Календар догляду за полуницею та суницею

Правильний та своєчасний догляд за полуницею (суницею), гарантує багатий врожай цієї ягоди. Якщо ви хочете насолоджуватися смачними і соковитими плодами полуниці, приділяйте увагу рослинам протягом всього року.

Як доглядати за полуницею та суницею протягом року, розглянемо у цій статті.

Догляд за полуницею – січень, лютий

Взимку, догляд за полуницею полягає в забезпечені достатньої кількості снігу на грядках. Це означає, що на грядках з ягідними кущами потрібно накидати якомога більше снігу – так рослини легше перезимують. Щоб сніг не здувало, поверх нього можна розкласти гілки.

Догляд за полуницею – березень, квітень

Після того, як зійде сніг, потрібно зняти укриття з полуниці і перевірити стан рослин. Якщо у них оголилися корінці, потрібно підсипати землі або компосту. Точка росту при цьому повинна залишатися на рівні грунту.

Сухі і хворі листочки з кущів необхідно видалити за допомогою секатора. Також потрібно перевірити полуницю на хвороби і шкідники. Якщо ви виявили пошкоджені рослини, видаліть їх.

В квітні потрібно розпушити грунт навколо полуниці. Перед цим землю варто посипати дерев’яним попелом. Підживляти полуницю та суницю не потрібно. На одному місці вона може рости до 3-4 роки, їй вистачає тих добрив, які були внесені під час висаджування.

Догляд за полуницею, травень

Полуниця дуже боїться зниження температури (навіть до 1 ° С), тому, якщо очікуються весняні приморозки, накрийте її агротканиною.

Коли суниця і полуниця починає зацвітати, на ній може оселитися такий шкідник, як довгоносик. Якщо це сталося, грядки слід обприскати настоєм часнику. Ця комаха не любить часникового запаху. Цю процедуру рекомендується час від часу повторювати, щоб захистити рослини від пошкоджень.

cvitinnya_polunici

Догляд за полуницею – червень

З третьої декади червня, починається збір врожаю. Щоб ягідки були чисті і не гнили на грядці, можна постелити на землю чорну агротканину. Це допоможе захистити полуницю і суницю від сірої гнилі, і від бур’янів.

Догляд за полуницею – липень

Коли врожай полуниці зібраний, грядку необхідно гарненько полити, грунт навколо кущиків розпушити і видалити вуса.

Якщо ви виявите на полуниці павутинного кліща, з кущів слід відразу ж зрізати все листя і спалити. Після цього необхідно облити рослини гарячою водою (близько 65 ° С).

poliv_polunici

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за полуницею – серпень, вересень

З середини серпня до середини вересня, час для висаджування вусів. Грядки слід підготувати за місяць до цього: перекопати землю і внести добрива. Зазвичай на 1 кв.м грунту використовують 10 літрів компосту, 3 ст.л. суперфосфату, 2 ст.л. сульфату калію або 4-5 ст.л. комплексного добрива і 1 скл. попелу. Таку поживну суміш потрібно засипати в кожну лунку, куди потім буде висадженні вуса полуниці.

Також, в середині вересня необхідно знову розпушити грунт у міжрядді полуниць, і при необхідності полити рослини. Це дуже важливо, тому, що в цей період вже починають закладатися квіткові бруньки на наступний сезон.

Догляд за полуницею – жовтень

У посушливу осінь, для вдалої зимівлі, полуницю варто ще раз полити. Крім цього, потрібно видалити бур’яни навколо рослин, підгорнути кущики. Зробити це можна: грунтом, перегноєм, торфом або компостом.

Догляд за полуницею – листопад, грудень

В останній осінній місяць, після промерзання землі на 5-8 см, грядки слід замульчувати. Завдяки цьому коренева шийка рослин буде захищена.

В грудні грядки з полуницею вже повинні бути покриті снігом. Якщо його мало, потрібно збільшити його кількість за рахунок снігу з доріжок і стежок, якщо снігу немає, використайте агротканину.

Правильний догляд за полуницею (суницею ) гарантує багатий врожай. Якщо ви хочете насолоджуватися смачними і соковитими плодами полуниці кожен сезон, приділяйте увагу рослинам протягом усього року.

Успіху!

Схожі записи