Догляд за виноградом влітку

Хочете зібрати хороший урожай виноградних грон восени – подбайте про виноградну лозу влітку.

Літнє обрізання винограду

Виноград належить до тих культур, які потребують уваги протягом усього сезону. Йому потрібен догляд і весною, і влітку, і восени. Тільки тоді виноградна лоза порадує вас великими солодкими ягодами.

vinograd_obrizka_pasinkiv

Пасинкування винограду влітку

Ріст виноградної лози починається ранньою весною, і триває протягом усього вегетаційного періоду. Якщо ви обрізали виноград весною, це не означає, що про обрізку в цьому сезоні можна забути. В літку також його потрібно обрізати. Якщо ви не зробили літньої обрізки то восени вам в виноградних “заростях” важко буде знайти грона винограду.

Більшість сортів винограду схильне до появи пасинків. Пасинок – це додаткова лоза, яка з’являється і росте в пазухах листків, пасинки витягують сили і поживні речовини винограду на їх ріст, а не на достигання грон. Щоб цього уникнути, ці пагони потрібно видаляти. Тоді лоза спрямує свої зусилля і зосередить їх на дозріванні врожаю.

Як правильно видалити пасинок у винограду? Для цього потрібно відщипнути руками (або обрізати секатором) втечу над другим листком. Крім того, пасинки загущують кущі і перешкоджають проникненню в крону сонячного світла та вітру. Від цього розвиваються грибкові інфекції і погано визрівають ягоди. Це ще одна причина, по якій пасинки слід видаляти.

Видалення листя винограду

Разом з пасинками також потрібно видаляти і листя винограду так, щоб на кожну грону попадало сонячне світло. Завдяки цьому ягоди виходять солодкими і дозрівають раніше. Спочатку видаляють ті листи, які кидають тінь на грона. Потім обривають ті, що ростуть внизу. Всі ці дії сприятимуть кращій циркуляції повітря – гарне провітрювання і сонячне світло захистить кущі від грибкових захворювань.

Видалення грон винограду

Фахівці радять також видаляти не тільки пагони і листя, але і ягоди. Занадто великий урожай може виявитися непосильною ношею для куща. Ягоди будуть маленькими і кислими. Тому всі хворі, пошкоджені або ті, що погано розвиваються плоди необхідно видаляти.

. . . . . .

Полив винограду влітку

Чи потрібно поливати виноград влітку? Відповідь однозначна – так, потрібно, особливо якщо літо видалося сухим і спекотним. У липні необхідно раз на тиждень виливати під кущ 10-20 л води. І причина не тільки в тому, що коріння куща висохнуть. Проблема може виникнути саме тоді, коли після тривалого сухого періоду піде довгоочікуваний дощ. При появі різкого зволоження ягоди відразу розтріскаються. Щоб не допустити цього, і потрібен регулярний полив. Для утримання вологи в грунті рекомендуємо використовувати мульчу. Грунт під кущами можна замульчувати скошеною травою, тирсою і т.п.

Захист винограду від хвороб

Велику небезпеку для винограду представляють різні грибкові інфекції: борошниста роса, мілдью (несправжня борошниста роса), сіра гниль і т.п. Детальніше читайте у статті “Хвороби та шкідники винограду”

Краще не чекати, коли ваш кущ почнуть атакувати шкідники, а провести профілактичні заходи. Приступати до них можна, як тільки ягоди стануть розміром з невелику горошину – приблизно 5 мм. Фунгіцид можна вибрати будь-який: оксихом, Скор, Топаз або ін. Розведіть препарат, дотримуючись інструкції, і обприскати цим розчином кущі.

Пам’ятайте, що між обробкою фунгіцидом і збором врожаю повинно пройти не менше місяця.

Схожі записи