В’юнка рослина Азарін – види та догляд
Азарін – це декоративна невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду і може використовуватися для прикраси садів, альтанок, балконів та терас. При правильному догляді азарін буде радувати вас своїм яскравим цвітінням протягом усього літа.
Азарін – це декоративна рослина, яка відноситься до сімейства В’юнових. У природньому середовищі його можна зустріти у Південній Америці.
Азарін – це багаторічна в’юнка рослина, яка може досягати у висоту 2-3 метрів. Має тонке, гнучке стебло, яке може витися навколо опори. Листя азаріна яскраво-зеленого кольору, овальної або серцеподібної форми. Квітки азаріна трубчасті, зібрані в пазушні суцвіття. Забарвлення квіток може бути різним: фіолетовим, синім, білим, рожевим, жовтим.
Види азаріни
- У природі існує близько 100 видів азаріну. Найпопулярнішими видами азарину є:
- Азарін повзучий (Asarina procumbens) – найпоширеніший вид азарину, який вирощується в садах.
- Азарін Віслеценовий (Asarina wislizenii) – відрізняється великими квітками блакитного або світло-фіолетового кольору.
- Азарін клематисоподібний (Asarina clematis) – має яскраво-червоні квітки.
- Азарін пурпуровий (Asarina purpusii) – має лілово-фіолетові квітки.
Як доглядати за Азаріном
Азарін – це невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду. Для посадки азарину слід вибрати сонячне або напівтінисте місце з родючим, добре дренованим ґрунтом. Азарін не переносить застою води в ґрунті.
Освітлення для азаріна
Азарін – це світлолюбна рослина, яка потребує багато сонячного світла. Для посадки азаріна слід вибрати сонячне, напівсонячне місце, захищене від сильного вітру.
Ґрунт для азаріна
Азарін гарно росте на родючих, добре дренованих ґрунтах. Перед посадкою азаріна ґрунт слід перекопати і внести органічне чи мінеральне добриво.
Як поливати азарін
Азарін потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння. Поливати азарін слід рясно, але не допускати застою води в ґрунті.
Підживлення азаріна
Азарін підживлюють мінеральними добривами 2-3 рази за сезон. Перше підживлення проводять раньою весною азотними добривами. Друге підживлення проводять влітку,перед початком цвітіння, універсальними для квітучих рослин добривами. Третє підживлення проводять восени калійними добривами, для підготовки рослини до зимівлі.
Обрізка азаріну
Азарін не потребує регулярної обрізки. Однак, для того, щоб рослина мала більш компактну форму, її можна обрізати після цвітіння.
Зимівля азаріну
У регіонах з холодними зимами азарін слід вкривати на зиму. Для цього рослину вкривають ялиновим гіллям або листям.
Розмноження азаріну
- Азарін можна розмножувати насінням, живцями або поділом куща.
Розмноження насінням:
Насіння азаріну висівають у відкритий ґрунт навесні, після того, як мине загроза заморозків. Для цього в ґрунті роблять лунки глибиною 1-2 см, в які висівають насіння. Посіви поливають і мульчують торфом. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
Розмноження живцями
Живці азаріну нарізають влітку, після цвітіння. Живці повинні бути довжиною 10-15 см. Їх висаджують у ємності з пухким, добре дренованим ґрунтом. Живці поливають і вкривають плівкою. Кореневища з’являються через 2-3 тижні.
Розмноження поділом куща
Кущ азаріну можна ділити влітку, після цвітіння. Для цього кущ викопують, ділять на частини і висаджують на нові місця.
Шкідники і хвороби азаріну
Азарін може уражатися павутинним кліщем, тлю і білокрилкою. Для боротьби з шкідниками використовують інсектициди.