Паросткова муха – ознаки появи, методи боротьби

Паросткова муха (Hylemia cilicrura) поширена по всій території України. Пошкоджує кукурудзу а також гарбузові, насіння та сходи квасолі, буряка, шпинату, гороху, люпини, зернових та інших культур.

Сприяє поширенню паросткової мухи холодна волога погода, яка призводить до послаблення кукурудзи. Також її поширенню сприяють кліматичні проблеми. Неперебірливий до типу грунтів, однак найбілшої шкоди завдає якщо у грунті є велика кількість органіки (свіжі сидерати або гній).

Паросткову муху можна легко впізнати за наступними прикметами: це невелика комаха розміром 3-5 мм з трьома темно-коричневими полосками на спині та темною довгою лінією на черевці. Яйця білі, подовгасті близько 1 мм. Личинки більші за дорослих комах — до 7 мм, брудно-білі.
parostkova_muha_3

Протягом літа встигає розвинутись три покоління паросткової мухи. Зимівля відбувається на стадії личинки у грунті, а виліт відбувається у другій половині квітня. Кладка відбувається на вологий, бонатий на органіку грунт, особливо, якщо там є незаораний гній. Вже за 5-10 днів з’являються личинки, які вигризають середину кавуна, ушкоджують насіння, яке загниває, що у у підсумки призводить до рідшання сходів. Згодом личинки гризуть корінці сходів, роблять всередині їх ходи, такі рослини зазвичай гинуть.

parostkova_muha_2

Заходи захисту від паросткової мухи

На стадії підготовки до сівби необхідно уважно оглянути насіння щоб виявити личинки паросткової мухи. Обробити насіння до початку сівби, а її слід проводити в оптимально ранні терміни. Оранку на зяб слід проводити 2-3 рази протягом сезону.

Проводити систематичний контроль та видалення бур’янів. Видалення з поля та знищення післяжнивних залишків.

Застосування інсектицидів у перід сівби.

Схожі записи