|

Амарант: вирощування, догляд, розмноження

Амарант – це невибаглива харчова рослина, яка може вирощуватися як в саду, так і в кімнатних умовах. Насіння амаранту багате на вітаміни і мінералів, їх використовують у їжу, а також у косметології.

Амарант – це однорічна рослина, яка родом з Південної Америки. Вона має яскраво забарвлені листя і квіти, які можуть бути однотонними або строкатими. Амарант є популярною садовою рослиною, а також його часто використовують в кулінарії та народній медицині.

Види амаранту

  • Існує понад 60 видів амаранту, але найбільш популярними є такі:
  • Амарант запушений (Amaranthus caudatus) – має яскраво-червоні квітки, які утворюють довгі, висячі суцвіття.
  • Амарант хвостатий (Amaranthus hypochondriacus) – має яскраво-жовті квітки, які утворюють великі, розкішні суцвіття.
  • Амарант багряний (Amaranthus tricolor) – має яскраві, строкаті квіти, які можуть бути червоними, жовтими, помаранчевими, білими або зеленими.
amarant_nasinnya

Корисні властивості амаранту

Амарант – це дуже поживна рослина. Він містить багато білка, вітамінів і мінералів. Амарант також є хорошим джерелом антиоксидантів.

Білок амаранту є повноцінним, тобто містить всі дев’ять незамінних амінокислот. Амарант також містить багато вітамінів групи В, вітамінів А, С, Е і К, а також мінералів кальцію, заліза, магнію, фосфору і цинку.

Антиоксиданти в амаранти допомагають захищати організм від пошкоджень, викликаних вільними радикалами.

Збір амаранту

Амарант можна збирати, коли листя і стебла досягнуть бажаного розміру. Листя можна збирати по одному, а стебла можна збирати цілком. Зібране листя і стебла можна вживати в їжу свіжими або консервованими.

Корисні властивості амаранту

Амарант – це дуже поживна рослина. Він містить багато білка, вітамінів і мінералів. Амарант також є хорошим джерелом антиоксидантів.

Білок амаранту є повноцінним, тобто містить всі дев’ять незамінних амінокислот. Амарант також містить багато вітамінів групи В, вітамінів А, С, Е і К, а також мінералів кальцію, заліза, магнію, фосфору і цинку.

Антиоксиданти в амаранти допомагають захищати організм від пошкоджень, викликаних вільними радикалами.

Застосування амаранту

Амарант можна використовувати в різних цілях. Його можна вживати в їжу, використовувати в кулінарії, у медицині та косметології.

Амарант можна вживати в їжу в свіжому, вареному, сушеному або замороженому вигляді. Його можна додавати в салати, супи, страви з рису, овочі та інші страви. Амарант також можна використовувати для приготування борошна, крупи і макаронів.

Амарант має ряд лікувальних властивостей. Він допомагає зміцнювати імунітет, покращувати роботу серця і судин, знижувати рівень холестерину, захищати організм від раку і інших захворювань.

Амарант також можна використовувати в косметології. Його можна використовувати для приготування масок для обличчя, волосся і тіла. Маски з амаранту допомагають поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів.

amarant_4

Догляд за амарантом

Амарант – це невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду. Однак для гарного росту їй необхідний регулярний полив, прополювання та розпушування ґрунту.

Посадка амаранту

Амарант найкраще висаджувати на сонячному місці з пухким і добре дренованим ґрунтом. Ґрунт слід підготувати, додавши компосту або перегною. Насіння амаранту можна висаджувати прямо в ґрунт навесні, коли температура ґрунту досягне 15 градусів за Цельсієм. Відстань між рослинами повинна становити близько 30 сантиметрів.

Як поливати амарант

Амарант потребує регулярного поливу, але не любить перезволоження. Грунт повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Однак важливо не перезволожувати ґрунт, оскільки це може призвести до загнивання коренів.

amarant_3

Прополювання амаранту у відкритому грунті

Амарант швидко зростає і може швидко заглушити бур’яни. Тому важливо регулярно прополювати рослини, щоб запобігти росту бур’янів.

Розпушування ґрунту навколо рослини

Розпушування ґрунту допомагає поліпшити аерацію та дренаж ґрунту. Це також допомагає запобігти утворенню кірки на поверхні ґрунту.

Підживлення амаранту

Амарант також потребує підживлення. Перше підживлення проводять через 2-3 тижні після висадки рослини в грунт. Потім підживлюють його кожні 2-3 тижні до кінця цвітіння. Для підживлення використовують комплексні добрива для квітучих рослин.

Шкідники та хвороби

Амарант порівняно стійкий до шкідників і хвороб. Однак він може бути уражений попелицею, тлю, борошнистою росою та іншими захворюваннями. У разі появи шкідників або хвороб слід використовувати відповідні пестициди або фунгіциди.

Підготовка до зими амаранту

У регіонах з холодним кліматом амарант вирощується як однорічна рослина. У регіонах з м’яким кліматом амарант можна вирощувати як багаторічну рослину. Для цього в осінню пору року рослину викопують з грунту і пересаджують в горщик. Горщик з рослиною зберігають в прохолодному місці (при температурі 5-10 °C). Навесні рослину переносять назад в грунт.

Розмноження амаранту

  • Амарант розмножується насінням, живцями та діленням куща.
  • Розмноження насінням. Насіння амаранту висівають навесні в неглибокий контейнер з зволоженим субстратом. Субстрат повинен бути легким і повітропроникним. Насіння присипають тонким шаром субстрату і злегка утрамбовують. Контейнер накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Сходи з’являються через 7-10 днів. Після появи 2-3 справжніх листків сіянці пікірують в окремі горщики.
  • Розмноження живцями.Живці амаранту нарізають навесні або влітку. Живці повинні бути довжиною 10-15 см. їх висаджують у ємність з зволоженим субстратом. Субстрат повинен бути легким і повітропроникним. Живці присипають тонким шаром субстрату і злегка утрамбовують. Ємність накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Живці вкорінюються через 2 – 3 тижні.
  • Розмноження діленням куща. Розмноження діленням куща проводять навесні. Для цього дорослу рослину викопують з грунту і ділять на кілька частин. Кожна частина повинна мати кореневу систему і кілька пагонів. Частини висаджують у окремі горщики.

Схожі записи