мімулюс

Мімулюс – догляд

Мімулюс (лат. Mimulus), губастик – належить до роду півчагарникових і трав’янистих рослин родини Фрімові, які ростуть у районах із помірним кліматом усюди, крім Європи. Це трав’яниста рослина з прямостоячим або стеблом, що стелиться, овальним листям. Квітки двогубі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток може бути різним: білим, жовтим, оранжевим, червоним, фіолетовим. Вирощуються як однорічні квіти, характеризуються ніжним ароматом, добре ростуть як у приміщенні ( в холодну пору ), так і у відкритому ґрунті.

Види мімулюса

Існує понад 100 видів мімулюса, але в культурі найчастіше вирощують такі:

  • Мімулюс гібридний (Mimulus hybridus) – має строкаті квітки, виростає до 25 см заввишки.
  • Мімулюс помаранчевий (Mimulus aurantiacus) – теплолюбні квіти з прямостоячими стеблами, виростають до 1 м.
  • Мімулюс крапчастий (Mimulus primuloides) – декоративні квіти жовтого забарвлення, до 80 см заввишки.
  • Мімулюс мідно-червоний (Mimulus cupreus) – компактний кущ заввишки до 60 см із ароматними квітками.

Як садити мімулюс

Мімулюс можна висаджувати у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків. Грунт для посадки повинен бути слабокислим, родючим і добре дренованим. Місце для посадки має бути сонячним або злегка затіненим.

Як доглядати за мімулюсом

Де садити. Мімулюс любить яскраве сонячне світло, але може витримувати і легке затінення. У тіні рослина буде цвісти менше.

Температура. Мімулюс – теплолюбна рослина, оптимальна температура для її росту становить 18-25°C. Взимку рослину можна утримувати в приміщенні при температурі 10-12°C.

Полив. Мімулюс потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння в засушливе літо. Грунт повинен бути постійно вологим, але без застою води.

Підживлення. Мімулюс необхідно підгодовувати комплексним мінеральним добривом 1 раз на місяць. Підгодівлі починають проводити з початку цвітіння.

Прищипування. Для рясного цвітіння мімулюс необхідно прищипувати. Засохлі квіти і листя необхідно видаляти.

Розмноження мімулюса

Мімулюс можна розмножувати насінням, живцями або поділом куща.

  • Насіння висівають на розсаду в березні-квітні. Грунт для розсади повинен бути слабокислим і добре зволоженим. Насіння не заглиблюють в ґрунт, ємність закривають плівкою або склом і розміщують у світлому місці. Пікірування проводять після появи 3-4 листків. Через 2 місяці розсаду можна переносити у відкритий ґрунт, витримуючи відстань 30 см між квітами.
  • Живцювання проводять у травні-червні. Живці зрізають з верхівок пагонів і висаджують у зволожений субстрат. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.
  • Розподіл куща проводять навесні або восени. Кущ викопують, ділять на кілька частин і висаджують у підготовлені лунки.

Хвороби і шкідники

Мімулюс може уражатися борошнистою росою, іржею, сірою гниллю, а також павутинним кліщем, тлю і трипсами.

Схожі записи