|

Обробка винограду від шкідників та хвороб

Обробка винограду дещо відрізняється з обробкою інших плодових дерев. Здоровий виноградний кущ, це доглянутий кущ.

Щоб отримати багатий врожай винограду, його потрібно захищати від шкідників та хвороб.

kvitkainfo.com пропонує календар обприскування винограду.

У календарі розписані 5 обприскувань винограду з них 2 обов’язкових ( перед цвітінням і після цвітіння ) та профілактичні методи. Така кількість носить рекомендований характер, а необов’язковий. При обробці винограду варто врахувати в яких умовах він росте, його схильність до захворювань , і визначають кількість обробок протягом сезону в кожному конкретному випадку. Але ці всі обробки не зовсім нешкідливі, але є ефективні профілактичні, але , досить дієві, методи протистоянь хворобам і шкідникам.

Профілактичні методи протистоянь хворобам і шкідникам винограду

– Грунт під виноградними кущами ні навесні, ні влітку, ні восени не перекопується.

– Під кущами має бути чисто, слід забрати опале листя.

– Це стосується і свіжої рослинності, що сприяє зайвому накопиченню вологи під виноградним кущем (під виноградом нічого не повинно рости).

– Виноград поливається під корінь, без розбризкування води на листя.

– Сухі лози на кущах не “зберігають”, їх видаляють відразу.

– Підживлення винограду весною. З азотними добривами потрібно бути дуже обережними. Надмірне їх використання спричиняє зниження імунітету винограду.

– Кущ винограду повинен бути добре освітлений і провітрювальний (той що обдувається вітром).

Дотримуючись вище описаних профілактичних методів боротися з хворобами і шкідниками не вийде. Застосувувати хімію потрібно але мінімальну кількість разів.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Календар обробки винограду від шкідників та хвороб

Обприскувати можна тільки підготовлений виноградник.

Обробка винограду весною, з чого почати?

Почати обробку винограду слід з прибирання території (хоча б навколо виноградника). Тому, що у листі є личинки шкідники, які після обробки, на брудній території, на другий день вилізуть з листя і почнуть висмоктувати соки з рослин і гризти листя. Тільки після прибирання території проводиться обрізка винограду ( нерозумно розпилювати «лікувальні» суміші на лози, які потім обріжуть).

Тому, спочатку прибирання, обрізка, знищення зібраного, обрізаного і тільки потім обприскування. А після обробки грунт навколо винограду слід замульчувати, грунт не розмішувати.

Нульове обприскування винограду

Нульове обприскування тому що, ця процедура винограду безпосередньо не стосується – обробляється вся територія виноградника. З звичних методів можна відзначити весняне обприскування грунту залізним або мідним купоросом (у вигляді бордоською рідини) при концентрації розчину не більше 3%. Бордоська рідина з більшою концентрацією молоду лозу пригнічує.

Примітка: Якщо ви помітили на листі винограду кліщі (видуті плями на листях іншого кольору). Такий виноград потрібно обробити акарацидами системної дії: Омайт, Ніссоран, Актелік, Санмайт, Неорон. Через 14 днів повторити. Від видимих шкідників,трипси, листовійки… використовуємо інсектициди широкого спектру дії: Конфідор, або актара, або Деціс, або Енжіо.

Перше обприскування винограду – початок травня

У перші дні весни, як тільки лоза побачила сонце і бруньки набухли (виросли завбільшки 3-5 см), потрібно обприскати кущі винограду від кліщів. Можна використати акарацидні припарати Ніссоран, Санмайт або інші.

Друге обприскування винограду по 5 листку середина – кінець травня

Через 2 тижні, після першої обробки, на пагонах винограда вже буде 3-5 листочків, тоді, потрібно обробти виноград від кліща та оїдіума і мілдью. Змішуємо інсектециди з фунгіцидними (фунгіцидами: оїдіум – Фалькон; мільдю – Ридоміл голд; сіра гниль – Свіч)і обробляємо виноград.

Третє обприскування винограду перед цвітінням – червень

Перед цвітінням профілактична обробка обов’язкова (за 3-5 днів перед цвітінням), від хвороб (фунгіцидами: оїдіум – Фалькон; мільдю – Ридоміл голд; сіра гниль – Свіч) та від шкідників, все змішуємо у бакову суміш і обробляємо. Адже, молоде листя винограду дуже вразливе до грибкових захворювань.

obrobka_vinogradu1

Четверте обприскування винограду – липень

Обробка винограду після цвітіння, до замикання грон. Важлива профілактична обробка винограду в стадії гороха, до змикання грони, від хвороб (фунгіцидами: оїдіум – Фалькон; мільдю – Ридоміл голд для пізніх сортів (дозрівають вересень і пізніше), для ранніх краще використати- Шавіт чи Танос; сіра гниль – Свіч) повторити обробку від сірої гнилі через 10 днів. Та від шкідників, все змішуємо у бакову суміш і обробляємо рясно по гронах і по листю.

П’яте обприскування винограду – листопад

По потребі, не обовязково. Після збору врожаю, при видимих хворобах і шкідниках, можна робити обробку будь якими хімпрепаратами.

Щоб виноград не хворів потрібно за ним правльно доглядати. Не вкривні виногради в лютому обстригати, а з травня почати обробку і контролювати зелену масу за допомогою “зелених операцій”. Як це робити читайте у наших статтях.

Догляд за виноградом в травні

Догляд за виноградом і червні

Догляд за виноградом в липні

Інші статті про виноград:

Коли та як садити виноград

Як та коли обрізати виноград

Розмноження винограду живцями

Схожі записи