квіти портулак

Портулак: вирощування з насіння

Портулак (лат. Portulaca) – чарівний килимок у вашому саду, рід трав’янистих однорічних рослин з родини Портулакових (Portulacaceae), що налічує близько 100 видів. Ці невибагливі й барвисті рослини родом з тропічних і субтропічних регіонів світу. Їх цінують за декоративне листя, квіти та повзучі стебла, які рясно цвітуть протягом усього літа.

Портулак використовується в ландшафтному дизайні для створення килимів, бордюрів, альпійських гірок.

Портулак має м’ясисті, соковиті, повзучі стебла, що утворюють щільний килим. Довжина стебел може сягати 20-50 см. Листя портулаку м’ясисте, дрібне, циліндричної форми, зеленого, жовтого, або пурпурового кольору. Квіти портулаку дрібні, але численні, з 5 пелюстками, різного забарвлення: білі, жовті, помаранчеві, рожеві, пурпурові. Квітки відкриваються лише в сонячну погоду. Плід портулаку – коробочка з дрібним насінням.

Види портулаку:

  • Портулак городній (Portulaca oleracea) – найпоширеніший вид. Має зелене листя й жовті квіти. Використовується в кулінарії. З листя та стебел готують салати, супи, соуси.
  • Портулак крупноквітковий (Portulaca grandiflora) – має м’ясисте листя й великі квіти різного забарвлення.
  • Портулак махровий (Portulaca terry) – має махрові квіти.
Потрулак городній

Вирощування портулаку з насіння:

Насіння портулаку висівають на розсаду в кінці лютого – на початку березня. Для посіву підходить пухкий, вологоємний ґрунт. Насіння розсипають по поверхні ґрунту й зволожують. Насіння не потребує загортання. Сходи з’являються через 7-10 днів. Після появи 2-3 справжніх листків сіянці пікірують. Розсаду портулаку висаджують у відкритий ґрунт у кінці травня – на початку червня, коли мине ризик заморозків. Розсаду рекомендується загартувати перед висадкою.

Як доглядати за портулаком:

  • Освітлення: Портулак любить сонячні місця. У тіні рослина цвіте менш рясно.
  • Ґрунт: Рослина добре росте на пухких, дренованих ґрунтах.
  • Полив: Портулак потребує помірного поливу. Не можна допускати пересихання ґрунту, але й не можна заливати рослину.
  • Підживлення: Під час цвітіння портулак рекомендується підгодовувати комплексними добривами.
  • Шкідники: Портулак може пошкоджуватися попелицею.

Схожі записи