Догляд за виноградом в травні

Травень – це дуже важливий місяць по догляду за виноградом, адже, саме в травні він починає активно йти в ріст. У цій статті ви знайдете інформацію що необхідно зробити з виноградом у травні.

Обовязкові роботи по винограду в травні

  1. Підв’язати минулорічні лози, якщо це не було зроблено раніше.
  2. zaivi_brunki_vinograd
  3. Нормування пагонів на виноградному куші в травні, виламування або ще такі процедури називають «зеленими операціями».

    Нормування або виламування це процедура дуже важлива для майбутнього врожаю винограду. Потрібно виламати, це робиться дуже легко без застосування секатора, ті бруньки або вже пагони (до 5 см), які виросли з одної бруньки дві (двійники) або три (трійники) шт, залишивши більш розвинений з суцвіттям або більш зручно розташований на лозі, як правило, це потрібно зробити на початку травня (на цьому етапі є винятки: якщо кущ перезимував погано і кількість бруньок що розпустилися не велика – в такому випадку можна залишати двійники). Нульові пагони залишаємо, якщо пагонів з суцвіттями недостатньо.

    Таким чином за допомогою «зелених операцій» ми нормуємо навантаження на кущ, що дозволить домогтися максимально якісного врожаю. Якщо цього не зробити то, в підсумку ви отримаєте заглушений, маловрожайний, хворий кущ.

    В кінцевому результаті на дорослому кущі ( 5 і більше років) повинно зилишитися 30 – 40 активних бруньок чи пагонів, відстань між якими повинна бути не менша 15 см.

  4. Правильне формування куща винограду з моменту висаджування саджанця

    Вік виноградуКількість рукавів на кущіКількість пагонів, що залишаються на кущі
    висаджений цього року 10
    1 рік формуємо рукавав кін лютого обстригаємо минулорічну лозу на 4-5 бруньок. Залищаємо 2 або 4 пагони – майбутні рукава
    2 рік 4 8 (залишаємо по 2 пагони на кожному рукаві )
    3 рік 4 14-18 на кущі (по 4-5 пагонів на кожному рукаві)
    4 рік 424- 30 на кущі (по 6-7 пагонів на кожному рукаві )
    5 рік 430-35 кущі (по 8-9 пагонів на кожному рукаві )
    6 і наступні роки 435-40 на кущі (по 9-10 пагонів на кожному рукаві )
  5. Виламати всі активні бруньки до першої вертикальної опори у сформованого молодого винограду ( 2 – 3 рік). Робимо ми це для того, щоб рукави виноградного куща були міцними.
  6. Перша обробка винограду від кліща та від хвороб в травні.

    Обробку від кліща потрібно робити коли пагін виросте на 3-5 см. Використовуємо акарацидні припарати Нісоран, Санмайт. Через 2 тижні на пагонах винограда вже буде 3-5 листочків, тоді потрібно обробти виноград від кліща та оїдіума і мілдью. Змішуємо акарацидні з фунгіцидними препаратами (ридоміл-голд, топаз, фалькон) і обробляємо виноград. Якщо помітили вздуття на листках ( кліщ – виноградний зудень ) обробіть акарацидами. Також в холодну весну може з’являтися антракноз (листя з дирками) – обробіть кущ міддювмісними препаратами, змішувати їх не можна, це має бути окрема обробка до цвітіння. Наступна обробка перед цвітінням акарацидними і фунгіцидними препаратами приблизно в червні.

  7. Детальніше про обробку винограда

  8. Поливання та підживлення винограду в травні.

    Виноград активно росте і для нарощування зеленої маси потрібно багато вологи. До поливання можна додати і підживлення ( мінеральні добрива: нітрамофоска або Майстер 20.20.20. або органічні : свіжий коров’як )

  9. Підв’язування молодих лоз до горизонтальних опор.
  10. Боротьба з бур’янами.
  11. Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

  12. Висаджування нових саджанців винограду.
  13. Ремонт шпалери.

Якщо все зробити правильно, то в червні у вас повинна бути така, як на фото нижче, сформована виноградна шпалера.

pravilno_sformrvanii_vinograd

Схожі записи