|

Альстремерія: догляд і розмноження

Альстремерія – це красива і невибаглива рослина, яка може вирощуватися як в саду, так і в кімнатних умовах. При правильному догляді вона буде тішити вас своїм цвітінням протягом тривалого часу.

Альстремерія – це багаторічна рослина, яка родом з Південної Америки. Вона має яскраві квіти різноманітних кольорів, які можуть бути однотонними або строкатими. Альстремерія є популярною садовою рослиною, а також її часто вирощують в кімнатних умовах.

Види Альстремерія

При виборі виду альстремерії необхідно враховувати кліматичні умови вашого регіону. Якщо ви живете в регіоні з холодним кліматом, то вам слід вибирати морозостійкі види альстремерії, такі як альстремерія бліда і альстремерія чилійська. Якщо ви живете в регіоні з помірним кліматом, то вам слід вибирати невибагливі види альстремерії, такі як альстремерія рожева і альстремерія перуанська.

  • Існує близько 60 видів альстремерії, але найбільш популярними є такі:
  • Альстремерія бліда (Alstroemeria pallida) – це найбільш поширений вид альстремерії. Вона має великі, яскраво-рожеві квіти з білою серединою. Альстремерія бліда є морозостійкою рослиною, тому її можна вирощувати в регіонах з холодним кліматом..
  • Альстремерія чилійська – це також морозостійкий вид альстремерії. Вона має ніжні, біло-рожеві квіти з жовтим центром. Альстремерія чилійська – це більш компактна рослина, ніж альстремерія бліда.
  • Альстремерія рожева (Alstroemeria rosea) – це невибаглива рослина, яка може вирощуватися в регіонах з різним кліматом. Вона має яскраві, рожеві квіти з жовтим центром. Альстремерія рожева – це більш високоросла рослина, ніж альстремерія бліда і альстремерія чилійська.
  • Альстремерія перуанська (Alstroemeria peruviana) –це теплолюбна рослина, яка не переносить морозів. Вона має яскраві, помаранчеві квіти з жовтим центром. Найбільш високоросла рослина з усіх видів альстремерії
  • Альстремерія пурпурова (Alstroemeria purpurea) – це морозостійкий вид альстремерії. Вона має яскраві, пурпурно-рожеві квіти з жовтим центром. Альстремерія пурпурова – це більш компактна рослина, ніж альстремерія перуанська.
alstremeriya_5

Як доглядати за альстремерією

Альстремерія – це відносно невибаглива рослина, але для її гарного росту і цвітіння необхідно дотримуватися деяких правил.

Яскравість світла для альстремерії

Альстремерія любить яскраве, але розсіяне освітлення. У тіні вона буде погано цвісти, а на сонці її листя може обгоріти.

Температура для альстремерії

Альстремерія добре переносить спеку, але при цьому не любить холоду. Оптимальна температура для її росту та розвитку становить 18-25 °C.

alstremeriya_4

Як поливати альстремерію

Альстремерія потребує регулярного поливу, але не любить перезволоження. Грунт повинен бути постійно вологим, але не мокрим.

Внесення добрив для альстремерії

Альстремерія потребує підживлення. Перше підживлення проводять через 2-3 тижні після висадки рослини в грунт. Потім підживлюють її кожні 2-3 тижні до кінця цвітіння. Для підживлення використовують комплексні добрива для квітучих рослин.

Як та коли пересалдувати альстремерію

Альстремерія потребує регулярної пересадки. Молоді рослини пересаджують щороку, а дорослі – кожні 2-3 роки. Пересадку проводять весною.

alstremeriya_3

Зимівля для альстремерії

Альстремерія є теплолюбною рослиною, тому взимку її необхідно зберігати в прохолодному місці (при температурі 10-12 °C). Поливають рослину взимку рідко, щоб не допустити перезволоження.

Розмноження альстремерії

  • Альстремерія розмножується насінням, живцями та діленням куща.
  • Розмноження насінням. Насіння альстремерії висівають навесні в неглибокий контейнер з зволоженим субстратом. Субстрат повинен бути легким і повітропроникним. Насіння присипають тонким шаром субстрату і злегка утрамбовують. Контейнер накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Після появи 2-3 справжніх листків сіянці пікірують в окремі горщики.
  • Розмноження живцями. Живці альстремерії нарізають навесні або влітку. Живці повинні бути довжиною 10-15 см їх висаджують у ємність з зволоженим субстратом. Субстрат повинен бути легким і повітропроникним. Живці присипають тонким шаром субстрату і злегка утрамбовують. Ємність накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Живці вкорінюються через 2-3 тижні. Після вкорінення живці пересаджують в окремі горщики.
  • Розмноження діленням куща. Розмноження діленням куща проводять навесні або влітку. Для цього дорослу рослину викопують з грунту і ділять на кілька частин. Кожна частина повинна мати кореневу систему і кілька пагонів. Частини висаджують у окремі горщики.
alstremeriya_2

Захворювання та шкідники

Альстремерія може уражуватись грибковими захворюваннями, такими як борошниста роса, іржа та чорна плямистість. Для лікування цих захворювань використовують фунгіциди.

Альстремерія також може уражатися шкідниками, такими як павутинний кліщ, щитівка та трипси. Для боротьби з цими шкідниками використовують інсектициди.

Схожі записи