Коли садити садові лілії?

Важливо не тільки правильно вибрати період, але й грамотно посадити цибулини лілій у грунт, забезпечити належний догляд за ліліями в період бутонізації, під час цвітіння і після того, як вона відцвіте.

Садити лілії можна і навесні, і восени. Можна садити лілії навіть влітку.

Коли садити лілії

Висаджування весною

Весняне висаджування найкраще, оскільки ми уникаємо ризику розмокання і вимерзання цибулин у відкритому грунті. Навесні швидко ростуть корені, тому приймаються лілії краще. Весняне висаджування особливо важливе для пізніх лілій (східні гібриди). У березні можна садити тибетські і тигрові лілії, Східні, трубчасті та азіатські гібриди; махрові лілії висаджують, як тільки розтане сніг і грунт розмерзне. Решта сортів лілій садять у другій половині квітня, захищаючи цибулини від морозів шаром мульчі (струшка, листя, торф, компост).

planting_lilies

Висаджування восени

У першій декаді серпня приступають до викопування, поділу і пересадки чотирирічних і п’ятирічних лілій. Це пов’язано з ослабленням їх цвітіння через виснаження ґрунту і браку площі розвитку для цибулин. Іноді пересаджують лілії частіше – раз на 2-3 роки. Частіше викопують лілії, якщо є загроза появи шкідника – трипса, який поїдає луски цибулин, або через сильне зараження лілій сірою гниллю (потрібно змінити місце висадки).

Якщо ваші лілії ростуть занадто густо, восени потрібно їх розсадити та розділити цибулини. Після закінчення цвітіння лілії і до моменту її пересадки повинно пройти 1-1,5 місяця для того, щоб цибулина набралась сили – стала великою, щільною і пружною. На цей процес впливають всі фактори: тепло, наявність вологи, а також підживлення.

Терміни пересадки лілій можуть бути перенесені на середину-кінець серпня або навіть на вересень, це визначається станом цибулин: після цвітіння цибулини лілій бувають сильно виснажені, втрачають масу, стають пухкими; луски стають тонкими і в’януть.

Підготовка цибулин лілії

Перед висадкою цибулини у грунт, потрібно її почистити від іржавих лусочок з бурими плямами, обрізати підгнилі і зів’ялі частини, також обрізати занадто довге коріння. Якщо цибулина купленої навесні лілії має занадто великий паросток, то садити її треба похило.

planting_lilies1

Висаджування лілій

Пора року для висаджування лілій не має значення: і навесні, і ранньої осені – принцип посадки однаковий.

У лунку насипають пісок, кладуть на нього цибулину, розправляють її коріння, присипають землею і рясно поливають, щоб цибулини швидше вкоренилися. Якщо ви садите східні, азіатські і ЛА-гібриди, замульчуйте місце висадки тирсою або торфом шаром 5 см. Глибина посадки цибулин лілій залежить від їх типу, розміру та механічного складу грунту. Зазвичай, цибулину висаджують на глибину в три рази більшу за діаметр цибулини.

Відстань між цибулинами лілій при посадці залежить від висоти рослин. Великі лілії висаджують через 20-25 см, невисокі – на відстані 10-15 см одну від одної.

Після висадки лілії необхідно замульчувати, щоб волога у грунті зберігалася якомога довше.

Також читайте:Лілії. Види лілійЯк доглядати садові лілії

Схожі записи