Як доглядати за жоржинами та зберігати їх зимою

Купуючи бульби жоржини у квіткових магазинах, уважно треба дивитися на бруньки у бульбах, а сама бульба має бути твердою і гладкою, це забезпечить цвітіння у перший рік.

Для пишного і тривалого цвітіння необхідно забезпечити правильний догляд протягом активного росту, в період формування бутонів, під час та після цвітіння. Та особливу увагу потрібно приділити зберіганню жоржини до весни.

mulchuvannya_zhorzhini

Мульчування грунту навколо жоржини

Мульчування ділянки відіграє важливу роль у догляді за жоржинами, адже це захист від слимаків і від бур’янів. Також мульча не дозволить грунту пересихати у спекотні дні.

Поливання та добриво для жоржини

Поливати жоржини потрібно рясно 1-2 рази на тиждень, але не дозволяйте волозі застоюватися в коренях: бульби жоржини схильні до загнивання. У сильну спеку зберегти вологу допоможе підгортання землі після поливу. Перед наступним поливанням, ґрунт від стебел потрібно відгребти, полити рослину, а потім знову підгорнути.

У процесі активного росту підживляти жоржини потрібно кожних 14 днів, чергуючи мінеральні добрива з органічними: мін добрива (15 г на 1 м3), настоянка коров’ячого гною (1:10) або пташиного посліду (1:20). З появою перших бруньок починають вносити суперфосфат і калійні добрива з розрахунку 30 г на відро води. Підживляти жоржини потрібно у ввечері, а найкраще після дощу.

pivyazuvannya_zhorzhini1

Опора для жоржини

У жоржини порожнисте стебло, і сильний вітер або рясний дощ можуть зламати його, тому необхідно підв’язати ці тендітні квіти до опори. Якщо ж стебло зламалося, потрібно прикласти до стебла міцну гілку, закріпити її, і сперти так щоб стебло не хиталося. Своєчасний і уважний догляд за жоржинами може зберегти навіть зламаний пагін, який буде тішити вас пишним цвітінням.

collage_ponponovidni-zhorzhini

Обрізування жоржини

Для досягнення максимально великих квітів жоржини, потрібно обрізати додаткові бутони. На кожній квітконіжці залишаємо 1-2 бутона, інакше суцвіття будуть менші за розміром і не такі декоративні.

Відцвілі бутони потрібно своєчасно видаляти, щоб вони не затримували формування і ріст нових бутонів. У жоржини високих сортів протягом усього сезону видаляйте нижні бічні пагони(вони забирають багато поживних речовин), а ці відростки можна використовувати як живці. У низькорослих (помпових, кактусових) і в одиночних кущів жоржини бічні пагони можна не видаляти, вони будуть більш пишніші.

kolazh-dekorativni-zhorzhini

Шкідники жоржини

Жоржинам загрожують такі шкідники: слимаки (їдять стебла), щипавки(обгризають бутони), трипси, попелиця, кліщі і гусениці. Від слимаків і щипавок допомагають відвари полину або чистотілу (при перших ознаках шкідників, раз на тиждень обробляйте рослину ввечері). Від трипсів, кліщів, попелиць і гусениць допомагає обприскування жоржини системними інсектицидами.

vikopuvannya_zhorzhin

Викопування жоржини

Після перших заморозків бульби жоржини потрібно викопати, обрізати листя й пагони, залишивши лише п’ять-десять сантиметрів стебла. Викопувати бульби жоржини краще вранці, в суху погоду, щоб вони встигли просохнути на повітрі і стати менш “крихкими”.

Обкопуємо бульбу жоржини на відстані 25 см від стебла, щоб обрізати довгі провідні коріння, акуратно підважте лопатою або вилами і витягуйте бульбу. Ретельно очистіть бульби від грудок землі, і переверніть їх для просушування.

promivannya_bulb_zhorzhini

Коли викопаєте всі бульби жоржини, промийте їх із садового шлангу водою, від грунту, в якому містяться мікроорганізми, що несуть захворювання.

zberigannya_zhorzhin_u_yasziku

Як зберігати жоржини до весни

Правильне зберігання жоржини взимку – це запорука успіху у їх вирощуванні. Щоб бульби добре збереглися, вони не повинні бути надто сухими ( навесні вони дають слабкі паростки). Недостатнє просушування призводить до того, що коріння під час зберігання згниють. Якщо на бульбах виявлені якісь пошкодження, їх потрібно підрізати, а потім присипати вугіллям. Кореневі шийки припудрюють попелом або крейдою, щоб вони під час зберігання не гнили.

Найкраще зберігати бульби жоржини в ящиках, пересипані сухим торфом, або тирсою хвойних порід, чи піском. Температура повітря 3-5 ° С, а вологість повітря має бути не більше 60-70% , приміщення в якому будуть зберігатися бульби жоржини, має добре провітрюватися.

zberigannya_zhorzhini_u_kvartiri

Якщо немає підвалу і вам доведеться зберігати бульби жоржини в квартирі, їх потрібно скласти в поліетиленові пакети (в них зробити дірочки голкою, щоб бульби дихали), присипати тирсою, піском або сухим торфом, туго зав’язати, викласти в картонні коробки і поставити у прохолодне місце, наприклад: на засклений балкон. В цьому випадку вам доведеться весь час пильнувати за температурою на вулиці, бо різке похолодання або морози, можуть знищити бульби жоржини.

Схожі записи