платикодон

Платикодон – догляд

Платикодон, також відомий як широкодзвоник, – це багаторічна трав’яниста рослина, що родом зі Східної Азії. Ця невибаглива квітка здобула популярність завдяки своїм яскравим квітам у формі дзвіночків, які рясно цвітуть протягом літа. Платикодон використовується для декоративного оформлення садів, клумб, бордюрів. Його також можна вирощувати в горщиках на балконах і терасах.

Платикодон – це невибаглива і красива багаторічна квітка, яка стане чудовою окрасою вашого саду. Висота платикодона 40-60, листя ланцетні, зелені, з зубчастими краями. Квіти великі, у формі дзвоника, 5-8 см в діаметрі, колір квітів різноманітний синій, білий, рожевий, пурпуровий, цвіте червень-серпень.

Види платикодона:

  • Платикодон велико-квітковий (Platycodon grandiflorus) – найпоширеніший вид, з
    синіми, білими, рожевими або пурпуровими квітами.
  • Платикодон щитковий (Platycodon grandiflorus var. mariesii) – має більш дрібні квітки, але цвіте довше.
  • Платикодон atropurpurea – має темно-пурпурові квіти.

Як доглядати за платикодоном

Де садити платикодон?: Платикодон любить сонячні місця, але може рости і в півтіні. Уникайте садити його в місцях з постійним тінню, де цвітіння може бути менш рясним.

Ґрунт: Платикодон добре росте на пухких, дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією. Додайте компост або перегній в ґрунт перед посадкою, щоб покращити його родючість.

Полив: Регулярно поливайте платикодон, особливо в період цвітіння. Не допускайте пересихання ґрунту, але й не заливайте рослину. Найкраще поливати вранці або ввечері, коли сонце не таке активне.

Підживлення: Підгодовуйте платикодон 2-3 рази за сезон комплексним добривом для квітів. Не перегодовуйте рослину, оскільки це може призвести до надмірного розростання листя на шкоду цвітінню.

Обрізка: Видаляйте відцвілі квіти, щоб стимулювати цвітіння. Після закінчення цвітіння можна обрізати стебла на 1/3.

Пересадка: Платикодон не потребує частої пересадки. Пересаджуйте його раз на 4-5 років, коли кущ розростеться.

Розмноження: Платикодон можна розмножити насінням, діленням куща або живцями.

Розмноження платикодона з насіння

  • Покрокова інструкція посіву насіння платикодону на розсаду: Сіяти насіння платикодону на розсаду протрібно у лютому березні, насіння платикодону дуже дрібне. Заповніть ємності пухкий, дренованим ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Зробіть борозенки глибиною 1-2 см. Рівномірно розподіліть насіння в борозенки. Присипте насіння ґрунтом. Злегка утрамбуйте ґрунт. Полийте ґрунт теплою водою. Накрийте ємності плівкою або склом. Поставте ємності в тепле, світле місце. Регулярно поливайте ґрунт, не допускаючи його пересихання. Після появи сходів зніміть плівку або скло. Коли сіянці розростуться, розпикуйте їх в окремі горщики. Загартуйте розсаду перед висадкою у відкритий ґрунт. Пересаджуйте розсаду у відкритий ґрунт у травні-червні. Висаджуйте рослини на відстані 20-30 см один від одного.
  • Посів насіння у відкритий ґрунт: Сіяти насіння платикодону на розсаду протрібно у травні – червні. Грунт має бути пухкий, дренований ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією, присипте піском місце висаджування. Висівайте насіння платикодону на сонячне або злегка затінене. Рівномірно розподіліть насіння в по поверхні грунту, присипати не потрібно, насіння дуже дрібне. Полийте ґрунт теплою водою акуратно краще сіяти у вологий грунт. Регулярно поливайте ґрунт, не допускаючи його пересихання. Проріджуйте сходи, коли вони зійдуть. Платикодон зацвітає в перший рік після посіву.
  • Ділення куща проводять ранньою весною або восени.
  • Живцювання можна провести влітку.

Хвороби та шкідники платикодона:

Платикодон стійкий до хвороб і шкідників. У деяких випадках може уражатися борошнистою росою або попелиць.

Схожі записи