Трава для газону. Вибір насіння. Догляд

Щоб на газоні була рівна смарагдова трава, а мох, лисини та бур’яни не псували гладінь зеленого килиму, треба засівати ділянку сумішшю трав, яка максимально підходить до його розташування та навантажень на його поверхню, які плануються.

Закласти газон – досить відповідальне завдання. Так не вийде – купити насіння, посіяти, полити, та чекати, коли трав’яний килим з’явиться.

Не треба куплятися і на поетичні назви різного насіння для газону.

Але точно треба знати дві речі. По-перше – в якому місці ділянки буде знаходитись газон, чи буде там весь час сонце, чи тінь, який там ґрунт. По-друге – режим використання газону – чи буде це чисто декоративний елемент ділянки, або на ньому будуть грати діти.

Від цього напряму залежить обрання газонної суміші.

Чим більше людей буде ходити по газону, тим більша стійкість у нього має бути на зношування. В залежності від цього відрізняють чотири типу газонів: декоративний (мінімальне навантаження), звичайний (середнє навантаження), спортивний (велике навантаження) та газон з особливостями, наприклад на посушливому ґрунті або на затіненій ділянці.

В нашій кліматичній зоні переважно використовуються три вигляди трав луговий тонконіг (Poa pratensis), червона костриця (Festuca rubra, trichophilla) та пастівний райграс (Lolium parenne). Але часто можна зустріти й три різновиди мітлиці – (Agrostis stolonifera, palustris, Tenuris). У всіх газонних сумішах зустрічаються ці трави у різних пропорціях.

. . . . . .

gazon2

1.Тонконіг (Poa pratensis). 2. Мітлиця (Agrostis stolonifera). 3. Райграс (Lolium perenne). 4. Костриця (Festuca rubra rubra).

Багаточисельні сорти цих різновидів відрізняються швидкістю росту, формою та барвами листя, стійкістю до хворіб та несприятливих умов, але основні властивості, притаманні диким формам, залишаються незмінними.

gazon4

1.Спортивний газон – Райграс (Lolium perenne).та Тонконіг (Poa pratensis). 2. Звичайний газон – всі трави. 3. Декоративний газон – Мітлиця (Agrostis stolonifera, Agrostas capillaris), Костриця (Festuca rubra trichopyilla, Festuca nigrescens), Райграс (Lolium perenne). 4.Газон в на посушливому ґрунті або на затіненій ділянці – Костриця (Festuca arundinacea), Тонконіг (Poa supana).

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Обравши та купивши насіння, обов’язково частину його слід залишити в запасі, адже насіння газонних трав зберігають схожість на протязі багатьох років, просто тримати їх треба в сухому прохолодному місці. Це насіння буде потрібне, якщо на газоні з’являться лисини, адже розкидати їх будуть вручну, та частиною ще можуть поласувати птахи. Та й діти та гості можуть просто витоптати ваш зелений килим.

gazon3

Для усунення «лисин» на газоні використовують те ж насіння, що було сіяне раніше, або спеціальні відновлювальні суміші трав

. . . . . .

В місцях пошкоджень треба трішки розпушити ґрунт та заново посіяти насіння.

Догляд за газоном не складний, але постійний. В перший рік треба берегти газон від навантажень та ходити по ньому як можна менше. Особливу увагу слід приділити підстриганню газону. Щоб створилася щільна дернина та рослини кущилися по поверхні ґрунту, слід газон регулярно косити. Більшість бур’янів не витримують регулярного косіння та з часом зникають.

gazon00

При нормальній погоді газон поливати не треба, але коли починається довга засуха, особливо навесні та влітку, додаткове поливання є обов’язковим. Перша ознака засухи для газону – висихання ґрунту на глибину 10 см. Трава при цьому втрачає пружність, стає бляклою, сіро-зеленою, некрасивою. Цього допускати не можна.

Схожі записи