
Закласти газон – досить відповідальне завдання. Так не вийде – купити насіння, посіяти, полити, та чекати, коли трав'яний килим з’явиться.
Не треба куплятися і на поетичні назви різного насіння для газону.
Але точно треба знати дві речі. По-перше – в якому місці ділянки буде знаходитись газон, чи буде там весь час сонце, чи тінь, який там ґрунт. По-друге – режим використання газону – чи буде це чисто декоративний елемент ділянки, або на ньому будуть грати діти.
Від цього напряму залежить обрання газонної суміші.
Чим більше людей буде ходити по газону, тим більша стійкість у нього має бути на зношування.
В нашій кліматичній зоні переважно використовуються три вигляди трав луговий тонконіг (Poa pratensis), червона костриця (Festuca rubra, trichophilla) та пастівний райграс (Lolium parenne). Але часто можна зустріти й три різновиди мітлиці – (Agrostis stolonifera, palustris, Tenuris). У всіх газонних сумішах зустрічаються ці трави у різних пропорціях.
. . . . . .
1.Тонконіг (Poa pratensis). 2. Мітлиця (Agrostis stolonifera). 3. Райграс (Lolium perenne). 4. Костриця (Festuca rubra rubra).
Багаточисельні сорти цих різновидів відрізняються швидкістю росту, формою та барвами листя, стійкістю до хворіб та несприятливих умов, але основні властивості, притаманні диким формам, залишаються незмінними.

1.Спортивний газон – Райграс (Lolium perenne).та Тонконіг (Poa pratensis). 2. Звичайний газон – всі трави. 3. Декоративний газон - Мітлиця (Agrostis stolonifera, Agrostas capillaris), Костриця (Festuca rubra trichopyilla, Festuca nigrescens), Райграс (Lolium perenne). 4.Газон в на посушливому ґрунті або на затіненій ділянці – Костриця (Festuca arundinacea), Тонконіг (Poa supana).
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Обравши та купивши насіння, обов'язково частину його слід залишити в запасі, адже насіння газонних трав зберігають схожість на протязі багатьох років, просто тримати їх треба в сухому прохолодному місці. Це насіння буде потрібне, якщо на газоні з’являться лисини, адже розкидати їх будуть вручну, та частиною ще можуть поласувати птахи.

Для усунення «лисин» на газоні використовують те ж насіння, що було сіяне раніше, або спеціальні відновлювальні суміші трав
. . . .В місцях пошкоджень треба трішки розпушити ґрунт та заново посіяти насіння.
Догляд за газоном не складний, але постійний. В перший рік треба берегти газон від навантажень та ходити по ньому як можна менше. Особливу увагу слід приділити підстриганню газону. Щоб створилася щільна дернина та рослини кущилися по поверхні ґрунту, слід газон регулярно косити. Більшість бур'янів не витримують регулярного косіння та з часом зникають.

При нормальній погоді газон поливати не треба, але коли починається довга засуха, особливо навесні та влітку, додаткове поливання є обов’язковим.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!