плюмерія

Плюмерія (Plumeria): тропічна красуня у вашому домі

Плюмерія (Plumeria) – це рід тропічних дерев або кущів, що належить до родини Apocynaceae. Цей рід налічує близько 8 видів, які родом з Південної та Центральної Америки, а також з Карибського басейну.

Плюмерія може досягати висоти від 2 до 8 метрів. Її листя шкірясте, еліптичної або овальної форми, темно-зеленого кольору. Квітки великі, ароматні, з 5 пелюстками, білого, жовтого, рожевого або червоного кольору. Цвітіння плюмерії припадає на літо-осінь.

Види плюмерії:

  • Plumeria alba:  має білі квіти з жовтим центром.
  • Plumeria rubra:  має червоні квіти.
  • Plumeria pudica:  має рожеві квіти.
  • Plumeria obtusa: має жовті квіти.

Як доглядати за плюмерією

Освітлення: Плюмерія потребує багато сонячного світла. Найкраще розмістити її на сонячному місці, де вона буде отримувати щонайменше 6 годин прямого сонячного світла на день.

Температура: Плюмерія не морозостійка рослина. Їй комфортно при температурі від 20 до 30°C. Взимку плюмерію потрібно тримати в теплому приміщенні при температурі не нижче +10°C.

Полив: Плюмерію потрібно поливати регулярно, але не допускати застою води. Перед поливом переконайтеся, що ґрунт просох на 2-3 см в глибину.

Вологість: Плюмерія любить вологе повітря. Ви можете підвищити вологість повітря навколо рослини, розмістивши її на піддоні з галькою і водою або обприскуючи її водою з пульверизатора.

Ґрунт: Плюмерія потребує добре дренованого ґрунту. Ви можете використовувати готовий ґрунт для кактусів і сукулентів або зробити свій власний ґрунт, змішавши в рівних частинах компост, пісок і перліт.

Підживлення: Плюмерію можна підгодовувати комплексним добривом для квітів протягом вегетаційного періоду.

Обрізка: Плюмерію можна обрізати протягом вегетаційного періоду. Обрізка стимулює ріст нових пагонів і цвітіння.

Шкідники та хвороби: Плюмерія стійка до шкідників та хвороб.

Як плюмерія розмножується:

Плюмерію можна розмножити насінням, живцями та відводками.

  • Розмноження насінням: Насіння плюмерії можна висівати навесні. Перед посівом насіння потрібно замочити в теплій воді на 24 години.
  • Розмноження живцями: Живці плюмерії можна заготовляти протягом вегетаційного періоду. Живці з 2-3 вузлами висаджують у пухкий ґрунт і накривають плівкою.
  • Розмноження відводками: Відводки можна отримати, пришпилив гілку плюмерії до землі.

Плюмерія – це красива та ароматна рослина, яка може стати окрасою будь-якого дому.

Схожі записи