби в дощовий, річковий або м’якій воді, і залишаємо на кілька годин. Далі розмішуємо суміш. Рідиною обробляємо поверхню пнів і колод, а капелюшки викладаємо зверху або використайте інші способи. Інші способи описані у статті “Як виростити лісові гриби в саду”.

Перший врожай опеньок можна збирати лише на 2 – 3 рік після посіву міцелію. Весь цей час в теплий період року, плантацію потрібно періодично зволожувати, підтримуючи в сирому стані.

Схожі записи