Дельфініум – вирощування з насіння. Догляд

Дельфініум це травяниста рослина, яка красиво цвіте. На тонкому стеблі зацвітають безліч чарівних квіток, пелюстки яких можуть бути рожевих, блакитних, фіолетових або синіх відтінків. Ця квітка має декілька назв: шпорник або живокіст. Ця стаття вам допоможе виростити цю чудову квітку з насіння, а також правильно посадити дельфініум на постійне місце та доглядати її протягом року.

Рід дельфініума представлений однорічними та багаторічними, низькорослими, середньорослими та високорослими рослинами, що об’єднуються, приблизно, в 450 різних видів. Однорічних дельфініумів налічується близько 40 видів. У Китаї в природньому середовищі можна зустріти приблизно 150 видів дельфініумів. Також вони зустрічаються на всій території Південно-Східної Азії, у Південній та Північній півкулі, в горах тропічної Африки. Свою назву квітка отримала на честь давньогрецького міста Дельфи, в якому дуже багато росло цієї рослини.

delfinium_rozsada

Як виростити дельфініум з насіння

Щоб виростити дельфініум з насіння потрібно знати декілька секретів.

Для висівання використовують тільки свіжі насіння. Щоб покращити проростання насіння його потрібно стратифікувати протягом тижня в холодильнику.

Насіння дельфініума потрібно садити в лютому, тому що розсада розвивається дуже повільно.

Отже починаємо висівання, перед висіванням насіння потрібно знезаразити, для цього можна використати марганцовку (рожевий колір), перекісь водню 3%, фітоспорин – замочити насіння протягом 15 хв. Або ж одразу після висівання пролити посіви фунгіцидом, наприклад, Енергодар, Магнікур енерджі.

Грунт повинен бути легким повіртопроникним, найкраще використати універсальний або для розсади.

Посів насіння. Насіння розподіляються по поверхні грунту в контейнері і зверху присипаються невеликим шаром грунту, приблизно, 3 мм. Після посіву насіння потрібно полити шляхом обприскування. Посаджене насіння накривають плівкою і ставлять в тепле місце з температурою від 19-22 градусів Цельсія. Сходить насіння приблизно 7-14 днів.

Після того, як виростуть 2 – 4 справжніх листки розсаду пересаджують в окремі горщики об’ємом по 200-300 мл в з наступним підрощуванням їх при температурі не вище 20градусів С . Субстрат для розсади повинен бути підготовлений так само, як для посіву насіння – стерильний грунт ( пролитий за 1-2 дні до пікіровки марганцовкою або фітоспорином або триходермою, енергодар…).

Поливати розсаду дельфінфума потрібно помірно, щоб не з’явилася «чорна ніжка», яка призведе до загибелі розсади. З травня розсаду дельфініума потрібно поступово привчати до свіжого повітря,і до прямих сонячних променів. Для цього виносьте розсаду на відките повітря починаючи з 15 хв і щодня збільшуючи до 24 год.

Підживляти розсаду дельфініума потрібно до висаджування у відкритий грунт 2-3 рази комплексним мінеральни добривом.

delfinium_odnorichnii

Як і де висаджувати дельфініум

Після того як нічні заморозки минуть можна зайнятися висадкою дельфиниумов в квітник. Місцем для висаджування дельфініума повинно бути сонячним, а в грунті не повинна застоюватися вода. Садити розсаду дельфініума краще ввечері у посадкові ямки, які у двічі більші за розсадні горщики на відстанні 50-70 см. У кожну ямку треба всипати компост (перегною), 5 гр комплексного добрива, а також жменю деревно попелу. Далі, все ретельно перемішати з грунтом таким чином, щоб добрива не опинилися на кореневій системі рослини. Вирийте ямку посадіть туди розсаду дельфініума, полийте і загорніть, втрамбуйте.

delfinium_1

Догляд за дельфініумом після висаджування

Після висаджування приблизно через 2-3 тижня потрібно підживити дельфініум азотним добривом. Азотне добриво допоможе наростити зелену масу. Далі, потрібно підживляти 1 раз в місяць комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин. Для досягнення максимально пишного цвітіння дельфініума, його потрібно нормувати квітоносами, тобто вибрати від 3 до 5 сильних квітоносів з куща, а решта видалити. Видаляти треба менш міцні квітоноси, зрізавши біля поверхні грунту. Для високорослих дельфініумів потрібно встановити опору. Полив дельфініума потрібно проводити в міру підсихання грунту.

Дельфініум після цвітіння

Після цвітіння суцвіття потрібно обрізати і зібрати, при необхідності, насіння. Через деякий час у дельфініума виростуть нові квітоноси – повторне цвітіння. Між 1-м і 2-м цвітінням можна провести поділ 2-3-4 річного кущика (в останні літні або перші осінні дні). Рослина викопується і обережно розрізається гострим ножем або розділяється. При цьому стежте за тим, щоб бруньки відновлення не були пошкоджені. Зрізу обробіть деревним попелом і посадіть на нове місце.

delfinium_visokoroslii

Чим може хворіти дельфініум. Шкідники дельфініума.

Борошниста роса – з’являється білуватий наліт на листі, з часом стає бурим.

Чорна плямистість – на листочках можуть з’явитися плями чорного забарвлення, які розходяться від низу кущика до верху.

Кільцева плямистість – листові пластини покриваються плямами жовтого кольору. Така вірусна хвороба невиліковна, квітка треба якомога швидше знищити. Носієм такого вірусу є попелиця, і тому в профілактичних цілях квіти рекомендується обробляти розчином актеллика або карбофосу.

Дельфиниумна муха, виробляє кладку яєць в квіточках рослини, а ще квітка можуть пошкодити слимаки. Від мухи позбавляються інсектицидами, а відлякати слимаків можна за допомогою баночок, розставлених між кущиками і наповненими хлорним вапном.

Підготовка дельфініума до зими

Після того як у дельфініума висохне листя, пагони потрібно обрізати на висоту 30 см від поверхності грунту. у малосніжні зими рекомендується вкрити соломою, або ялинковим гіллям.

Схожі записи