Коли та як садити виноград

Виноград володіє настільки високою поживністю (0,7-1,0 ккал / кг), що його вживання рекомендується людям у виснажливий період реабілітації. Крім того, винограду притаманні протизапальні та муколітичні (розріджують мокротиння) властивості, завдяки чому його бажано включити в меню людей, які страждають від хронічних бронхітів. Для тих у кого є можливість і хоч трохи бажання радимо посадити виноград на подвір’ї чи на дачі.

Де садити, як висаджувати виноград , розглянемо у цій статті.

Коли садити виноград

Більшість досвідчених садівників стверджують, що ефективніше саме весняно-літнє висаджування саджанців винограду (кін. травня – сер.червня (до 20 числа)). Але чому? Весняно-літнє висаджування винограду має певні переваги: куплений саджанець не потрібно десь зберігати до весни, він має достатньо часу щоб прижитися, а посаджені восени саджанці винограду можуть за зиму вимерзнути. Якщо ви вирішили садити виноград восени, то існує одне єдине правило: “чим швидше ви його посадите, тим більше буде часу для вкорінення”. При правильному висаджуванні та правильному догляді як весною, так і восени саджанці винограду добре приживуться.

sadzhanci_vinogradu

Як вибрати саджанці винограду

Купуючи саджанці винограду уважно їх огляньте, щоб не було ознак хвороб і пошкодження кореня шкідниками, гризунами. Однорічний саджанець – найкращий матеріал для посадки. Він повинен мати більше трьох корінців довжиною 10-12 см, товщиною більше 2 мм.

Підготовка саджанця винограду до висаджування

Перед висаджуванням саджанця винограду, його потрібно продезінфікувати, зануривши на 5 хвилин в розчин (на 10 л води, 400 г глини і 200 г гексахлорана), а підсушені саджанці потрібно замочити у воді на 2 доби. Перед тим як садити саджанці винограду їх потрібно ретельно оглянути. Потрібно видалити пошкоджені і розташовані вище двох нижніх вузлів коріння ( підріжте на 15 см).

collage_yak_saditi_vinograd

Читайте також: ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як садити саджанці винограду

Садити саджанці винограду потрібно в сонячному місці. Ряди винограду формуйте з півночі на південь або на південний захід. Відстань між кущами повинна бути 2 метри, а між рядами 3 метра. Викопаємо круглу або квадратну яму, глибиною 70-80 см, діаметром – 60 см. Підготовку посадкової ями роблять восени або за 14 днів до висаджування саджанців винограду.

Глибоко садити виноград потрібно в районах з прохолодним кліматом, так, як саме глибина захищає коріння від промерзання. Крім того, такий спосіб дозволяє рослині швидше вкоренитися і дати врожай вже на наступну осінь.

На дно нашої ями насипаємо 10 см щебеню, який потрібно розрівняти і утрамбувати. На щебінь сипимо 15 см родючого грунту, 10 л перепрілого гною, мін. добрива (200 гр. суперфосфату + 150 гр. калійного або 1 л дерев’яного попелу ), розрівнюємо, засипаємо родючим шаром грунту (10 см) і щільно утрамбовуємо. Ставимо саджанець похило під кутом 45 °, розправляємо коріння, присипаємо його родючим грунтом з Антихрущем (або додаємо 1 таблетку Ініціатора – захист від земляних шкідників (личинка хруща, дротянники,…)), утрамбовуємо грунт навколо саджанця, і поливаємо водою ( 1-2 відра ). Після поливу грунт мульчуємо ( тирса, сіно, солома, скошена трава ) навколо саджанця винограду.

Догляд за висадженим виноградомполягає у частих поливах (1 –2 відра води на 7 днів), і в захисті від сонця. Під зиму його потрібно вкрити. Як та чим вкривати саджанці винограду читайте у статті “Підготовка рослин до зими”

Захист молодих саджанців від хвороб

Молоді саджанці, як і інші виногради, дуже вразливі до хвороб, тому їх також потрібно обробляти від мільдю, оїдіума, сірої гнилі для профілактики. При наявності цих хвороб лоза не зможе визріти і вимерзне взимку.

collage_rozmnozhennya_vinogradu

Розмноження винограду із частини лози

При обрізанні винограду восени, із середньої частини лози, виріжте 20-30 см. Лоза повинна бути коричневою, діаметром 7-10 мм. Гілочки замочіть у воді на 24 год. Обробляємо їх залізним купоросом і, зберігаємо в сирому підвалі до середини зими. У січні дістаємо, і, висаджуємо в горщики чи пластикові пляшки з поживним грунтом, ставимо в темне місце, і тримаємо доти, поки коріння не проростуть. Не забувайте поливати виноградні саджанці. З липня по вересень виноград пересаджують у відра і залишають на вулиці. Якщо за цей час хоча б з 2 бруньок виростуть пагони, виноград можна сміливо садити в грунт на постійне місце, перевалюючи в підготовлену посадкову яму. Якщо бруньки не розвинулися, виноград обрізають і заносять в підвал до весни.

З власного досвіду: Весною, я ненавмисне зламала лозу винограду, посадила її у відкритий грунт під кутом 45 ° в притінене місце, поливала її. У вересні почали з’являтися листочки. На зиму вкрила листям, а весною пересадила на постійне місце. Отже, можна зробити висновок, виноград розмножується досить легко.

Схожі записи