Як доглядати садові лілії?

Вирощувати садові лілії різних сортів зовсім неважко, якщо знати, як доглядати за ліліями протягом усього сезону.

На пишне та тривале цвітіння садових лілій впливає багато різних чинників: яскравість світла, грунт, полив та підживлення.

Яскравість світла

Вибираючи місце для висадки лілій, обов’язково врахуйте висоту рослини та розмір квітки для формування клумби. Лілії добре ростуть на яскравому сонці, але люблять і півтінь. Сонячне освітлення протягом усього дня для лілій необов’язкове, але бажане в першій половині дня.

tigrova_liliya

Грунт

Ліліям для росту необхідна пухка, поживна, дренована земля ( легкі суглинні, удобрені грунти, окультурені городні землі). На важких, сирих, неокультурених грунтах цибулини лілій загнивають через скупчування вологи між лусками.

Полив

Помірна вологість грунту для лілій необхідна протягом усього сезону. В літний посушливий період лілії необхідно поливати під корінь, листя при поливі мочити небажано. Найбільша потреба у воді буває в першій половині літа, в період бутонізації, а також після цвітіння, коли у лілій починається формуватися цибулина і відбувається накопичення запасів поживних речовин на зиму.

bila_liliya

Підживлення

Навесні, до появи пагонів лілій, робимо перше підживлення азотними добривами, наприклад, аміачна селітра (1 столова ложка на 1 м 2). Через 30 днів робимо друге підживлення попелом (100 г / м 2). Вносити попіл можна кілька разів за сезон. Підживлення попелом дає хороші результати: квітки лілій стають більшими, забарвлення більш насичене і рослини стійкіші до хворіб.

Коли у лілій з’являться бутони, слід провести третє підживлення селітрою.

Підживлення цибулин дуже потрібне, адже коріння лілій продовжує розвиватися, і цибулина набирає поживні речовини на наступний рік.

american_hybrid_lilies11

Прополювання та мульчування садових лілій

Необхідно прополювати грунт навколо висаджених лілій, щоб бур’яни не забирали поживні речовини з грунту. Мульчування грунту між ліліями захистить від бур’янів та збереже вологу.

Обрізка лілій

Зрізаючи квіти, постарайтеся зберегти якомога більше листя на стеблі. Видалення листя (1/3 і більше) призведе до гіршого цвітіння або його відсутності в майбутньому році.

obrizka_lilii

Розмноження лілій

При пересадці новими цибулинами, ”дітки” акуратно відрізають, вони цвістимуть через 2-3 роки. Якщо розмножувати бульбочками, що знаходяться у пазухах листків на стеблі, то їх потрібно збирати в кінці літа і висаджувати на глибину 3-4 см, прикрити землею на зиму; зацвітуть вони через 4-5 років. Розмноження лусками: треба акуратно відділити луски цибулини, обробити марганцівкою або попелом і висадити у піщаний грунт весною, а восени утворяться нові цибулинки.

sort_shuksan

    Хвороби та шкідники

  • З шкідників небезпеку для лілій представляють Лілійний жук ( Lilioceris lilii), лілійна муха та попелиця. Лілійний жук зі своїми личинками об’їдають бутони і листя. Жуків можна зібрати вручну, бо їх червоні спинки добре помітні на квітці, але якщо вони встигли сильно розплодитись, доведеться обприскувати лілії карбофосом, Актеліком, фітовермом або Актарою.
    liliya_mrs__r_o__backhouse

    При зараженні лілій шкідниками личинки хруща та трипси, з якими дуже важко боротися, необхідно використати препарати Мухоїд, Грізлі, Грім. Проти мишей, які люблять ласувати цибулинами лілій, використовують припудрення грядок сіркою або висаджуюють між ліліями нарциси і рябчики, які відлякують гризунів своїм запахом.

  • Хвороби

    Від зайвого зволоження грунту, у садових лілій можуть розвиватися фузаріоз – цибулинна і бактеріальна гниль, або мокра гниль, в результаті чого рослини жовтіють і сохнуть. Загнилі цибулини потрібно витягти з землі і знищити. Щоб врятувати лілії, потрібно обприскувати їх антигрибковими розчинами, наприклад, бордоською рідиною або Фітоспоріном.

    В якості запобіжних заходів потрібно щорічно спалювати всі рослинні залишки лілій (стебла, листя), ділити їх, щоб не було загущення. Крім того, мульчування грунту між ліліями, щоб попередити появу бур’янів.

Укриття на зиму

Після осінньої пересадки, місце висадки цибулин лілії потрібно вкрити на зиму листям, ялиновим гіллям або торфом.

Інші статті про лілії:

Лілії. Види лілійКоли садити садові лілії?

Схожі записи