Шовковиця: висаджування та догляд

Шовковиця -це дуже корисне дерево, яке повинно рости на кожній присадибній ділянці.

Шовковиця (тутове дерево, морва) відноситься до сімейства тутових, які ростуть як високі дерева, так і кущисті рослини.

Ягоди шовковиці, як їх вважають, насправді не ягоди, а супліддя маленьких горіхів.

shovkovicya1

Свою назву це дерево отримало в Китаї – це саме те дерево яким харчувалися гусениці-шовкопряди. Листя у неї (білої шовковиці) ніжні, шовк виходив екстра-класу. Плоди зазвичай білі, жовтуваті або рожеві, соковиті, солодкі, є й темні сорти. Селекціонерами було виведено близько 400 сортів тутового дерева.

Корисні властивості шовковиці

  • Шовковиця дуже багата вітамінами і здатна позбавити від багатьох хвороб, адже лікувальними властивостями володіють листя, ягоди і кора.
  • Настоянка з ягід цього дерева має сечогінну, потогінну, протизапальну дію.
  • Бабусям і дідусям шовковиця допоможе позбутися від низького тиску, поліпшити зір та слух.
  • Хворі на цукровий діабет можуть додавати шовковицю в їжу або їсти свіжі ягоди.
  • Чорна шовковиця допоможе при печії або запорах, а для бажаючих позбутися зайвої ваги, чорна ягода допоможе її скинути.
  • Шовковицю можна вживати як дітям для зміцнення імунітету, так і дорослим, поповнюючи свій організм вітамінами.
shovkovicya_bila

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Коли садити шовковицю

Найкращим часом для висаджування шовковиці є – середина весни (квітень) або рання осінь (вересень-жовтень), до сезону рясних дощів. Якщо саджанець переживе зиму, жити йому залишиться ще 200 років.

Дерево шовковиці може досягати 35 м у висоту, але в умовах саду потрібно формувати крону так, щоб дерево було не вище 2-3 м. На 5 рік після посадки можна чекати перший врожай, а з щеплених дерев – ще раніше. Отже для висаджування вибирайте просторе місце. А власникам невеликих земельних ділянок підійде плакуча шовковиця.

plakucha_shovkovicya

Увага! При висаджуванні шовковиці потрібно врахувати ще один важливий момент. Шовковиці можуть бути самозапильні (однодомні – на одному дереві є чоловічі і жіночі квітки в одному суцвітті) або мати жіночі і чоловічі рослини (дводомні), в залежності від цього садять одне дерево або обов’язково пару (чоловіче і жіноче дерево).

Де садити шовковицю

Садити шовковицю найкраще на супіщаних або пухких суглинистих грунтах. Також може рости і на засолених грунтах.

Якщо ви будете вирощувати кущові форми шовковиці (а їх можна досягти методом регулярної обрізки дерева), то відстань між рослинами в ряду повинна бути близько 0,5 м, а між рядами 3 м. Відстань між деревами повинна бути 5 м, між рядами близько 4 м.

В іншому процес висаджування відповідає загальним правилам. Врахуйте тільки, що коріння шовковиці дуже ніжні, садіть дуже акуратно.

Посадити шовковицю правильно, вам допоможе наша стаття:«Коли та як садити саджанці плодових дерев»

shovkovicya_dovga

Як доглядати за шовковицею

Догляд за саджанцями шовковиці включає полив, обрізку та збір ягід.

Як поливати шовковицю

Щоб дерево добре перезимувало, в першій половині літа до липня, якщо ви посадили саджанці весною, шовковицю необхідно поливати і підживляти мінеральними і органічними добривами, а з липня потрібно припинити підживлення та поливання саджанця. Це допоможе шовковиці, добре перезимувати.

Як обрізати шовковицю

Обрізка шовковиці залежить від бажаного результату. Якщо ви формуєте дерево зі штамбом (стовбур), він повинен бути висотою від 1-1,5 м, а висота крони при цьому буде 2-4 м, форма крони куляста.

Молоді прирости минулого року часто обмерзають, тому що у них ще слабка кора, на відміну від старих пагонів, покритих корковою корою. У такому випадку їх потрібно обрізати, на врожаї це не позначиться.

Як обрізати шовковицю правильно, вам допоможе наша стаття «Обрізка плодових дерев»

zbir_shovkovici

Збір врожаю і використання шовковиці

Ягоди шовковиці, в залежності від сорту, дозрівають з кінця травня до серпня. Дозрівають ягоди нерівномірно, перестиглі ягоди опадають.

Порада: Щоб зібрати врожай шовковиці, на початку дозрівання ягід підстеліть під крону шовковиці агро-тканину, плівку, щоб зручніше було збирати врожай.

Схожі записи