|

Як накривати троянди на зиму. Покрокова інструкція

Щоб ваші троянди не вимерзли від суворої і безсніжної зими, їх потрібно правильно підготувати до зимівлі і накрити.

Завдяки теперішнім матеріалам це можна зробити швидко не витрачаючи значних зусиль.

Готуємо троянди до накриття

Існує кілька простих правил та порад підготування троянди до зими.

Зрізувати квіти слід припиняти до вересня. Решта бутонів не слід чіпати аж до накривання троянд. Чому? Обрізка стимулюює приріст нових бутонів та пагонів. Якщо ж не обрізати, то троянда не дасть нових пагонів, які не встигнуть визріти до зими. Небезпека пізньої появи нових пагонів полягає в тому, що їх вимерзання нерідко призводить до загибелі міцних здорових старих пагонів.

У першій декаді жовтня садівникам потрібно видалити все листя з кущів включно з нижніх гілок. Потім це листя слід прибрати подалі від рослин. Досвідчені садівники рекомендують викинути сухе листя і обробити троянди від шкідників, оскільки на ньому можуть залишитися спори хвороботворних грибків та личинки шкідників.

Накривати і частково обрізати троянди потрібно після перших морозів. Занадто рання обрізка чи накривання приведе до появи молодих пагонів та випрівання коріння.

Вибір правильного укриття для троянд

Покривний матеріал, а також сама конструкція повинні мати наступні характеристики:

Міцність конструкції. Вона потрібна для протистояння будь якій негоді. Адже зима і осінь – це проливні дощі, товщі снігу і підвищена вологість. Відповідно, тільки найміцніший матеріал здатний витримати таке навантаження природних факторів.

Паропроникність. Необхідна для того, щоб створити ідеальний мікроклімат і запобігти випріванню коріння. Під паропроникним матеріалом рослина буде дихати, але не буде мерзнути.

pidsipannya_troyand_nazimu

Як накривати троянди на зиму, покрокова інструкція

Першим кроком є підгортання троянд. Для підгортання троянд найкраще взяти чистий грунт або сухий торф. Земля з-під куща не підійде, оскільки вона може виявитися зараженою. Не варто згрібати землю в купу під самим кущем. Таким чином ви можете оголити коріння, адже у троянд вони досить довгі. В ідеалі до основи куща потрібно підсипати горбок сухої землі, його висота повинна бути не менше 20-30 см.

ukrittya_pletistih_troyand

Другим кроком є зв’язування чи нагинання гілок для компактності, що далі нам забезпечить легкість проведення наступних процедур.

Третій крок – накриваємо чи обмотуємо тронди білим агроволокном .Рівномірно розподіляємо його на грунті і закріплюємо там, де закінчується земляний або торф’яний горбок.

Четвертий крок- встановлюємо каркас, надійно фіксуємо ніжки в грунті і накриваємо ще раз агроплівкою (вибирайте грубшу агроплівку). Зафіксуйте шнурком чи кілочками агроплівку.

ukrittya_troyand_na_zimu111

Процес укриття троянди на зиму завершено.

У цій статті ми розглянули процес накриття однієї троянди, якщо у вас цілий ряд троянд, то простіше зробити накриття у вигляді тунельного парника, відповідно підгорнути троянди і накрити парник агроплівкою, а не замотувати кожну троянду окремо.

ukrittya_shtambovih_troyand

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Схожі записи