Павутинний кліщ – причини появи та методи боротьби

Павутинні кліщі – це комашки дуже малого розміру (від 1мм до 2мм), що плетуть павутинки, висмоктують соки у рослин. Вони можуть бути різного кольору: жовто-зелені, червоні, оранжеві, білі.

На початку зараження, павутинні кліщі знаходяться на нижній частині листків – це малесенькі крапочки, що рухаються. Листочки, уражені павутинним кліщем, змінюють колір, з’являються жовті крапочки, і листки завчасно опадають, далі кліщики переносяться на всю рослину, і вона втрачає вигляд та гине.

Павутинні кліщі можуть розповсюджуватись майже на всі кімнатні рослини, що знаходяться в теплому і сухому місці. Домашня троянда дуже схильна до зараження.

pavutinnii_klisz22

Як боротися з павутинним кліщем?

Попередити появу павутинного кліща можна, щоденно обприскуючи рослину. Якщо ж вже з’явилися шкідники, необхідно рослину ізолювати, поставити у прохолодне місце і використати хім. препарати: акарициди або інсектоакарициди – при необхідності обприскують два рази.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

На жаль, природні методи, такі як господарське мило, часник, цибуля, що є безпечними для людини не допомагають, а безпечних акарицидів практично не існує. У квіткових магазинах можна придбати вже готові розпилювачі з хім. препаратами для кімнатних рослин. Найбільш нешкідливі у квартирних умовах препарати авермектінової групи: Актофіт, Фітоверм, Вермітек. Це дуже хороші препарати, якщо ними правильно користуватися. Вони, на жаль, не діють на яйця шкідника, тому потрібно обробляти декілька разів. Дані препарати не діють при температурі нижче +19 ° С і не зберігаються розчинені довше доби.

При температурі +21 ° C необхідні мінімум 3 обробки з інтервалом 8 днів. При температурі+30 ° C – 3-4 обробки з інтервалом 4-5 днів. В іншому випадку нова самка встигає подорослішати (6-7 діб при +30 ° С) і відкласти нові яйця.

Після проведених процедур рослину потрібно занести у приміщення на карантин (подалі від інших кімнатних рослин в затінене місце). Коли рослина почне оновлюватись, десь приблизно через 3 тижні, треба поставити її на постійне місце.

Схожі записи