Коли сіяти насіння огірків на розсаду 2024

Огірочки люблять всі. Особливо,раньою весною. Отож, купуємо насіння і вирощуємо огірки.

Насіння огірків переважно садять одразу у відкритий грунт на підготовлену грядку. Тому, що від висіву і до плодоношення цій культурі потрібно приблизно 55- 65 днів. Але якщо ви хочете збирати вражай раніше або садите розсаду у теплицю, тоді насіння потрібно садити на розсаду. У цій статті ви знайдете відповідь на запитання: Коли сіяти насіння огірків на розсаду?

Коли сіяти насіння перцю на розсаду – основні правила

 • Терміни посіву насіння огірків на розсаду повинні враховуватися від термінів висаджування у відкритий грунт та дозрівання плодів:
 • Насіння ранніх огірків висівають за 20 днів до передбачуваної висадки розсади у відкритий грунт. Перші плоди дозрівають через 50 днів від появи перших паростків.
 • Середніх – за 22 днів. Перші плоди дозрівають через 55-60 днів від появи перших паростків.
 • Пізні – за 25 днів. Перші плоди дозрівають через 60-65 днів від появи перших паростків.

Отже, маючи приблизну дату висаджування розсади огірків у відкритий грунт можна визначитися коли і яке насіння сіяти на розсаду. Якщо ви висаджуєте розсаду в теплицю то, сіяти насіння огірків потрібно раніше.

Сприятливі дні для висіву огірків на розсаду 2024 за посівним календарем

Лютий – 7,8,12, 13,14,15

 • Березень – 5, 20,21,24,25,26
 • Квітень – 3,4,8,9,15,17,18,26-27
 • Травень – 1,2,5-7,12-1519,20,23-24,27,28
 • Грунт для посіву насіння огірків на розсаду

  Грунт для посіву насіння огірків на розсаду можна купити у магазині або зробити власноруч. До складу грунту повинно входити перегній, садова земля і пісок (3:3:4). Земля для розсади не повинна мати грудочок, вона повинна бути стерильною (прожарити 45 хв. в духовці , або декілька хв. в мікрохвильовці). До грунту можна додати перліт і вермикуліт, що значно покращать якість грунту і зроблять його легшим та водо- і повітропроникним.

  Ємність для розсади заповнюємо підготовленим грунтом так, щоб при ущільнені (щоб не було повітря у грунті) залишився 1 см до краю горщика, поливаємо теплою водою. В підготовлених горщечках робимо заглибину відповідну, кладемо 2 насінини і присипаємо невеликим шаром груту, ущільнюємо. Після появи паростків, виберіть сильніший, а інший зріжте. Запамятайте, огірки погано переносять пікіровку, тому їх потрібно садити одразу в окремі стаканчики.

  Посівний календар. Таблиця.

  Як сіяти насіння на розсаду.

  Схожі записи