Як та коли садити лохину

Лохина це корисні та смачні ягоди, які можна посадити у себе на подвір’ї.

Свіжі ягоди лохини смачні і корисні, містять вітаміни і мінеральні речовини. У 100 грамах ягід міститься 0,81 г калію, 0,14 г вітаміну С, 0,01 г заліза. Лохину використовують у медицині. Ягоди лохини мають лікувальну дію на нирки, стимулюють серцеву діяльність, поліпшують зір, підсилюють виділення шлункового соку, корисні при діабеті і в дієтичному харчуванні.

Ягоди придатні для заморожування і при такому способі консервації зберігають свої дієтичні і лікарські властивості. Так само з них готують варення, желе, джеми, соки.

kvyti_lohini

Кущ лохини виглядає досить декоративно протягом усього сезону – навесні (в середині травня) під час цвітіння, влітку під час плодоношення, і особливо восени, коли листя набуває червоного кольору. Тому можна садити лохину як декоративну рослину і одночасно збирати врожай смачних ягід. Лохина досить довголітня, в хороших умовах плодоносить до 30 років.

Коли садити лохину

Висаджувати на постійне місце садову лохину можна і восени, і навесні, але весняне висаджування все ж краще, тому, що зменшується ризик підмерзання молодих саджанців взимку.

Де садити лохину

Лохина дуже сонцелюбна рослина і не любить холодних вітрів, тому садити її найкраще на сонячному і захищеному від вітру місці. Якщо її садити в тіні дерев, то ягоди будуть кислими, а їх кількість також не потішить. Грунтові води повинні бути не нижче 70 см, але і не вище 40 см. відносно поверхні грунту.

collage_korinnya_lohini

Лохина дуже вимоглива до грунту, її добре садити в торф’яно-піщані або торф’яно-суглинні, добре дреновані грунти (рН 3,5-4,5). Бажано вибрати таке місце висаджування, щоб раніше на цій ділянці не росли культурні рослини. Справа в тому, що на корінні лохини є МІКРОЗИМ, він погано переносить розроблену землю.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

МІКРОЗИМ – коріння рослин з’єднані з грибницею. При МІКРОЗИМ коренева система не має поглинаючих органів і щільно обплутана грибними нитками. Грибниці в даному випадку беруть на себе функцію постачальника поживних речовин із землі до куща.

visadzhuvannya_lohini

Як садити лохину

Перед висаджуванням лохини потрібно перекопати ділянку, де збираємося її садити. Для підкислення можна додати торф, який підходить ідеально для лохини. До нього підмішати тирсу, кору, опале листя, хвою. Щоб досягти потрібної кислотності можна додати сірку (50-100 г / кв.м) або можна полити підкисленою водою (на 1 кв.м 10 л води). Для підкислювача підійдуть щавлева або лимонна кислота (на 10 л води 3 чайних лож.), яблучна кислота (100 мл на 10 л води). Під перекопування вноситься мінеральне комплексне добриво 60-100 гр на 1 кв.м.

Ямки для висаджування бажано підготувати заздалегідь, тижні за 2-3 до посадки саджанців лохини, щоб грунт за цей час осів. Відстань між низькими кущами 0,3-0,5 м, кущами середнього розміру 0,7-1м, для високорослих потрібна відстань 1,2-1,5м. Якщо ви садите рядами, то ширина між рядами залежить від висоти та ширини куща у дорослому віці (від 1 до 3 м).

Розміри посадкових ям залежать від грунту і розміру куща лохини.

Високорослу лохину краще садити у важкі суглинки – ширина ями 100см, глибина 20 см. Пов’язано це з тим, що після сильних опадів в глибоких ямах вода буде довго застоюватися, що погано впливає на коріння лохини.

posadili_lohinu

Важливо!!! Ні в якому разі не можна при висаджуванні просто перевалити саджанець з контейнера в яму, адже ніжні коріння лохини не зможуть в щільному комі землі розвинутися в сторони і коренева система не зможе нормально розвиватися, в зв’язку з цим рослина швидше за все через кілька років загине. Щоб цього не сталося, необхідно перед висаджуванням контейнер з саджанцем опустити всього на 10 хвилин у воду, потім вийняти рослину з контейнера і постаратися дуже акуратно розім’яти цей земляний ком, а якщо коріння щільно обплели землю, то необхідно обережно розправити їх руками.

Саджанець потрібно садити глибше на 5-6 см, ніж він ріс в контейнері, поливаємо його і мульчуємо тирсою (або будь-якої іншої мульчею). Мульча влітку зможе вберегти від бур’янів, збереже вологу, та й просто послужить додатковим добривом; взимку ж вона захистить коріння від обмерзання.

Читайте також – Як доглядати за лохиною.

Схожі записи